Wszywka alkoholowa Warszawa – walka z alkoholizmem

wszywka alkoholowa - zobacz gdzie możesz wszyć ją w Warszawie.

Walka z tak niebezpieczną chorobą, jak przewlekły alkoholizm, już dawno stało się globalne. Szaleństwo alkoholowe zabiło niejedną osobę i zniszczyło niejedną rodzinę.

Opracowano wiele metod leczenia uzależnienia. Według statystyk i badań różnych opinii, jedno z najskuteczniejszych odnosi się do Esperalu, czyli wszywki alkoholowej. Ta metoda wymaga jednak dobrowolnej zgody osoby cierpiącej na alkoholizm. 

Wszywka alkoholowa Warszawa https://gabinetchirurgiczny.com/ działa na zasadzie kształtowania niechęci pacjenta do jakiegokolwiek napoju zawierającego alkohol. Esperal w interakcji z etanolem, wywołuje u pacjenta szereg negatywnych odczuć, które na poziomie podświadomości tworzą nawet w umyśle niechęć do alkoholu.

Skuteczność tej metody zależy przede wszystkim od chęci i nastroju osoby cierpiącej na alkoholizm. Dlatego głównym warunkiem “zaszycia” się jest zgoda osoby na tę metodologię. Wiele nowoczesnych narzędzi metod nie tylko pomaga pacjentowi zapomnieć o potrzebie picia, ale także gwarantuje wyeliminowanie go z uzależnienia.

Narzędzia te odnoszą się do właśnie do leku Esperal. Jego wpływ pomaga osobie uzależnionej w samodzielnym zaprzestaniu picia, bez dodatkowego nadzoru z zewnątrz i nie odczuwania pokusy spożywania alkoholu przez długi czas.

Komu polecana jest ta metoda?

Głównym zadaniem i głównym kierunkiem leczenia uzależnienia od alkoholu za pomocą Esperalu staje się zablokowanie chorej potrzeby picia. Jednak, zanim ta metoda zostanie wdrożona, wymagana jest dobrowolna zgoda osoby na zabieg.

Bardzo ważna jest motywacja pacjenta do procesu kodowania. Chociaż Esperal wykazuje dobre wyniki i przy braku dążących do zdrowego życia alkoholików, leczenie oparte na szczerej chęci odniesie znacznie większy sukces.

Esperal wszywa się pod skórę pacjenta – zazwyczaj w okolicę pośladka. Jednocześnie osoba nie odczuwa bólu, ponieważ zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lek ten jest zalecany przez lekarza w następujących przypadkach:

  • leczenie przewlekłego alkoholizmu;
  • profilaktyka ewentualnych nawrotów choroby.

Przeciwwskazania

Ten sposób walki z uzależnieniem ma szereg przeciwwskazań. Lek na alkoholizm Esperal nie jest zalecany do stosowania w następujących sytuacjach:

  • Padaczka;
  • Niewydolność nerek lub niewydolność;
  • Rozpoznane choroby o charakterze nerwowo-mięśniowo-psychicznym;
  • Patologia układu sercowo-naczyniowego (zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie wsierdzia, dusznica bolesna, niedokrwienie, zawał serca, nadciśnienie tętnicze, żylaki, zakrzepica).

Lekarze nie stosują Esperalu u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. 

Należy również wziąć pod uwagę to, że przed zabiegiem pacjentowi przez pewien czas nie wolno spożywać alkoholu – minimum 12 godzin. 

Jak wygląda zabieg?

Podczas wykonywania czynności lekarz ściśle przestrzega wszelkich wymagań norm sanitarnych. Esperal jest zainstalowany w okolicy pośladka. Lek można również wstrzykiwać w brzuch lub pod łopatkami. Wszystko przebiega w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20-30 minut. 

Jak przebiega procedura?

  1. Po wybraniu odpowiedniego miejsca do implantacji podawany jest środek znieczulający. 
  2. Chirurg skalpelem wykonuje małe nacięcie.
  3. Lek umieszcza się w nacięciu.
  4. Na koniec zakłada się szwy.

Po zabiegu zabronione jest pocieranie miejsca implantacji przez około tydzień. Opatrunek należy regularnie zmieniać (raz na 2-3 dni). Po 4-6 dniach szwy są usuwane podczas kontroli. 

Jak działa lek?

Aktywna substancja czynna (disulfiram) regularnie dostająca się do organizmu pacjenta, wpływa na rozkład produkowany przez etanol.

Alkohol etylowy znajdujący się w organizmie rozkłada się na aldehyd octowy. Jego toksyczność jest kilkakrotnie wyższa niż podobnych wskaźników samego alkoholu etylowego.

Zdrowa wątroba natychmiast usuwa aldehyd octowy, utlenia go. Kiedy jednak ta toksyna tworzy się w tkankach w nadmiernych ilościach (dzieje się tak przy regularnym spożywaniu alkoholu), wątroba po prostu nie jest już w stanie sobie z nią poradzić. Dochodzi do masowego zatrucia wszystkich narządów i układów organizmu.

Na tym procesie opiera się działanie Esperalu. Disulfiram blokuje pracę enzymów wątrobowych, które „dezynfekują” toksyczne produkty rozkładu etanolu. Kiedy stosuje się nawet minimalne dawki alkoholu, natychmiast powstaje gwałtowna reakcja toksyczna, powodująca nadmierne gromadzenie aldehydu octowego się w organizmie. Objawia się to następującymi objawami:

  • gorączka;
  • hałas i szum w głowie;
  • zmętnienie świadomości;
  • tachykardia i arytmia;
  • rozwój stanu śpiączki;
  • uczucie słabości i załamania;
  • ciężkie nudności i wymioty; 
  • ryzyko dusznicy bolesnej i zawału serca;
  • pojawienie się uczucia silnego ucisku w okolicy mostka;
  • wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego aż do rozwoju obrzęku mózgu.

Konsekwencje i stopień objawów jest bardzo indywidualny. Niektórzy mają bardzo ostrą i bolesną reakcję, podczas gdy inni doświadczają jedynie silnego uczucia mdłości i osłabienia. Dane dotyczące reakcji mogą rozpocząć się natychmiast po wypiciu alkoholu lub rozwinąć się po pewnym czasie.

W związku z możliwymi powikłaniami i niebezpiecznymi skutkami ubocznymi, przed zabiegiem pacjent przechodzi kompleksowe badanie lekarskie. I dopiero na podstawie uzyskanych wyników lekarz decyduje, czy ta metoda jest odpowiednia, czy nie.

Możliwe efekty uboczne

Wyrażając w ten sposób zgodę na terapię, pacjent jest również informowany o ryzyku wystąpienia przykrych skutków ubocznych zabiegu. W procesie terapii Esperalem mogą wystąpić pewne działania niepożądane. Są to: 

  • migrena;
  • szum w uszach;
  • dezorientacja;
  • problemy z pamięcią i wzrokiem;
  • pojawienie się metalicznego posmaku;
  • reakcje alergiczne naskórka.

Próby picia alkoholu, gdy w organizmie znajduje się Esperal, pacjent może zakłócać rozwój zapalenia wątroby, obrzęku mózgu, zapalenia wielonerwowego kończyn, różnych zaburzeń czynności serca i układu oddechowego. Jeśli w tle pojawi się przynajmniej jeden z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast przerwać terapię Esperalem.

Czy Esperal można łączyć z lekami?

Leczenia za pomocą Esperalu nie można łączyć z:

  • Fenytoiną (rozwój toksycznego zatrucia pokarmowego);
  • Alkoholem (rozwój silnej reakcji podobnej do disulfiramu);
  • Nitroimidazolem (rozwój świadomości splątanej i ostrej psychozy);
  • Joniazydem (problemy z koordynacją i zaburzenia zachowania zaczynają się od reakcji).

Aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi przykrych skutków, należy bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. A gdy wystąpią nieprawidłowe reakcje, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Gdzie wykonać zabieg? 

Leczenie alkoholizmu z pomocą Esperalu w naszej placówce jest w zdecydowanej większości przypadków pozytywne. Ta metoda pozostaje jednym ze skutecznych sposobów przywrócenia osoby do trzeźwego życia.

Nasi lekarze potwierdzają również opinię osób, które zastosowały tę metodę kodowania. 

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *