Roller derby po raz pierwszy na żywo w Trójmieście

Premierowe wydarzenie na sportowej mapie Trójmiasta – pierwszy Roller Derby Doubleheader już niebawem odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk.

Gdańska liga Chrome Sirens Roller Derby zaprasza na wydarzenie wszystkich fanów sportów na kółkach, ale nie tylko. „To okazja, by z bliska podejrzeć, na czym polega dyscyplina, która w Polsce znana jest głównie z amerykańskich filmów, a za oceanem cieszy się wielką popularnością.” – mówi Olga Kałużna, organizatorka i trenerka drużyny.

Czym jest roller derby? To sport drużynowy, w którym gracze zdobywają punkty poruszając się na wrotkach po specjalnym torze. Każda drużyna wystawia 5 zawodników, z których jeden zdobywa punkty (jest jammerem), a reszta to blokerzy próbujący utrudnić grę przeciwnej drużynie i ułatwić swojej zdobycie punktów. Każdy mecz obejmuje dwie 30-minutowe połowy, a pojedyncza rozgrywka (tzw. jam) trwa 2 minuty.

Już w sobotę 16 marca w godz. 12:30-15:00 „Syreny” zaprezentują na czym polega roller derby w tak zwanej formule Short Track (po 3 zawodniczki z jednej drużyny na torze) podczas dwóch 35-minutowych meczy. Spotkanie będzie komentowane na żywo, tak by wprowadzić widzów w zasady tej dyscypliny.

Serdecznie zapraszamy bez względu na wiek – od najmłodszych aż po seniorów, wszystkich ciekawych wrotkowego świata. Roller derby to sport budzący duże emocje, niektórzy już po obejrzeniu pierwszego meczu chcą spróbować swoich sił na torze. Będzie ku temu okazja – już niedługo planujemy kolejny nabór do drużyny.” – dodaje Olga Kałużna.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Mecz odbędzie się w SkateArenie (Stadion Energa Gdańsk – wejście od Fun Arena).

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/551140512034275/

Więcej informacji o działalności ligi: https://www.facebook.com/chromesirensrollerderby/

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *