Jak zacząć przygodę z żeglarstwem?

żaglówki na morzu

Żeglarstwo można uprawiać w ramach dyscypliny sportowej, turystyki lub rekreacji. Z tej formy spędzania wolnego czasu chętnie korzystają zarówno młode osoby, jak i grupy znajomych oraz całe rodziny. Pływanie na łódce uczy samodyscypliny, poszerza horyzonty i stanowi wspaniałą przygodę. Jak uzyskać uprawnienia do sterowania skuterem wodnym, jachtem lub motorówką?

Podstawowe kursy żeglarskie zwykle nie trwają długo. Niektóre z nich możesz zrobić nawet w jeden dzień, podczas gdy inne zajmą Ci cały weekend lub kilka tygodni. Jednak sam kurs motorowodny lub żeglarski to nie wszystko. Potrzebne będą jeszcze godziny ćwiczeń na wodzie, aby doskonalić nabyte umiejętności. Jakie szkolenia warto ukończyć i gdzie znajdziesz ciekawą ofertę?

Kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim

Świetnym miejscem na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem jest Zalew Sulejowski. Jest to sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 27 km² położony w województwie łódzkim. Okolica w tym miejscu jest gęsto zalesiona i wyjątkowo urokliwa, a samo jezioro daje dużo możliwości do nauczenia się podstawowych manewrów żeglarskich.

Nad Zalewem Sulejowskim funkcjonuje doskonale wyposażona Szkoła Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych Saily.pl. W ofercie tego ośrodka szkoleniowego znajdziesz:

  • kursy motorowodne,
  • szkolenia motorowodne,
  • kursy żeglarskie,
  • szkolenia żeglarskie.

Kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim odbywa się w ciągu jednego dnia i jest zakończony egzaminem. Uzyskanie patentu sternika motorowodnego daje uprawnienia do kierowania skuterem wodnym i motorówką. Bardzo wygodną opcją jest możliwość zaliczenia kursu w weekend. W efekcie nie będziesz musiał brać wolnego w pracy lub rezygnować ze swoich codziennych zajęć.

Kurs żeglarza jachtowego nad Zalewem Sulejowskim

Jeśli Twoim marzeniem jest w pływanie na prawdziwej żaglówce z własną załogą, to na pewno zainteresuje Cię oferta kursu na żeglarza jachtowego nad Zalewem Sulejowskim w szkole żeglarstwa Saily.pl. Jest to intensywny kurs żeglarski, który obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Po zaliczeniu zajęć uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu. Jego zdanie będzie równoznaczne z uzyskaniem patentu żeglarskiego.

W trakcie kursu wykwalifikowana i doświadczona kadra przekaże Cię niezbędną wiedzę i nauczy, jak wykonywać podstawowe manewry. Po ukończeniu szkolenia będziesz umiał sam wypłynąć z portu, postawić maszt, sterować łódką i zrobić zwrot. Instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby szkolenia żeglarskie były atrakcyjne dla uczestników i zorganizowane w sposób gwarantujący bezpieczeństwo. Przyjemna atmosfera i możliwość obcowania z dziką naturą sprawią, że szybko zarazisz się pasją do żeglarstwa i będziesz chętnie wracał nad Zalew Sulejowski.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kursu wybierzesz, pamiętaj, aby zawsze stosować się do poleceń instruktorów i nie bagatelizować ryzyka, jakie niesie ze sobą pływanie na łódce. Żeglarstwo to zajęcie dla osób odpowiedzialnych, które wiedzą, jak należy zachować się w trudnych warunkach pogodowych i potrafią zrezygnować ze swoich planów, kiedy zaistnieje taka konieczność, aby bezpiecznie wrócić do portu.

5/5 - (4 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *