Algorytm i system działania automatów online

Dziewczyna z laptopem siedzi na ławce i jest bardzo podekscytowana

Na jakiej zasadzie działają automaty online? Takie pytanie może pojawić się w głowie gracza podczas podejmowania decyzji, w którym kasynie grać. Jest to logiczne, ponieważ istnieje wiele mitów na temat działania automatów do gry, takich jak to, że granie o określonej porze daje większe szanse na wygraną. Aby obalić takie mity i ogólnie zwiększyć swój poziom wiedzy na temat gry hazardowej, warto wiedzieć, jak działają automaty online. Ten artykuł jest właśnie o tym.

Historia automatów

Przed pojawieniem się Internetu automaty do gier były elektromechaniczne. Maszyny te miały specjalny system hamowania i czujniki, które analizowały kombinację. Później elektromechaniczne maszyny zostały zastąpione elektrycznymi. Miały one wbudowany silnik elektryczny, co oznaczało, że gracze nie musieli naciskać uchwytu, aby grać, ale czujniki nadal działały na starej zasadzie.

Obecnie fizyczne maszyny do gier to komputery, a określone kombinacje są uruchamiane przez generator liczb losowych (RNG). Tan sama zasada jest używana w automatach kasynowych online.

Czym jest generator liczb losowych (RNG)?

Generator liczb losowych to specjalny program, który działa zgodnie z określonym algorytmem i określa, jaka dokładnie kombinacja pojawi się przed graczem. Jest to proces całkowicie losowy, którego rezultaty nie mogą być znane przez operatora kasyna, gracza lub twórcę gry.

Mimo postępu, jaki dokonał się od czasu pojawienia się pierwszych slotów, zasada działania i niezawodność generatora liczb losowych pozostaje niezmieniona. Mechanizm ten jest codziennie udoskonalany, aby uwzględnić charakterystykę nowoczesnych gier.

Matematycy, programiści, a nawet psychologowie uczestniczyli w tworzeniu RNG, a takie generatory istniały od czasów starożytnych — ich niezawodność została udowodniona przez czas. Ten używany obecnie został opracowany przez profesora na MIT i jest 128-bitowym algorytmem md5. Jest on używany nie tylko w automatach, ale także w systemach bezpieczeństwa i komputerach.

Czy można ufać RNG

W Internecie można znaleźć programy, które rzekomo mogą przewidywać przyszłe kombinacje, ale w rzeczywistości nie działają. To, co takie programy mogą naprawdę zrobić, to ukraść dane gracza, więc powinieneś powstrzymać się od ich używania.

To, od czego nie musisz się powstrzymywać, to kontrole oprogramowania. Jest to taktyka, którą stosują wszyscy odpowiedzialni producenci gier, dostarczając oprogramowanie do testów przez renomowane i wiarygodne laboratoria:

  • iTech Labs;
  • eCOGRA;
  • GLI;
  • NMi.

Oprogramowanie przechodzi poważne testy, które wykluczają stosowanie jakichkolwiek manipulacji, co oznacza, że możesz śmiało powiedzieć, że gra na automatach, które przeszły takie testy, jest bezpieczna i nie ma oszustw.

Zasady działania RNG

Wyniki gry na automatach nie prowadzą do żadnego zaplanowanego lub „logicznego” wyniku — są po prostu sekwencją kombinacji. Na przykład, technicznie możliwe jest, aby dana osoba wygrała dwa jackpoty prawie pod rząd, chociaż nie wygląda to na prawdopodobne. Inna sprawa, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ liczba możliwych kombinacji generowanych przez oprogramowanie jest ogromna, biorąc pod uwagę, że każda kombinacja składa się z 32 znaków szesnastkowych.

Gdy gracz rozpoczyna grę, mechanizm podaje sto losowych liczb na minutę, które oznaczają konkretną kombinację. To, jakie liczby zostaną wybrane przez generator w momencie kliknięcia przycisku, decyduje o tym, jakie symbole pojawią się na ekranie. Tak więc jedynym sposobem, w jaki gracz może „wpłynąć” na wynik gry, jest wybór momentu naciśnięcia przycisku. 

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *