Pediatra online – jak uzyskać pomoc w zaledwie 15 minut?

konsultacja z lekarzem online

Wizyty u pediatry on-line coraz bardziej zyskują na popularności. I nic w tym dziwnego – rozwiązanie to pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również szybko skonsultować stan zdrowia Twojego dziecka bez potrzeby wychodzenia z domu. Kto może umówić się na teleporadę? Jak się do niej przygotować? I dlaczego warto skorzystać z oferty platform telemedycznych? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

Dlaczego warto odbyć e-wizytę u pediatry online?

Wielu rodziców zastanawia się, jakie wymagania trzeba spełnić, aby zakwalifikować się do odbycia teleporady u pediatry online i tym samym uniknąć stania w długich kolejkach. Okazuje się, że usługa ta jest dostępna dla każdego, nawet dla osób przebywających poza granicami kraju. Mieszkasz w dużej odległości od najbliższej przychodni, a może właśnie jesteś na wakacjach i potrzebujesz przedłużenia recepty na leki przeciwalergiczne dla swojego dziecka? Wiedz, że opcja ta dedykowana jest właśnie takim osobom jak Ty.

Jakie inne atuty posiada e-konsultacja u pediatry on-line? Większość pacjentów na pierwszym miejscu wymienia ekspresową realizację – kontakt z lekarzem jest możliwy już w ciągu 15 minut. Jest to też duża oszczędność czasu, którą docenią zapracowani rodzice. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że nie musisz dostosowywać się do dostępnych terminów ani narażać swojej pociechy na kontakt z innymi chorymi. 

Kiedy warto skonsultować się z pediatrą on-line?

Pediatra ma takie same uprawnienia co lekarz przyjmujący w placówce stacjonarnej. Nie tylko przeanalizuje on objawy chorobowe Twojego dziecka, odpowie na wszystkie Twoje pytania,  ale także omówi z Tobą harmonogram szczepień, udzieli rad dotyczących żywienia, wypisze skierowanie do poradni specjalistycznej.. Ponadto możesz poprosić go o e-zwolnienie jeżeli dziecko potrzebuje Twojej opieki w trakcie choroby. Nie zapominaj również, że pediatra pomoże Ci zinterpretować opis rezonansu magnetycznego lub USG tarczycy Twojej pociechy. 

Jakie przypadłości warto omówić z pediatrą on-line? Odpowiedź jest prosta – wszystkie, które spędzają Ci sen z powiek. Do gabinetu pediatrycznego mali pacjenci najczęściej trafiają z jelitówką, infekcjami dolnych i górnych dróg oddechowych, gorączką, alergiami skórnymi, chorobami zakaźnymi oraz kolką jelitową

Pediatra on-line – jak umówić się na e-wizytę?

Dzięki rozwojowi telemedycyny usługi oferowane przez ten sektor umożliwiają niemal natychmiastowy kontakt z wybranym lekarzem. Potrzebujesz ekspresowej pomocy? W takim razie postaw na zaufaną platformę internetową, jaką jest Med24. Na “Wizytę Express” z pediatrą umówisz się, przechodząc przez 2-minutowy i intuicyjny proces rejestracji. Odbędzie się ona zgodnie z Twoimi preferencjami, czyli przez telefon, wideo lub chat SMS. Specjalista zadzwoni do Ciebie w ciągu 15 minut – nawet w niedziele i święta. Nie zdążyłeś odebrać telefonu? To żaden problem, ponieważ podejmie on aż 3 próby kontaktu.

Jak przygotować się do rozmowy z pediatrą? 

O czym należy pamiętać przed zarejestrowaniem się na teleporadę z pediatrą online? W pierwszej kolejności przemyśl kwestie, które chcesz z nim poruszyć. Skup się przede wszystkim na objawach występujących u Twojej pociechy oraz przebytych badaniach i historii choroby. Co więcej, lekarz może zapytać Cię o ogólne samopoczucie małego pacjenta, a także o jego suplementację, nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. 

Warto mieć na uwadze, że specjalista może chcieć dodatkowo porozmawiać z Twoim dzieckiem, dlatego dobrym pomysłem jest przygotowanie go na taką ewentualność. Opowiedz mu o potencjalnym przebiegu teleporady i zadbaj o odpowiednie otoczenie, eliminując z niego zabawki i głośne urządzenia. W razie potrzeby pomagaj mu odpowiadać na pytania. Pamiętaj również, że e-konsultacja to doskonała okazja, aby omówić kwestie związane z profilaktyką, np. te dotyczące harmonogramu szczepień. Pediatra chętnie rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i w razie potrzeby wystawi maluchowi skierowanie do poradni specjalistycznej.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *