Skóra wokół oczu słynie ze swojej delikatności. Jest prawie najcieńsza na twarzy, ma 0,5 mm grubości. Ma słaby system podporowy, mało podściółki tłuszczowej. Występuje w niej słabe krążenie krwi i limfy, natomiast jest dużo mastocytów, czyli komórek, które odpowiadają za reakcje alergiczne. Pielęgnacja tej okolicy powinna być wyjątkowa, przeprowadzana tylko za pomocą sprawdzonych kosmetyków.
Pielęgnacja nie tylko tu i teraz
Podstawowym elementem pielęgnacji, nie tylko okolic oczu, powinny być dalekosiężne działania. Ważne jest, żeby efekty stosowanych przez nas zabiegów nie dotyczyły jedynie momentu wykonywania ich. Warto mieć świadomość, że także za kilka lat skóra będzie nam za nie wdzięczna. Już w okolicach 25 roku życia mogą się pojawiać pierwsze zmarszczki mimiczne i powolny spadek kwasu hialuronowego.
Trzy złote zasady: zapobiegaj, chroń, nawilżaj
Jak rozumieć te zasady?
1. Wykonuj demakijaż każdego wieczoru. Wykonuj go umytymi dłońmi, w jego trakcie nie pocieraj i nie naciągaj rzęs i skóry wokół oczu. Zwracaj uwagę na skład produktów do demakijażu – unikaj SLS, SLES, alkoholu, sztucznych barwników i silnych konserwantów.
2. Chroń skórę przed promieniami UV.
3. Stosuj kremy nawilżające. Podczas ich aplikacji stosuj delikatny masaż, który będzie wspierał odpływ limfy i zmniejszał skłonność do obrzęków.
Czwarta, platynowa zasada – stosuj tylko sprawdzone kosmetyki
Zdaniem większości dermatologów nasza skóra pod oczami wymaga innych kosmetyków niż reszta twarzy. Mają one być lżejsze i delikatniejsze. Oczywiście nie powinny również podrażniać oka, czy powodować reakcji takich jak szczypanie, czy pieczenie. Najlepiej sprawdzają się preparaty hipoalergiczne, które sprawiają nam przyjemność nakładania.
Na rynku istnieje wiele firm sprzedających „cudowne” specyfiki pod oczy. Pamiętaj jednak, że skóra okolic oczu jest wrażliwa i skłonna do reakcji alergicznych. W związku z tym decyduj się na kosmetyki zawierające naturalne składniki, które kompleksowo radzą sobie z najczęstszymi problemami tych okolic. Mają innowacyjne składniki, dbają również o ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym.
Postaw na codzienny rytuał piękna
Dbanie o skórę okolic oczu nie powinno się kończyć na stosowaniu kosmetyków. Ważne jest również dbanie o nią od środka. Jeśli chcesz otoczyć całkowitą troską swoją sferę okolic oczu, zwróć również uwagę na swój styl życia, dietę i zdrowie. Przykładowo, sinoniebieskie cienie pod oczami mogą wiązać się z przewlekłym zmęczeniem, odwodnieniem organizmu, niedoborem żelaza, niedoborem witamin.
Cienie w kolorze brązowym mogą mieć swoją etiologię w nieprawidłowej przemianie materii lub chorobach wątroby. Czerwone cienie są najczęściej objawem reakcji alergicznych lub skutkiem przebywania w zapylonych i suchych pomieszczeniach.
Skóra naszych oczu odwdzięczy nam się pięknem, jeśli będziemy stosować odpowiednie kosmetyki, wysypiać się, pić dużo wody, dbać o zdrową dietę i nie nadużywać alkoholu.
Więcej informacji znajdziesz na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Obszar-pielegnacji_oczy-202.html