Czym się kierować przy wyborze kolczyków na prezent?

Kolczyki to świetny pomysł na prezent! I to zarówno wtedy, gdy mówimy o podarunku dla wieloletniej partnerki, narzeczonej czy żony, jak i mamy czy przyjaciółki. Jednocześnie – ze względu na symboliczną wagę i nierzadko cenę – jest to prezent szczególny, dlatego nietrafiony wybór boli podwójnie. Czym zatem kierować się podczas dokonywania zakupu, by nie popełnić prezentowej wpadki? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule!

Jak wybrać kolczyki na prezent? Zwróć uwagę na wiek

Na wstępie zaznaczmy, że wszystkie porady, które tu zamieszczamy, to tylko teoria. Warto pamiętać o tym, na co zwrócimy uwagę, ale jednocześnie należy mieć świadomość tego, że każdy zakup biżuterii na prezent wymaga spojrzenia bardzo indywidualnego.

Na początek skupmy się na wieku osoby, którą chcemy obdarować. W większości przypadków inna biżuteria trafia do nastolatki i kobiety 20-letniej, a inna – do pań dojrzałych i seniorek:

  • nastolatce czy kobiecie w wieku 20-30 lat z powodzeniem można sprezentować subtelne, niewielkie kolczyki srebrne lub złote znane jako celebrytki. Są to zazwyczaj drobne modele z różnymi motywami (np. serduszka, gwiazdki czy skrzydła), które doskonale sprawdzają się na co dzień. Można je znaleźć np. tutaj: https://www.briju.pl/bizuteria/kolczyki;
  • paniom w wieku 30 lat i więcej oraz tym, które mają już sprecyzowany gust, można kupić złotą biżuterię np. kolczyki w formie kół z różnymi zdobieniami lub dodatkami, takimi jak perły;
  • dojrzałe kobiety, preferujące elegancki i oficjalny styl często lubią okazałe złote kolczyki, zdobione kamieniami szlachetnymi. To propozycja na wyjścia wieczorowe i oficjalne spotkania.

Srebrne czy złote kolczyki – dopasuj je do stylu

Innym kryterium może być styl preferowany przez bliską nam osobę. Na podstawie tego kryterium łatwo można określić, czy lepszym wyborem będą kolczyki złote, czy srebrne, geometryczne czy o bardziej wymyślnej formie, oraz z kamieniami szlachetnymi czy bez dodatków.

Jak wybrać kolczyki? Wskazówką może być cena

Zasadniczo cena nie powinna odgrywać pierwszoplanowej roli podczas kupowania prezentu dla bliskiej osoby, niemniej warto na nią zwracać uwagę – zwłaszcza jeśli nie jesteśmy znawcami od biżuterii. Na jej podstawie można bowiem stwierdzić, czy konkretne kolczyki są wykonane z wysokojakościowego kruszcu oraz czy kamienie, które zawierają, są oryginalne.

Zresztą, nie ma co się czarować. Biżuteria od zawsze wiązała się z pewnym potwierdzeniem statusu społecznego czy przynależności do konkretnej grupy lub wspólnoty – dla niektórych kobiet wyższa cena biżuterii może odgrywać właśnie taką rolę.

Z drugiej strony, nie ma co szarżować. Kupno biżuterii dla niemającej jeszcze wyrobionego własnego stylu nastolatki lub przyjaciółki nie jest nacechowane tak silną symboliką romantyczną, jak obdarowywanie ukochanej. W takich okolicznościach nie ma potrzeby kupować kolczyków za tysiące złotych.

Zamów biżuterię na Briju

Niezależnie od tego, jakie kolczyki chcesz kupić, zapoznaj się z ofertą marki Briju – jest to polska marka z ponad stuletnią tradycją. Na stronie https://www.briju.pl/bizuteria/kolczyki/zlote-kolczyki z pewnością znajdziesz coś w sam raz dla bliskiej Ci osoby.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *