Oczyszczacze powietrza dla astmatyków – dlaczego są dobrym rozwiązaniem?

Oczyszczacze powietrza dla astmatyków

Astma jest chorobą dróg oddechowych, na którą według szacunków choruje prawie 4 miliony Polaków. Chociaż przyczyny astmy nie są w pełni znane, jakość powietrza ma na jej rozwój ogromny wpływ. Dowiedz się, jak oczyszczacz powietrza może pomóc astmatykowi oraz co jeszcze warto wiedzieć o tym urządzeniu.

Od czego bierze się astma i co wpływa na jej przebieg?

Astma oskrzelowa jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób cywilizacyjnych, ale przyczyny jej powstawania ciągle nie są w pełni znane. Wiadomo jednak, że na rozwój i nasilenie objawów astmy wpływa kombinacja wielu czynników – zarówno genetycznych, jak i środowiskowych. Wśród tych drugich bardzo istotny wpływ mają substancje, które zawarte są we wdychanym powietrzu.

Gdy podłożem choroby są alergeny wziewne, takie jak roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt, pyłki roślinne oraz pleśń i grzyby, mówimy o astmie alergicznej. Przyczyną astmy mogą być też inne zanieczyszczenia powietrza, w tym zwłaszcza smog i spaliny samochodowe oraz szereg dodatkowych czynników (np. dym papierosowy, chemikalia, infekcje bakteryjne i wirusowe, a nawet niektóre leki).

Jakie powietrze dla astmatyka będzie odpowiednie i co dają oczyszczacze powietrza?

Skoro wiemy już, co może powodować astmę, wydaje się być oczywiste, że należy zadbać o jakość powietrza, które wdycha astmatyk. Tym bardziej, że z racji na zdecydowanie mniejszą cyrkulację, powietrze w domach lub mieszkaniach może zawierać nawet kilka razy więcej szkodliwych dla chorego cząsteczek niż to na zewnątrz.

Dobry oczyszczacz usunie z powietrza ogromną większość alergenów wziewnych oraz innych zanieczyszczeń, w tym cząsteczek PM10 i PM2,5 tworzących smog, bakterii, a nawet wirusów. Oczyszczacz powietrza może więc przyczynić się do redukcji objawów choroby, a w konsekwencji zapewnić lepszy sen oraz poprawić samopoczucie i codzienne funkcjonowanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza dla astmatyka?

Oczyszczacz powietrza odpowiedni dla astmatyka musi skutecznie radzić sobie z zanieczyszczeniami, które mogą powodować nasilenie objawów choroby. Urządzenie powinno mieć:

  • Trzy filtry: wstępny, HEPA i węglowy. Filtr HEPA o klasie minimum H13, który wyłapuje 99,7% zanieczyszczeń do wielkości 0,3 μm (mikrometra), a więc około 8 razy mniejszych niż cząsteczki smogu PM2,5.
  • Wskaźnik efektywności CADR odpowiednio dopasowany do wnętrza. Podaje się go w m³/h i zwykle powinien być co najmniej dwukrotnie większy niż kubatura pomieszczenia.
  • Różne tryby pracy, które pozwolą dopasować działanie urządzenia do potrzeb.
  • Niski poziom hałasu, który nie przeszkadza nawet w nocy.
  • Dobrej jakości czujniki powietrza.

Szczegółowe wskazówki, jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla astmatyka znajdziesz w poradniku opublikowanym na blogu Philips: https://www.philips.pl/c-e/blog/dom/czyste-powietrze/jaki-oczyszczacz-powietrza-wybrac-dla-astmatyka.html.

Oczyszczacze powietrza Philips serii Dual Scan bez trudu poradzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, bo zawarty w nich zintegrowany filtr 3w1 NanoProtect HEPA wyłapuje nawet wyjątkowo drobne cząsteczki do 0,003 μm, czyli około 800 razy mniejsze od smogu, w tym nawet wirusy. Ponadto, dzięki trybowi Auto, oczyszczacze Philips serii Dual Scan dopasowują swoje działanie do jakości powietrza, którą skanują w czasie rzeczywistym. Dzięki temu jakość powietrza utrzymywana jest na dobrym poziomie, a astmatyk nie musi martwić się o spokojny i bezpiecznych oddech.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *