Plastyka powiek – na czym polega i kiedy się na nią zdecydować?

Plastyka powiek - wyjaśniamy na czym polega i kiedy się na nią zdecydować

Każdy z nas chce czuć się młodo i pięknie oraz cieszyć się zdrową skórą. Najczęściej jednak wraz z wiekiem pojawiają się widoczne oznaki starzenia się, które tuż po zmarszczkach na twarzy dotyczą głównie powiek. Do tego stopnia, że wiele osób decyduje się na zabieg plastyki powiek lub liftingu powiek, stając się jedną z najważniejszych części medycyny estetycznej.

Na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek jest zabiegiem medycznym, mającym na celu poprawę jakości wyglądu. Zazwyczaj wykonuje się go w celu usunięcia nadmiaru skóry tworzącego opadające powieki oraz tłuszczu i zmarszczek, które powodują pogorszenie wyglądu twarzy. Zabieg polega na usunięciu 1-2 milimetrów skóry wzdłuż krawędzi powieki, co stanowi doskonałe zwiększenie wygody.. Kolejnym etapem jest usunięcie ewentualnego nadmiaru tłuszczu, co eliminuje nam „worki pod oczami” od zmęczenia lub otyłości.

Kiedy zdecydować się na plastykę powiek?

Jeżeli osoba zmaga się z nadmiernym opadnięciem skóry powiek, tworząc nieestetyczny wygląd, jest to główny argument do zdecydowania się na zabieg plastyki powiek. To samo dotyczy wszelkich oznak starzenia twarzy oraz wszelkich innych problemów skórnych, które utrudniają codziennie funkcjonowanie. Dodatkowym powodem do przyjrzenia się plastyce powiek jest wygoda. Większy obszar powierzchni można pokryć kolorem cienia do powiek lub środkami do opalania.

Jak wygląda zabieg?

Plastyka powiek wymaga odpowiednio przeprowadzonego zabiegu, a jego przebieg jest uzależniony od rodzaju skóry i stanu pacjenta. Na ogół korzysta się tu z narkozy, która eliminuje ból i dyskomfort, a także zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych. Sam zabieg polega na usunięciu od 1–2 mm skóry w krzyżowych liniach bezpośrednio za brwiami. Następnie chirurg oczyści powierzchnię rafinowanym ruchem, aby usunąć bardziej uciążliwe części i wspierać skórze jej naturalny wygląd. Po usunięciu nadmiaru tłuszczu, skóry i obrażeń, niewielka ilość szwów naprawczych zostanie założona, aby przyczepić warstwy skóry.

Rehabilitacja po plastyce powiek

Rehabilitacja po zabiegu jest bardzo ważna, aby zagwarantować dobry i trwały efekt końcowy. Pacjentom zaleca się odpoczynek i stosowanie się do zaleceń lekarza. Chirurg może przepisać maści przeciwbólowe bądź tłumiące działanie podrażnień skórnych. Po wszystkim stosowanie ciemnych kosmetyków na oczy jest zabronione. Wskazane jest ponadto stosowanie zimnych okładów z wacików do obniżenia obrzęków, a zbilansowana dieta z naturalnymi składnikami jest również zalecana.

Plastyka powiek może zmniejszyć opadającą skórę, usuwać „worki pod oczami” po zmęczeniu lub dodawać wygody i komfortu przy patrzeniu. Zabieg jest wymagający i wymaga odpowiedniego nadzoru lekarza, ale jeśli jest wykonany poprawnie, efekty będą trwałe i niezapomniane.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://febumed.pl/oferta_/1415-Blefaroplastyka

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *