Sennik konie – co zwiastują te majestatyczne zwierzęta widziane we śnie?

sennik konie - wyjaśniamy znaczenie snu o koniach

Konie to jeden z częstszych motywów, pojawiających się w snach. Ich majestat i piękno urzekają i zachwycają, zupełnie tak samo, jak w prawdziwym świecie. Sny o koniach rzadko stanowią źródło do niepokoju, jednak to nie znaczy, że zawsze przynoszą szczęście. Co oznaczają konie pojawiające się w marzeniach sennych? Nasza księga snów wskazuje różne symbole w zależności od kontekstu, w jakim ma miejsce akcja snu. Zapamiętaj możliwie jak najwięcej motywów powtarzających się w Twoich snach i znajdź najlepsze wyjaśnienie. Pamiętaj przy tym, że inne znaczenie, według interpretacji snów będzie miał czarny koń, a zupełnie inne biały koń. Zastanów się, o czym mógł świadczyć Twój sen i odpowiednio przygotuj się na nadchodzące zmiany.

Sennik: konie

Konie symbolizują wolność, siłę, piękno i dziką przyrodę – te niezwykłe i pełne uroku zwierzęta są częstymi gośćmi w naszych snach. Co szczególnie ważne, nie pojawiają się tylko w snach osób, które są emocjonalnie związane z tymi zachwycającymi zwierzętami. O tym symbolu śnią również osoby, którym ich uroda jest całkowicie obojętna. Sny o koniach pozostawiają wiele możliwości interpretacji, dlatego, aby poprawnie odczytać ich znaczenie, należy zapamiętać wszystkie szczegóły snu – nawet te, które wydają się nie mieć sensu.

Sennik: konie – czarny koń

Czarny koń bez wątpienia skrywa w sobie jakąś tajemnicę. Czarny koń w symbolice sennej nie jest złym omenem. Może świadczyć o tym, że skrywasz jakąś tajemnicę, której za wszelką cenę nie chcesz wyjawić. Musisz jednak wiedzieć, że wbrew pozorom, tajemnica ta, po tym, gdy wyjdzie na jaw, podobnie jak czarny koń, okaże się czymś doskonałym, co w efekcie przyniesie Ci wiele korzyści.

sennik czarny koń - znaczenie snu o czarnym koniu
Czarny koń który ukazał się we śnie

Sennik: konie – brązowy koń

Konie gniade, brązowe i kasztanowe w zdecydowanej większości przypadków kojarzą nam się z tymi przyjaznymi, pracowitymi, wiernymi i oddanymi wierzchowcami. W przeciwieństwie do koni czarnych nie są symbolem tajemniczości, jak również nie zdają się tak ulotne, jak biały koń. Przywodzą na myśl wszystko to, co ziemskie. Właśnie dlatego, również w symbolice sennej ich obecność wskazuje na pojawienie się w nadchodzącym czasie nowego, wiernego i co najważniejsze, niezawodnego kompana.

Osoby samotne, śniąc o brązowym koniu, powinny spodziewać się nadchodzącego powodzenia w sferze uczuciowej. Z kolei osoby będące obecnie w związku powinny się spodziewać, że w ich relacji w końcu dojdzie do upragnionego spokoju i wyciszenia.

Brązowe konie wskazują również na nadchodzące powodzenie w karierze zawodowej. Być może podejmiesz decyzję o tym, by skupić się na samorozwoju. Z kolei pracując na etacie, możesz spodziewać się nadchodzącego awansu oraz licznych sukcesów na płaszczyźnie zawodowej.

Sennik: konie – biały koń

Biały koń w symbolice rozumiany jest jako czyste serce i szlachetne zamiary. Dodatkowo od zarania dziejów symbolizuje dumę i honor. To sprawia, że również w interpretacjach sennych może być rozumiany w wielu płaszczyznach. W zależności od kontekstu, sen, w którym pojawia się biały koń, można odczytywać jako zwiastun nadchodzących sukcesów, w życiu prywatnym lub zawodowym, lub może się odnosić do określonych cech Twojego charakteru.

Być może w życiu prywatnym czujesz, że dla wielu jesteś osobą godną zaufania, która cieszy się ogromnym szacunkiem osób z zewnątrz. A może właśnie na odwrót, odczuwasz wyraźny brak tych cech. Biały koń pojawiający się we śnie może wskazywać, że w niedalekiej przyszłości czekać na ciebie będą prawdziwie radosne wydarzenia. Możliwe że chodzi o zbliżający się ślub lub narodziny nowego członka rodziny.

Biały koń pojawiający się we śnie może wskazywać również, że Twoja dusza domaga się wewnętrznego oczyszczenia. Podświadomie pragniesz zwrócić się ku wierze, by nabrać nowej siły duchowej oraz kreatywności.

Sennik: konie – szary koń

Kolory szarości zwykle kojarzą nam się z podeszłym wiekiem. Ten z kolei przywodzi na myśl mądrość i obszerną wiedzę, które nabywamy z wiekiem. Właśnie dlatego podobne znaczenie przypisuje się koniom, których umaszczenie przybiera różnorodne odcienie szarości.

Śniąc o szarych koniach, prawdopodobnie w nadchodzącym czasie zdobędziesz wiedzę, która pozwoli ci na zawsze odmienić podejście do życia. Być może nowa wiedza pozwoli ci wpłynąć na zmianę w dotychczasowych zachowaniach, co w efekcie przyniesie pozytywny skutek.

Taki sen może również wskazywać, że niebawem na Twojej drodze pojawi się osoba, którą zaczniesz traktować jako swojego mentora. Musisz przy tym pamiętać, by nie podążać ślepo za wskazówkami osób, które obiecują Ci prawdziwe szczęście i nieunikniony sukces. Staraj się zachować zdrowy rozsądek w swoich postępowaniach. Być może zbyt pochopnie podejmujesz decyzje i Twoja podświadomość stara się dać Ci znać, że powinieneś dwa razy się zastanowić, zanim obdarzysz kogoś pełnym zaufaniem.

Sennik: konie – koń srokaty

Wielobarwny cętkowany koń jest symbolem wielopłaszczyznowej osobowości śniącego.

Śniąc o srokatych koniach, powinieneś wystrzegać się podejmowania pochopnych decyzji. Pomyśl przed podjęciem ostatecznych działań, w szczególności dotyczących sfer finansowych i nie daj się wciągnąć w podejrzane transakcje.

Srokaty koń, poza przestrogą, może być również obietnicą urozmaiconego i pełnego wrażeń życia, ale musisz też być przygotowany na czyhające zagrożenia.

Sennik: konie – koń czerwony

Koń z rudą sierścią lub rudą, wręcz czerwoną grzywą kojarzy się z siłą ognia. Zwykle jest niesłychanie szybki, zwinny, a przy tym niesłychanie niebezpieczny. Widziany we śnie może symbolizować nieokiełznane pożądanie, niepohamowane emocje, wielką pasję, impulsywność i namiętność.

W symbolice sennej jest to również znak zbliżających się obowiązków, które mogą pojawić się na twojej drodze w najbliższej przyszłości. Twoja podświadomość podpowiada Ci, że powinieneś dobrze gospodarować energią, by móc dosiąść i okiełznać tego wierzchowca w kluczowym momencie. Słuchaj głosu rozsądku i nie ulegaj zachciankom, bo mogą cię zwieść na manowce.

Sennik: konie w galopie

Znaczenie snu o galopującym koniu nie jest w pełni jasne. Taki sen może zapowiadać niewielkie przeszkody, które spotkają Cię w życiu rodzinnym i zawodowym, ale także szczęście i bogactwo.

Skąd tak duża rozbieżność w rozumieniu tego snu? Jego odpowiednie znaczenie będzie zależeć od szeregu innych elementów snu i okoliczności, w jakich występują.

Jeżeli we śnie to Ty pewnie galopujesz na koniu, zgodnie z symboliką senną w nadchodzącym czasie spotka Cię upragnione zwycięstwo nad rywalami i wrogami. Z kolei koń galopujący w twoją stronę, z jeźdźcem lub bez, może oznaczać zbliżające się zagrożenia. Nie bez znaczenia będzie również fakt, czy uda Ci się zejść z drogi i uniknąć zderzenia czołowego. Jeżeli tak, to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda Ci się uniknąć nadchodzących trudności.

sennik konie: sen o galopujących koniach
Galopujące konie które nam się przyśniły

Sennik: biegnące konie

Biegnący koń w interpretacjach sennych oznacza wolność i uwolnienie się od wcześniej stłumionej energii. Czym właściwie jest ta energia? Może przywodzić na myśl energię seksualną. Ostateczna interpretacja będzie zależeć od pozostałych elementów snu i emocji śpiącego.

Jednak znaczenie takiego snu będzie zupełnie inne, gdy we śnie widzisz siebie, jeżdżącego na koniu. Postaraj się dokładnie przyjrzeć temu, jak współpracujesz z wierzchowcem. Czy koń jest łatwy do prowadzenia? A może biegnie w dowolnym kierunku i sprzeciwia się woli jeźdźca? Jeżeli we śnie niemal walczysz z koniem, wówczas sen może symbolizować złe sposoby, w jakie próbujesz rozwiązać swoje problemy.

Sennik: konie w stajni

Koń leżący nieruchomo w stajni jest oznaką dobrobytu i materialnego sukcesu. Stajnia może również symbolizować poziom Twojej samokontroli nad pragnieniami i aspiracjami. Chcąc uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś pamiętać o tym, by trzymać swoje ambicje w ryzach, tak długo, aż nie nadejdzie dla nich odpowiedni czas. Przedwczesne zrealizowanie zakładanych celów może negatywnie wpłynąć na efekty Twoich działań i tym samym doprowadzić do wielkiej porażki i rozczarowania

Twoja podświadomość w ten sposób chce Ci przekazać wyraźny komunikat. Daj sobie trochę czasu i odpocznij, zanim przejdziesz do kolejnych kroków. Zrób sobie małą przerwę od otaczającej Cię rzeczywistości. Wyjedź na choćby krótkie wakacje, a będziesz mógł wrócić do planu z większą energią i dwukrotnie większą mocą. Wówczas szybko przekonasz się, że warto było czekać, by móc jeszcze bardziej cieszyć się z osiągniętych sukcesów.

Sennik konie - sen o koniach w stajni
Konie w stajni widziane w marzeniach sennych

Sennik: konie w domu

Konie w twoim domu są związane z Twoim statusem społecznym i tym, jak postrzegają Cię inni.

Być może w niedalekiej przyszłości Twoja sytuacja ulegnie znacznej poprawie, co sprawi, że w oczach innych zyskasz wysoką pozycję i szacunek, na jaki zasługujesz i o jakim od dawna marzyłeś. Nie zmarnuj tego i daj się ponieść swojej wyobraźni. Pamiętaj o tym, że ciężko pracowałeś na swój sukces, a słowa uznania w pełni Ci się należą. Bądź więc sobą i pamiętaj, aby nie traktować innych z wyższością. Pamiętaj, że nawet ciężka praca na sukces nie uprawnia Cię do nadmiernych przechwałek, szczególnie gdy zależy Ci na tym, by nie przysporzyć sobie nowych wrogów.

Sennik: atakujący koń

Jeżeli we śnie widzisz, że koń planuje właśnie Cię zaatakować, bądź gdy doszło już do ataku z udziałem konia, to znak, że możesz się spodziewać komplikacji w sferze uczuciowej. Prawdopodobnie komplikacje te będą związane z Twoim trudnym do okiełznania temperamentem, który niekiedy wręcz zmusza Cię do tego, by podporządkowywać się własnym żądzom.

Taki sen to wskazówka, że powinieneś zmienić swoje postępowanie. Być może nie zauważasz nic złego w swoich zachowaniach. Jednak brak poprawy może skutkować tym, że w niedalekiej przyszłości pozostaniesz sam, a bliskie Ci osoby odwrócą się od Ciebie.

Sennik: przyjazny koń

Śniąc o przyjaznym koniu, możesz przypuszczać, że w nadchodzącym czasie w końcu uda Ci się osiągnąć od dawna wyczekiwaną harmonię, która obejmie swym zasięgiem wszystkie obszary Twojego życia. Być może będzie to miało związek z decyzjami, które podejmujesz. Sen o przyjaznym koniu wskazuje, że w swoich działaniach zawsze kierujesz się zdrowym rozsądkiem, co pozwala Ci osiągnąć upragnione korzyści.

sennik koń - przyjazny koń który pozwala się tulić i głaskać dziewczynie
Sen o przyjaznym koniu

Sennik: Konie w zaprzęgu

Śniąc o koniach w zaprzęgu, może zwiastować, że w nadchodzącym czasie będziesz musiał się zmagać z szeregiem ciężkich prac. Z pewnością już teraz czujesz, że nic w Twoim życiu nie przychodzi Ci z łatwością. Niestety zaprzężone konie wskazują, że w najbliższym czasie dalej nic się nie zmieni.

Jednak co ważne, nie powinieneś interpretować tego snu jako symbol całkowicie negatywny. Mimo ciężkiej pracy, z pewnością uda Ci się osiągnąć swoje z dawna upragnione cele. Pamiętaj, że droga do ich spełnienia z pewnością będzie długa i kręta, ale nagroda, którą uzyskasz, będzie warta każdego poświęcenia.

Sennik: martwy koń

Coś, a być może ktoś, stanie na Twojej drodze do osiągnięcia upragnionych celów. Być może jakiś czynnik sprawi, że stracisz swój, do tej pory wielki zapał do realizacji swoich celów. Sen, w którym pojawia się martwy koń, może również wskazywać na to, że utracisz wiarę we własne możliwości. Wiedząc o tym co podświadomość chce Tobie przekazać, zmobilizuj się i nie trać zapału. Rozbudź w sobie wszystkie pokłady optymizmu i siły a odzyskasz wiarę w siebie i odniesiesz sukces.

Sennik: jazda na koniu

Jednym z pozytywnych symboli jest motyw jazdy na koniu. W sennikach oznacza pomyślność i zadowolenie z życia. Niekiedy może wskazywać obietnicę spotkania osoby, która szybko stanie się niezawodnym, najlepszym przyjacielem, na którego będziesz mógł liczyć w każdej sytuacji.

Powinieneś jednak wiedzieć, że ten symbol może być również ostrzeżeniem przed dążeniem za wszelką cenę do osiągnięcia sukcesu finansowego. W takiej interpretacji powinieneś znaleźć równowagę między sferą materialną i duchową, która pozwoli Ci uzyskać odpowiednią równowagę.

Sennik: stado koni

Stado koni może stanowić dla Ciebie swego rodzaju ostrzeżenie. Przyjrzyj się dokładniej osobom ze swojego bliskiego otoczenia. Być może jedna z osób, którą traktujesz jako swojego powiernika, w rzeczywistości ma wobec Ciebie złe intencje. Widząc stado koni we śnie, nie powinieneś przechodzić obojętnie obok nikogo.

sennik konie - sen w którym widzimy pędzące stado koni
Sen w którym widzimy pędzące stado koni

Sennik: uciekać przed koniem

Konie biegnące na Ciebie we śnie informują przed nadchodzącymi zmianami lub wręcz zachęcają do działania i podejmowania szybkich decyzji.

Same w sobie, biegnące konie symbolizują wolność i niezależność. Ich grzywy dumnie powiewają w takt ruchów, przywołując na myśl upragnioną wolność. Upewnij się więc, że nie brakuje ci tych cech w życiu realnym. Być może podświadomie marzysz o tym, by zyskać taką wolność. Może kurczowo trzymasz się utartych stereotypów, które w rzeczywistości się nie sprawdzają, a Tobie brakuje odwagi do samodzielnego podejmowania decyzji. Nie pozostawaj w zawieszeniu. Pozwól sobie zaznać odrobiny wolności, by raz na zawsze odzyskać upragnione szczęście.

Sennik: uciekający koń

Uciekający koń może symbolizować utratę sił witalnych. Symbolika senna w ten sposób ostrzega, że powinieneś lepiej​​ zadbać o siebie i swoje zdrowie. Zadbaj o odpowiedni wypoczynek, aby nabrać dużo energii i cieszyć się pełnią życia.

Sennik: gryzący koń

Zdaniem niektórych, konie to zaraz po psach najlepsi przyjaciele człowieka. Właśnie dlatego sen o ugryzieniu przez konia może odnosić się do Twoich relacji przyjacielskich. Być może w ostatnim czasie doszło do kłótni lub nieporozumienia z kimś bardzo Ci bliskim. Jak ta kłótnia się skończy? Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie i siły przyjaźni, jaka was łączy. Jeżeli jesteście ze sobą naprawdę blisko, to prawdopodobnie uda wam się pokonać przeciwności losu i odmienne zdania. Jeśli jednak przyjaźń zbudowana jest na słabych fundamentach, to najprawdopodobniej kłótnia doprowadzi do zakończenia znajomości.

Możesz spróbować naprawić relację, nie doprowadzając do powstania konfliktu lub podjąć decyzję o jego zakończeniu. Zastanów się, czy relacja ta jest warta Twojej uwagi i poświęcenia.

Sennik: koń powożący bryczkę

Śniąc o koniu z bryczką, powinieneś się przygotować na nadchodzący zwrot wydarzeń. Co ważne, zbliżające się zmiany będą istotne i z dużym prawdopodobieństwem nie jesteś na nie mentalnie gotowy ale zapewnią Tobie finalnie bardzo dużo korzyści.

Sennik koń - bryczka ciągnięta przez konia widziana we śnie

Sennik: koń, który mówi ludzkim głosem

Gadający koń w twoim śnie z dużą dozą prawdopodobieństwa reprezentuje Ciebie. Prawdopodobnie w życiu realnym jesteś marzycielem, który zdecydowaną większość czasu spędza z głową w chmurach. Czy te cechy przeszkadzają ci twardo stąpać po ziemi? Być może w taki sposób Twoja podświadomość podpowiada Ci, że powinieneś przestać bujać w obłokach. Również sennik radzi, abyś przestał śnić na jawie i wreszcie skupił się na tym, co dzieje się tu i teraz. Być może poprzez swoje nadmierne marzycielstwo zapominasz o tym, co w rzeczywistości jest ważne?

Taki sen to również zachęta do tego, abyś nauczył się lepszego, a przede wszystkim skuteczniejszego panowania nad swoimi emocjami i nerwami. Nadmierny stres w Twoim życiu może wkrótce odbić się negatywnie na Twoim ogólnym zdrowiu i samopoczuciu. Daj sobie odetchnąć. Przestań, marząc, narzucać sobie cele niemożliwe do zrealizowania. Zastanów się, czy czasowa zmiana otoczenia nie przyniesie Ci upragnionej ulgi.

Sennik: zaniedbany koń

Chory, porzucony lub zaniedbany koń może być ostrzeżeniem wysyłanym do Ciebie przed Twoją podświadomość. Być może w ostatnim czasie twoje zdrowie się pogarsza albo Twój obecny styl życia wpływa na pogorszenie Twojej kondycji fizycznej, lub psychicznej.

Śniąc o chorym, zaniedbanym lub porzuconym koniu powinieneś skupić się bardziej na sobie. To odpowiedni czas na to, by udać się do lekarza, zadbać o swoje ciało i zmienić swoje nawyki. Zacznij zdrowo się odżywiać i zadbaj o to, by w Twoim życiu pojawiło się więcej aktywności fizycznej.

Znaczenie snu o zaniedbanym koniu może być również związane z twoimi wewnętrznymi pragnieniami i potrzebami.

Być może Twoja podświadomość chce Ci dać znać, że nie kontrolujesz swoich potrzeb i nie pozwalasz im się zaspokoić. Takie długotrwałe pozostawanie w stanie zawieszenia, w zaniedbaniu własnych potrzeb może być niszczycielskie w skutkach. Nadmierne ignorowanie własnych potrzeb może powodować niepotrzebne zamieszanie i stres, które wpłyną na Twoje relacje z bliskimi.

Chudy koń wyścigowy czy symbol martwego konia to oznaki niepokoju. Podobnie jak koń atakujący, czy kulawy koń, który występuje często w ludzkich snach. Kiedy w śnie widzisz konia jednego z wyżej wymienionych, spróbuj wyciszyć się i zrozumieć, co zwierzę chce Ci przekazać. Kiedy koń przychodzi do nas w śnie, ma on jakiś cel. Patrz także na ogon konia, który zdradza jego emocje.

Sennik: brudny koń

Brudny koń zwykle symbolizuje ciężką pracę którą jesteśmy zmęczeni.

Alternatywnym znaczeniem tego snu, jest ostrzeżenie przed nieszczerą osobą. Zwykle podświadomie dostrzegamy drobne sygnały, które mogą wskazywać na to, że ktoś, kto z pozoru wydaje się nam bliski, w rzeczywistości jest fałszywy. Zdaj się na własną intuicję i już zawczasu zadbaj o to, by w Twoim kręgu pozostały wyłącznie te osoby, które faktycznie mają wobec Ciebie uczciwe intencje.

Sennik: koń bez głowy

Znaczenie snu, w którym koń traci głowę, jest związane z podejmowaniem ważnych decyzji dotyczących twojej przyszłości. Oczywiście symbolika odnosi się do decyzji, które podejmujesz na jawie. Wygląda na to, że ktoś kontroluje twoje działania, przez co Ty sam straciłeś kontrolę nad własnym życiem.

Przedstawiając Ci taki sen, Twoja podświadomość daje Ci wyraźny sygnał do tego, byś zaczął podejmować konkretne działania. Musisz odzyskać poczucie kontroli i odpowiedzialności za własne czyny. To najwyższy czas być przestał pozwalać innym decydować za Ciebie. Spój do wnętrza własnej głowy i umysłu. Postaraj się odzyskać możliwość do samostanowienia, a zobaczysz, jak zmieni się również Twoje poczucie własnej wartości i pewność siebie. Musisz pamiętać, że nie jesteś już dzieckiem i nikt nie powinien trzymać cię za rękę, nawet jeżeli robi to w dobrej wierze. Pamiętaj, że tylko Ty jesteś w stanie odpowiednio pokierować własnym życiem, by osiągnąć wyznaczone sobie cele i podążać za własnymi marzeniami.

Sennik: kupować lub sprzedawać konia

Kupowanie konia we śnie może zwiastować zbliżający się romans. Najprawdopodobniej nawiązana relacja będzie ognista i namiętna, jednak całość będzie trwała niesłychanie krótko i ulotnie. Zastanów się więc, czy warto w tym uczestniczyć. Szczególnie jeśli w życiu realnym jesteś w związku. Taki intensywny, jednak krótkotrwały romans może całkowicie zakończyć Twoją dotychczasową relację, pozostawiając w Tobie uczucie pustki i osamotnienia.

Z kolei sprzedaż konia, według interpretacji marzeń sennych, jest zwiastunem poprawy twojej sytuacji finansowej. Być może wkrótce otrzymasz od dawna upragniony awans lub podejmiesz decyzję o zmianie pracy, co przełoży się na zwiększenie Twoich zarobków. Należy jednak pamiętać, że handel ten z dużym prawdopodobieństwem będzie się wiązał z wysokim ryzykiem i niepewnością.

Możesz się spodziewać tego, że uzyskanie korzyści materialne będą znaczne, ale czy partnerzy biznesowi są na pewno godni zaufania? Dokładnie zastanów się nad tym, zanim zdecydujesz się zawrzeć zobowiązującą Cię umowę.

Sennik: koń ze skrzydłami

Pegaz, czyli skrzydlaty koń, zarówno w mitologii greckiej był, jak i współcześnie jest symbolem inspiracji poetyckiej i artystycznej. Przez wielu określany jest również jako symbolu podróży i podróżników, odwołując się do wypraw rzeczywistych, jak i duchowych.

Widziany we śnie, skrzydlaty koń może oznaczać oderwanie się od codzienności, wzniesienie się ponad przyziemne sprawy i nagły przypływ twórczej inspiracji. Być może w nadchodzącym czasie czeka Cię produktywny czas pełen pomysłów i ich realizacji. Postaraj się wykorzystać go najlepiej, jak potrafisz, szczególnie jeżeli dotychczas odkładałeś realizację jakichś ważnych spraw na później.

Sny o skrzydlatym koniu będą szczególnie pomocne dla osób na stałe związanych ze światem artystycznym. Mogą wskazywać, że w końcu na nowo powróci do Ciebie wena twórcza, która pozwoli Ci sprawnie zrealizować od dawna odkładane zadania.

sennik koń - widzieć we śnie konia ze skrzydłami

Sennik: głaskać konia

Niekiedy, śniąc o koniach, możesz zauważyć, jak we śnie głaszczesz konia. Taki sen może przepowiadać sukces i szacunek, jaki zdobędziesz w oczach innych. Najprawdopodobniej w nadchodzącym czasie w końcu pokonasz swoje problemy i odzyskasz stabilność finansową.

Jeśli tylko odpowiednio podejdziesz do realizacji swoich planów, to z pewnością uda Ci się ze spokojem i krok po kroku piąć się po szczeblach kariery zawodowej.

Musisz przy tym pamiętać, że znaczenie tego snu może być również nieco mylące. Być może w Twoim życiu brakuje czułości i życzliwych gestów bliskiej Ci osoby? Może w ten sposób Twoja podświadomość chce Ci dać do zrozumienia, że czujesz się samotny, niedoceniany, a czasem nawet niezauważany przez najbliższych? Jeżeli przypuszczasz, że faktycznie to może mieć związek z powtarzającymi się snami o głaskaniu koni, powinieneś odważyć się na oczyszczającą rozmowę. Porozmawiaj z bliskimi Ci osobami o Twoich potrzebach i oczekiwaniach, a zdziwisz się, jak wiele może zdziałać zwykła rozmowa.

Sennik koń - głaskać konia, dziewczyna głaska czarnego konia po nosie
Sen w którym głaszczemy konia albo chcemy go pogłaskać

Sennik: spadać z konia

Interpretacje snu o spadaniu z konia mogą być nieco przewrotne i mylące. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kiedy śnisz, że upadniesz, to zgodnie z interpretacjami senników znak, że w najbliższym czasie uda ci się osiągnąć upragniony sukces, a przy tym zdobędziesz umiejętność pokonywania trudności.

Zgodnie z przyjętą interpretacją snów w końcu pozbędziesz się problemów, a co najważniejsze, wyjdziesz z kłopotliwej sytuacji obronną ręką. Widząc we śnie, jak spadasz z konia, być może spotka Cię również zdrada ze strony bliskich, jednak również z nią sobie poradzisz.

Sennik: koń prowadzony za uzdę

Kiedy we śnie prowadzisz konia na uzdę, to najprawdopodobniej Twoja podświadomość radzi ci, abyś był ostrożny w ważnych dla ciebie obszarach życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Zachowuj się tak, jakbyś jeździł konno. Ze spokojem i wyczuciem, zwracając uwagę na każdy, nawet najmniejszy krok.

Nie rób gwałtownych kroków i podejmuj wszystkie decyzje, po wcześniejszym dokładnym przeanalizowaniu. W przeciwnym razie spłoszysz konia i tym samym wszystkie twoje plany uciekną wraz z nim. Odczytuj ten symbol jako metaforę Twojego postępowania. Działaj z pewnością siebie i wiarą we własne możliwości, ale równocześnie nie popadaj w samozadowolenie i nie próbuj zmusić innych do tego, by podporządkowywali się Twojej woli. Szczególnie w pracy bądź stanowczym, ale sprawiedliwym i rozsądnym szefem.

Sennik: koń stający dęba

Dziki, stający dęba, narowisty koń budzi szacunek i strach. Dokładnie tak samo jest wtedy, gdy zachowuje się tak w Twoich snach. Taka wizja — konia stającego dęba, jest swego rodzaju ostrzeżeniem przed niewłaściwym wykorzystaniem swoich zasobów i sił witalnych.

Masz wszelkie szanse na to, by osiągnąć sukces w życiu. Z pewnością nie brakuje ci hartu ducha, intelektu, odpowiednich cech charakteru i wewnętrznej siły. Jednak, aby przymioty te mogły działać na Twoją korzyść, musisz kontrolować swoje instynkty i dobrze zarządzać energią.

W nadchodzącym czasie pojawią się przed tobą przeszkody i trudności, które stanowią swego rodzaju obietnicę sukcesu. Tylko od Ciebie będzie zależało, czy uda Ci się w pełni wykorzystać posiadany potencjał.

Sennik: rżenie konia

Możliwe, że nie zaspokajasz wystarczająco swoich bieżących potrzeb osobistych lub interpersonalnych. Prawdopodobnie zaniedbujesz pewne obszary swojego życia, a Twoja podświadomość zmusza Cię do skupienia się na rzeczach ważnych.

Podsumowując

Konie w naszych snach mogą się pojawić w różnorodnych konfiguracjach. W zależności od kontekstu, w jakim się pojawiają, znaczenie snu może być naprawdę różne. Od zwiastuna nadchodzących radosnych chwil, aż po ostrzeżenie przed zbliżającymi się niebezpieczeństwami. Nie zdawaj się ślepo na los. Poznaj wskazówki swojej podświadomości, zrozum je i zacznij wcielać w życie, by móc skutecznie przeciwdziałać nadchodzącym niebezpieczeństwom lub odpowiednio wykorzystać nadarzające się okazje.

4.8/5 - (14 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *