Złota czy srebrna biżuteria – którą wybrać?

Zarówno złota, jak i srebrna biżuteria mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Są osoby, które uwielbiają oba te kruszce i czasem ciężko jest się im zdecydować, który jest lepszy do danej stylizacji lub typu urody. Należysz do tej grupy? Jeśli tak, sama wiesz, jak ciężki jest dobór biżuterii, która potrafi przecież upiększyć lub zepsuć całą stylizację. W tym poradniku dowiesz się, jak dobrać dodatki i który kruszec wybrać, żebyś była w pełni zadowolona ze swojego outfitu.

Złoto czy srebro – co wybrać do małej czarnej?

Mała czarna to niezwykle uniwersalny element kobiecej garderoby. Sprawdza się na wiele okazji i powoduje, że wygląda się w niej olśniewająco. Tak uniwersalny kolor, jakim jest czerń, sprawia, że pojawia się problem z doborem biżuterii. Złoto czy srebro – co wybrać? Tym, czym możemy się kierować jest, na przykład pora roku. Zimą chłodne srebro prezentuje się niezwykle dobrze. Warto wybrać delikatny łańcuszek w tym odcieniu lub mocno zdobione kolczyki. Srebrne dodatki w połączeniu z czarną sukienką prezentują się delikatniej niż złote. Złoto natomiast świetnie sprawdzi się latem. Jeśli także w tę porę roku nie potrafisz wybrać sukienki innej niż czarna, to na pewno złote dodatki ożywią ten strój i będą pięknie prezentować się podczas przyjęcia na tarasie. Oczywiście, nie jest to zasada, którą koniecznie trzeba się kierować. Chociażby w noc sylwestrową, która jest w trakcie zimowego miesiąca, idealnie sprawdzi się złoto. Jeśli więc ta zasada Cię nie przekonuje, spróbuj odnaleźć swój typ urody. To dobre rozwiązanie, żeby wybrać odpowiednią biżuterię. Chłodne odcienie skóry lepiej prezentują się w srebrze. Natomiast ciepłe tony powinny wybierać złoto.

Co wybrać na własny ślub?

Własny ślub to niezwykle istotna chwila w życiu każdej kobiety. Wiele miesięcy przygotowań, które dotyczą zarówno sali weselnej, jak i sukienki sprawiają, że nad pewnymi elementami możesz nie zdążyć się zastanowić. Z pewnością nie zapomnisz wybrać obrączki, ale co z resztą biżuterii? Wszystko zależne jest między innymi od sukienki. Jeśli ma ona srebrne zdobienia, na przykład w postaci koronki, lepiej zostać przy tym odcieniu dodatków. Natomiast, jeśli sukienka nie posiada tego typu zdobień, sytuacja może okazać się trudniejsza. Niezwykle ważne jest dopasowanie reszty biżuterii do obrączki. Jeśli jest ona srebrna, lepiej będzie się prezentował srebrny delikatny łańcuszek. Jeśli złota, z powodzeniem możesz wybrać kolczyki lub inny dodatek właśnie w tym odcieniu. Suknie ślubne są zazwyczaj same w sobie ozdobą, więc w przypadku biżuterii warto postawić na jakość, a nie na ilość.

Srebrne czy złote dodatki? – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Należy dopasować odcień dodatków do swojego typu urody, do rodzaju okazji, a przede wszystkim do swoich upodobań. Można także zupełnie nie zwracać uwagi na wszelkiego rodzaju zasady i wybrać taką biżuterię, która Twoim zdaniem idealnie podkreśla urodę i świetnie Ci pasuje.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl
Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *