Najważniejsze jest Twoje wnętrze…

Jesień w tym roku zapukała do naszych drzwi stosunkowo późno, długo mamiąc nas przyjemnym ciepłem. W pierwsze mroźne wieczory z chęcią sięgamy po kubek gorącej herbaty i ciepły koc, o ile wcześniej zadbałyśmy, by takowy znalazł się w naszym wnętrzu.

Hamak – czy można zamontować go w mieszkaniu?

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Hamaki to rozwiązanie które jest idealne zarówno do ogrodu jak i do mieszkania. Wspaniałą ofertę takich hamaków ma przykładowo strona hamakonline.pl

hamakonline.pl

Koce – co tak naprawdę w nich widzimy

Na pytanie, z czym kojarzy się koc, zdecydowana większość osób odpowie: z domem. Co bardziej precyzyjni dodadzą, że z sypialnią. I będą mieli rację! Koc to dość prywatny element wyposażenia wnętrza, raczej nie eksponujemy go w salonie przy gościach. Sięgamy po niego przemarznięci po powrocie do domu, gdy mamy chęć na małą drzemkę, albo po prostu potrzebujemy odpocząć, ogrzać się, poczytać książkę. Lubimy, gdy koce są miękkie i łagodnie dopasowują się do linii naszego ciała. Cenimy je za poczucie bezpieczeństwa, jakie nam dają. Koc to coś więcej niż przykrycie. To wyznacznik naszego prywatnego stylu. Tego głęboko ukrytego „ja”, którego nie chcemy pokazać osobom postronnym. Dlatego wybór koca powinien być starannie przemyślany

Jaki koc wybrać?

Jaki koc wybrać?

Pierwszym wyznacznikiem na pewno będzie kolor, koc powinien wizualnie współgrać z resztą otoczenia. Niezależnie od tego, czy będzie gładki, czy wzorzysty, dobrze, jeśli ładnie skomponuje się zarówno z sypialnią, jak i z salonem.

W ofercie różnych sieci znajdziemy zarówno jednobarwne koce w żywych i stonowanych kolorach, jak i wzorzyste np. w geometryczne wzory, z wielobarwnym nadrukiem, oryginalnie zdobione. Będą dobrym prezentem na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, wszak to czas, gdy chętnie zawijamy się w koc, by odpocząć przed telewizorem lub lekturze książki.

Nie bez znaczenia jest włókno, z jakiego wykonany jest koc. Za ciepły i przyjemny w dotyku uznaje się koc wełniany. I rzeczywiście tak jest. Jednak osoby uczulone na wełnę nie muszą czuć się poszkodowane. Dla nich produkuje się równie miękkie i ciepłe koce z włókien syntetycznych. Na uwagę zasługują też mięciutkie, niezbyt grube i lekkie, za to bardzo ciepłe koce z polaru. Ich największą zaletą są mikrowłókna niepochłaniające wody. Takie koce schną błyskawicznie, ponadto pozwalają skórze oddychać, gdyż mają zdolność przepuszczania pary wodnej.

Koce – co tak naprawdę w nich widzimy

Koce dla dzieci – do czego służą?

Podstawową funkcją koca jest ochrona przed chłodem. Nie przed zimnem, bo do tego służy kołdra lub śpiwór, ale właśnie przed chłodem. O ile pod kołdrę wchodzimy na ogół w piżamie, koc wykorzystujemy, gdy mamy na sobie ubranie wierzchnie. My, czyli dorośli. Dla dzieci koc to prawdziwy trening kreatywności, a sposobów jego wykorzystania nie da się zliczyć. Od tradycyjnego namiotu, hamaka, huśtawki, bazy poprzez kurtynę teatralną, matę gimnastyczną aż do mniej codziennych zastosowań: odpowiednio związany koc może być kolejnym, brakującym uczestnikiem zabawy. Dlatego koc dla dziecka musi być ładny i akceptowany przez nowego właściciela (dzieci mają wysoko rozwinięte poczucie estetyki i obce są im kompromisy typu: zielony zamiast niebieskiego), ponadto wykonany z wysokogatunkowych włókien naturalnych lub sztucznych, odporny na blaknięcie i wycieranie. Może przyjąć formę tradycyjnego „puchatego” koca lub pikowanej narzuty.

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *