Laserowa korekcja wzroku a wiek

Najkrótszą odpowiedzią na pytanie, w jakim wieku można wykonać korekcję laserową oka, jest: pełnoletność. Osiągnięcie pełnoletności pozwala na zgłoszenie się na kwalifikację do zabiegu oraz poddanie się korekcji.

Laserowa korekcja wzroku to metoda szybka i bezbolesna. Pozwala na skuteczne pozbycie się wad wzroku. Zarówno krótkowzroczność, jak i nadwzroczność jest schorzeniem kwalifikującym do zabiegu. Laserowa korekcja wzroku pozwala również na wyrównanie astygmatyzmu, który — niestety — często towarzyszy innym wadom wzroku.

Stabilna wada wzroku

Stabilna wada wzroku oznacza, że już się ona nie pogłębia. To jeden z wymogów, który jest weryfikowany przed przeprowadzaniem zabiegu. Nie można zabiegu przeprowadzać u dzieci bądź nastolatków, gdyż ich organizmy jeszcze rosną, dojrzewają, więc i wada może jeszcze ulec zmianom.

Wykonanie zabiegu przed ustabilizowaniem się fizycznego dojrzewania spowoduje, że wada — choć skorygowana – może wrócić. Stąd warto zaczekać, aż dojrzewanie się zakończy i na zabieg zdecydować się po 18 roku życia. Ostatecznie jednak decyzję o wyniku kwalifikacji podejmuje lekarz po zbadaniu pacjenta oraz zebraniu szczegółowego wywiadu.

Dobrze, by laserowa korekcja wzroku była wykonana jeszcze przed tym, jak lekarz zdiagnozuje prezbiopię. Prezbiopia to wada, która pojawia się między 45.  a 50. rokiem życia i potocznie nazywana jest “zbyt krótką ręką do czytania”. Wymaga najczęściej udania się okulisty i doboru “okularów do czytania”. Chyba że współwystępuje z tzw. wadą plusową do dali, wtedy jest szansa na przeprowadzenie laserowej korekcji wzroku.

Jak uwolnić się od okularów lub soczewek?

Laserowa metoda korekcji wzroku to zabieg szybki, bezbolesny, dający efekt widoczny już na drugi dzień. Po jego wykonaniu nie ma potrzeby przebywania w szpitalu.

Pacjent po upływie godziny przebywania w sali wypoczynkowej może udać się do domu, by na następny dzień jedynie zgłosić się na kontrolę. Wszystkie niezbędne leki pacjent otrzymuje w ramach przeprowadzonego zabiegu i to od razu po jego wykonaniu.

Metod laserowej korekcji wzroku jest kilka. W zależności, z jaką wadą pacjent się zgłasza, lekarze dobierają odpowiedni sposób przeprowadzenia korekcji. Najważniejsze, że każda z tych metod jest bezpieczna, mało inwazyjna i pozwala na szybki powrót do codziennych zajęć.

Planowanie ciąży, ciąża, poród, karmienie piersią

Pacjentki często zastanawiają się, czy macierzyństwo może być przeszkodą w kwalifikacji. Ciąża i karmienie piersią są jedynie czasowym przeciwwskazaniem. Kobieta już na 3 miesiące po zakończeniu karmienia, może spokojnie zgłosić się na kwalifikację i zabieg.

Kolejną ważną informacją jest ta, że przejście zabiegu laserowej korekcji wzroku nie jest powodem, dla którego pacjentka nie mogłaby w przyszłości rodzić naturalnie.

Więcej informacji znajdziesz na https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *