Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego to zdecydowanie nieprzyjemna dolegliwość, która chcąc nie chcąc częściej dotyka kobiet, a dlaczego? Ze względu na budowę anatomiczną naszego układu płciowo-moczowego… drodzy mężczyźni – nie myślcie jednak, że temat Was nie dotyczy! Wy również możecie nabawić się zapalenia pęcherza moczowego, a liczba zachorowań zwiększa się wraz z wiekiem. Może warto więc poświęcić chwilę i zapoznać się z przyczynami infekcji, dowiedzieć się jak jej uniknąć, a dodatkowo poznać metody jak i leki, którymi możecie walczyć z uciążliwym schorzeniem?

Pamiętajcie, że w każdej stacjonarnej i internetowej aptece, znajdziecie wiele leków i suplementów diety, które mogą okazać się pomocne – zarówno w profilaktyce przeciwzapalnej, jak i w początkowym leczeniu. Jeśli problem nasila się lub infekcje powracają, to warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ nieprawidłowo leczone zapalenie pęcherza może doprowadzić do poważnych problemów z nerkami, a tu już nie ma żartów!

Objawy zapalenia układu moczowego

Objawy infekcji układu moczowego należą do grupy mocno nieprzyjemnych…

Ból pęcherza, pieczenie, a nawet kłucie podczas oddawania moczu, uczucie parcia na mocz, który oddawany jest bardzo małymi porcjami, dyskomfort i ból w dolnej części brzucha – niestety to dopiero początek objawów, jakie mogą towarzyszyć tytułowej infekcji. Przy schorzeniu zmienia się zabarwienie moczu, jest on mętny i zwiększa się intensywność jego zapachu, dodatkowo przy mocnych zapaleniach może pojawić się krwiomocz. Brzmi co najmniej strasznie, dlatego nie bagatelizujcie żadnych sygnałów, które wysyła Wam organizm. Zapalenie pęcherza moczowego, to nic innego jak infekcja bakteryjna, a jak na infekcję przystało pojawia się również ogólne zmęczenie organizmu i stan podgorączkowy, który zawsze informuje nas o tym, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego! Sami widzicie – zapalenie pęcherza moczowego jest niezwykle nieprzyjemne, dlatego warto zareagować w porę aby nie nabawić się większych problemów.

Leczenie zapalenia pęcherza

Zanim sięgniesz po dostępne preparaty, najpierw sięgnij po butelkę wody z dodatkiem soku żurawinowego, porzeczkowego, jeżynowego lub świeżo wyciskanego soku z cytryny (oczywiście jeśli nie jesteś uczulony na żaden z tych owoców). Przy zapaleniu pęcherza zaleca się wypicie minimum 3 litrów wody dziennie. Sporo – jednak ma to duży wpływ na wypłukiwanie bakterii z dróg moczowych. Zastanawiasz się pewnie po co ten sok? Absolutnie nie chodzi o Twoje kubki smakowe – zawiera on witaminę C, która hamuje rozmnażanie się bakterii a dodatkowo działa antyoksydacyjnie. Nie dość, że smacznie to jeszcze zdrowo!

Zioła również mogą pomóc Ci w walce z zapaleniem pęcherza – w aptekach stacjonarnych i internetowych znajdziesz gotowe mieszanki, zioła sypkie i ziołowe tabletki zalecane w profilaktyce i leczeniu infekcji dróg moczowych. Dla wygodnych, herbata w fixie – Urosan, Nefrobonisan, Nefrosan, wystarczy kubek i gorąca woda, vouala – napar gotowy! Jeżeli chcesz możesz przygotować mieszankę samodzielnie, do tego potrzebne będą Ci suszone zioła: pokrzywa, mniszek, bratek. Napary w fixach jak i te sporządzone samodzielnie działają moczopędnie i łagodząco.

W aptekach znajdziesz też zioła zamknięte w tabletce – ekstrakt z nasturcji, korzeń chrzanu, ziele skrzypu polnego, pokrzywa i żurawina. Składniki stanowią idealne wsparcie dla zainfekowanego układu moczowo-płciwego, wykazują właściwości moczopędne oraz zmniejszają przyczepność bakterii Escherichia coli do ścianek dróg moczowych (to one najczęściej powodują zapalenie pęcherza moczowego, aż 95%!). Lek Urosept i cała gama suplementów: Nerkamin, Żuravit Forte, Furoxin Plus – dzięki tak dużej różnorodności każdy znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania w walce z nieprzyjemną infekcją.

Furagina jako lek na zapalenie pęcherza moczowego

Furagina – zapewne większość z Was słyszała już o takim składniku, ale czy wiecie, że to właśnie ona pomoże Wam w walce z zapaleniem pęcherza moczowego? Leki na jego bazie zaliczane są do chemioterapeutyków, czyli leków przeciwdrobnoustrojowych, które otrzymywane są tylko z syntezy chemicznej, nie posiadają one żadnych zamienników w przyrodzie.

Stosowany jest w przypadkach ostrych, jak i przewlekłych infekcji dróg moczowych. Działa on bakteriostatycznie na szerokie spektrum drobnoustrojów, potoczniej mówiąc hamuje ich namnażanie w organizmie i pomaga zlikwidować stan zapalny.

Na chwilę obecną większość leków zawierających furazydynę tj. furaginę, można zakupić w aptece bez przypisu lekarza! Jeżeli Twoja infekcja jest silna, warto sięgnąć po leki jeszcze przed wizytą u lekarza, aby szybko i skutecznie rozpocząć walkę z drobnoustrojami!

Furaginum Hasco, Furaginum US Pharmacia, Urofuraginum czy Neofuragina – leki zawierające 50 mg furaginy oraz Urofuraginum Max, Furaginum Hasco Max o podwójnej dawce substancji czynnej – kuracja powinna być stosowana przez 7 dni.

Widzisz, jak wiele preparatów może pomóc Ci w walce zapaleniem pęcherza? Dołącz do tego ciepły koc, kubek wody z sokiem żurawinowym, ulubioną książkę i wygrzewaj się! Jeżeli borykasz się z wątpliwościami lub objawy nie ustępują, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który wskaże specjalistyczne leczenie.

4.8/5 - (5 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *