Moda na przedłużanie włosów nie słabnie i nic dziwnego. Na rynku pojawiają się coraz lepsze jakościowo rodzaje włosów z pomocą których ich doczepiane pasma idealnie komponują się z naturalnymi. Wśród nich warto wymienić mocne i miłe w dotyku, podatne na stylizowanie i delikatne farbowanie włosy słowiańskie. Co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.
Na czym polega przedłużanie włosów
Zaletą przedłużania włosów jest natychmiastowy efekt zabiegu. Do jego przeprowadzenia wykorzystywane są zarówno sztuczne, jak i naturalne włosy. Jest to zabieg bezinwazyjny, a jeśli postawimy na dobrej jakości włosy, w tym między innymi włosy z krajów Europy Wschodniej, to możemy liczyć na bardzo naturalny efekt końcowy.
Fryzjerzy proponują różne metody przedłużania, a wśród nich m.in. kanapkową, ultradźwiękową, japońską, siateczkową, Hairtalk, przedłużanie kreatynowe czy też laserowe. To na którą się zdecydujemy w dużej mierze zależy od kondycji naszych włosów, skóry, oczekiwanego efektu pod względem długości utrzymywania się, jak również aspektów finansowych. Warto więc odwiedzić doświadczonego specjalistę, który będzie w stanie nie tylko dobrać do nas odpowiedni rodzaj i kolor włosów, ale także dobrać metodę ich doczepiania.
Jak przygotować się do zabiegu przedłużania włosów
Jeśli postawimy na bardziej inwazyjną metodę przedłużania włosów, to odpowiednie przygotowanie się do zabiegu jest bardzo istotne. W praktyce chodzi o to, aby upewnić się czy nie jesteśmy uczulone na żadną z substancji, którą się w niej wykorzystuje. Tutaj podobnie jak w przypadku np. koloryzacji włosów, warto wykonać test alergiczny i nanieść wspomniane na skórę. Jeśli po upływie 48 godzin nie pojawią się na niej żadne zaczerwienienia i jesteśmy przy tym pewne, że nie mamy uczulenia na metal, to spokojne możemy przystąpić do zabiegu. W przeciwnym razie, pozostają zupełnie nieinwazyjne metody.
Włosy słowiańskie – czemu zawdzięczają swoją popularność?
W sklepach internetowych coraz częściej można dostać włosy słowiańskie, które pojawiają się także pod nazwą włosy dziewicze bardzo wysokiej jakości. Niewątpliwie ich największym atutem jest to, że są naturalne i nigdy nie zostały poddane żadnej koloryzacji ani też różnego rodzaju zabiegom kosmetycznym. Nigdy więc nie pojawiły się na nich substancje chemiczne. To włosy wschodnioeuropejskie, które bardzo często pochodzą z Rosji lub Ukrainy. Uważane są o lepsze niż te z krajów Europy Zachodniej właśnie z uwagi na swoją nieskalaną, dziewiczą strukturę, a co za tym idzie, znacznie lepszą trwałość. Wszystko dlatego, że włosy europejskie często zostawały już poddawane farbowaniu, jak również wielu innym zabiegom kosmetycznym.
Włosy doczepiane o strukturze słowiańskiej są uniwersalne. Z powodzeniem można je doczepić wówczas, kiedy nie planujemy żadnych zabiegów, jak i wtedy, kiedy chcemy zmienić ich kolor. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że są one bardzo podatne na stylizację. Z powodzeniem można je więc prostować czy też podkręcać. Świetnie prezentują się one także wówczas, kiedy mamy rzadkie włosy – bardzo dobrze je uzupełniają czego nie można powiedzieć na przykład o włosach indyjskich. Te są dość grube, więc odradza się ich doczepianie do słabych włosów. Nie zaleca się także ich farbowania ani poddawania zabiegom chemicznym.