Prawidłowe opalanie – jak powinno wyglądać?

magazynkobiet.pl - Obraz1 1050x701 - Prawidłowe opalanie – jak powinno wyglądać?

Opalanie się jest jedną z wielu wakacyjnych czynności, którą uwielbiają tysiące osób. Przyjemność ta może się jednak szybko skończyć bardzo nieprzyjemnie, a mianowicie oparzeniami słonecznymi. Aby ich uniknąć, powinno się stosować specjalne kremy z filtrem. Przedstawiamy, jak powinno wyglądać prawidłowe opalanie z odpowiednimi kosmetykami.

Dobierz odpowiedni filtr do swojej karnacji

Każda osoba cechuje się innym kolorytem skóry. Jest to uzależnione od genów, a przede wszystkim zawartości melaniny w skórze. Odpowiada ona za ochronę skóry przed nadmierną ilością słońca i pod wpływem kontaktu z promieniowaniem wydziela ona brązowy barwnik.

Osoby z jasną karnacją mają mniejszą zawartość melaniny, przez co są bardziej podatne na oparzenia. Powinny zatem stosować kremy z wyższym filtrem, najlepiej SPF 50. Ci, którzy naturalnie mają nieco ciemniejszy odcień skóry, mogą pozwolić sobie na nieco niższą wartość filtra, jednak i one nie powinny rezygnować całkowicie z ochrony.

Zadbaj o to, by kremy były nowe i nieprzeterminowane

Wiele razy kupując krem z filtrem, nie udaje się zużyć całej tubki do końca. Bierzemy zatem krem sprzed roku na wakacje, nie patrzeć na datę ważności, a po całym dniu na słońcu okazuje się, że mimo aplikowania kosmetyku, skóra jest oparzona. Aby uniknąć tego rodzaju przykrych niespodzianek, zawsze sprawdzaj, czy dany preparat jest jeszcze ważny.

W przypadku kremów nie powinny one w żaden sposób zaszkodzić, ale ich działanie będzie zwyczajnie słabsze. Warto zatem zorientować się, czy krem jest jeszcze ważny, a jeśli nie, to kupić nowy. Stary preparat najlepiej jest wyrzucić.

Jeden raz to za mało – powtarzaj regularnie aplikację kremu

Krem powinno się aplikować około pół godziny przed ekspozycją na słońce. Zdąży on wtedy dobrze wchłonąć i ochronić skórę. Niestety nie wszyscy wiedzą, że jednorazowa aplikacja może nie wystarczyć. Działanie kremu słabnie z czasem, więc po kilku godzinach ochrona będzie znacznie słabsza.

Oprócz tego osłabiający jest kontakt z wodą i to nawet w przypadku preparatów wodoodpornych. Nawet jeśli zapewnią one ochronę po kontakcie z wodą, to na pewno nie wytrzymają starcia z ręcznikiem. Krem trzeba nakładać na nowo po każdym wytarciu się, a także profilaktycznie co około 3 godziny.

Zadbaj o skórę po zejściu ze słońca

Wystawienie skóry na słońce to dla niej dość duże obciążenie. Brak odpowiedniej pielęgnacji sprzyja jej starzeniu i późniejszemu powstawaniu zmarszczek. Wysokie temperatury wysuszają, dlatego po powrocie do domu lub hotelu dobrze jest się wykąpać i nałożyć balsam nawilżający.

Złagodzi on wszelkie szkodliwe skutki ekspozycji, a ponadto przyniesie przyjemną chłodzącą ulgę dla rozgrzanego po całym dniu w cieple ciała. Możesz także zastosować specjalną emulsję po opalaniu, która sprawi, że opalenizna utrzyma się na skórze dłużej.

Przedstawiliśmy sposoby na to, jak powinno wyglądać bezpieczne opalanie.

Prawidłowe opalanie – jak powinno wyglądać?
Rate this post

Polacane:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *