Sennik: jeden wąż, czy więcej węży?

Sennik wąż - sprawdź jakie znaczenie ma sen o wężu
Wąż który się przyśnił

Wąż z uwagi na biblijne konotacje niemal natychmiast kojarzy nam się z fałszem, zdradą, czy szeroko pojętym zagrożeniem. To w pełni zrozumiałe i — prawdę mówiąc — zdziwilibyśmy się, gdyby było inaczej. Tymczasem motyw węża pojawiający się w snach, owszem, może oznaczać lęki, czy niebezpieczeństwo, ale może też symbolizować mądrość lub pozytywne przemiany. Jak to zwykle bywa, sny potrafią nas zaskakiwać i łatwo zrozumieć je opacznie. Właśnie dlatego warto, chociaż od czasu do czasu, sprawdzić co mówi nasz sennik.

Sennik wąż - sprawdź jakie znaczenie ma sen w którym śnił się wąż
Znaczenie snu w którym był wąż

Kilka węży lub jeden wąż — sennik, który prawdę Ci powie…

Jak zawsze, tak też tym razem w senniku umieściliśmy wyjaśnienia snów, o które pojawia się najwięcej zapytań. Stanowią one próbę interpretacji, jaka nie dla każdego będzie taka sama. Z tego powodu zachęcamy do zapisywania własnych snów (zaraz po przebudzeniu) i własnej analizy. To świetny sposób na zrozumienie podpowiedzi, jakie można w nich znaleźć.

  • Sennik: wąż — może symbolizować Twoje lęki, które trzymasz ukryte tak głęboko, że sam o nich nie wiesz. Jak mówi sennik wąż również stanowi ostrzeżenie przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Z drugiej strony, wąż w senniku oznacza mądrość, przemianę zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak i materialnej, dlatego nie podchodź negatywnie do snu z motywem węża tylko potraktuj go jako inspirację.
  • Sennik: pełzający wąż — rada mówiąca o tym, aby w życiu kierować się chłodną logiką. Oczywiście emocje nie są złe, jednak bardzo często są złym doradcą. Każda decyzja musi być przemyślana i osadzona w kontekście. Daj sobie chwilę na analizę sytuacji, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.
Sennik wąż - sprawdź jakie znaczenie snu o pełzającym wężu
Sen w którym widzimy pełzającego węża
  • Sennik: wąż, który zrzuca skórę — o dziwo, sen nie oznacza nadchodzącej zmiany, a raczej zachęca do tego, aby podjąć rękawicę i rozwiązać męczące nas problemy. Głównie chodzi tutaj o kłopoty, które wiszą nad nami od dłuższego czasu.
  • Sennik: kilka węży — ważna osoba będzie dążyła do podjęcia z Tobą współpracy albo nawiązania bliższej relacji
Sennik wąż - sprawdź jakie znaczenie ma sen o kilku wężach
Sen w którym widzimy kilka węży
  • Sennik: ugryzienie przez węża — w najbliższym czasie coś lub ktoś mocno na Ciebie wpłynie. Niestety, ale będzie to wpływ negatywny. Przejmiesz wzorce, jakich nigdy nie uważałeś za warte uwagi. Jeśli widziałeś ranę lub krew po ugryzieniu, postaraj się być ostrożnym jeśli czekają na Ciebie ważne decyzje do podjęcia.
  • Sennik: strach przed wężami — cały czas bijesz się z myślami, czy osoba, do której coś czujesz, powinna się o tym dowiedzieć. Obawiasz się, że nie odwzajemnia Twoich uczuć i narazisz się na śmieszność lub zniszczysz Waszą relację. Być może boisz się zaangażowania, dlatego wolisz tylko częściowo skupiać się na swoim związku.
Sennik wąż - sprawdź jakie znaczenie ma strach przed wężem we śnie
Strach przed wężami w śnie

Dobrze jest pamiętać, że wąż może również symbolizować naszą seksualność. Podniecenie, pociąg do kogoś, to znaczenia, jakie możemy nadać snom, w których pojawiają się węże. Być może nasze życie seksualne nie do końca nas satysfakcjonuje lub wręcz przeciwnie, jesteśmy nim zmęczeni i chcielibyśmy się ustatkować. Odpowiedzi jest wiele, ważne, aby przedstawione powyżej znaczenia zawsze zestawiać z własną sytuacją.

Zobacz również:
Znaczenie snu o pająkach
Znaczenie snu o myszach
Znaczenie snu o zdradzie

5/5 - (3 głosów)

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *