Nikon Z50 otrzymuje AF z detekcją zwierząt

Lubimy, kiedy dostajemy coś extra, czy to premię w pracy, darmowe spiny w kasynie online polska. Dzięki temu zyskujemy coś więcej za darmo i możemy to wykorzystać we własnym celu. Z pewnością te osoby, które już mają Nikona Z50 lub myślą nad jego zakupem, ucieszy fakt, że w najnowszej aktualizacji oprogramowania aparat ten otrzyma skuteczne AF z detekcją zwierząt.

Czym jest Nikon Z50?

Aparat cyfrowy Nikon Z50 to najnowszy bezlusterkowiec tej znanej i cenionej na całym świecie firmy. Jest to sprzęt z górnej, lecz nie najwyższej półki, gdzie aparat wraz z podstawowym obiektywem zakupimy w cenie około 4000 złotych. Zapewniona jest dzięki niemu doskonała jakość zdjęć. Dzieje się tak między innymi dzięki zaawansowanej matrycy DX o rozdzielczości 20,9 MP, do której dociera więcej światła. Warto wiedzieć, że jest on pierwszym aparatem z matrycą DX w bezlusterkowym systemie Nikona.

Za pomocą tego aparatu można nie tylko wykonywać zdjęcia, lecz również kręcić filmy w rozdzielczości 4K o idealnej ostrości. Wprowadzony w tym modelu hybrydowy AF jest niezwykle szybki, precyzyjny. Nikon zapewnia, że pola AF zapełniają aż 90% kadru, co gwarantuje znakomitą ostrość zdjęć. Dzięki zakresowi czułości 100–51200 ISO można bez trudu wykonywać zdjęcia za dnia, nocą jak i w trudnych warunkach oświetleniowych.

Wiele osób ceni sobie ten model za system AF z wykrywaniem oczu. Dzięki temu możemy ustawić i utrzymywać ostrość na oczach fotografowanej osoby. W przeciwieństwie do lustrzanek Nikon Z50 zapewnia tryb bezgłośnego fotografowania. Świetnie sprawdzi się także w zdjęciach sportowych, gdyż z jego pomocą można fotografować z szybkością aż 11 kl./s. W ten oto sposób nie uciekną nam ważne chwile podczas wyścigu, fotografowania burzy.

Wspomniane filmy można kręcić w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p, jak i wykonywać z nich później zdjęcia. Model ten posiada wysokiej jakości cyfrowy wizjer optyczny, wbudowaną lampę błyskową, sporej wielkości i odchylany wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy oprócz trybów manualnych mogą liczyć także na 20 wbudowanych efektów kreatywnych. Nikon Z50 zapewnia przy tym również szybkie i bezproblemowe poprzez Wi-Fi i Bluetooth. W każdej chwili do Z50 możemy dokupić dodatkowe obiektywy NIKKOR, zaś z pomocą specjalnego adaptera można podłączyć do urządzenia starsze szkła z lustrzanek.

Nowa funkcja Nikona Z50

W ramach zaktualizowanego oprogramowania dla Nikona Z50, bezlusterkowiec ten otrzymał istotną nową funkcję zwaną autofokusem z wykrywaniem zwierząt. Takie AF z wykrywaniem zwierząt ustawi ostrość na pysku i oczach zwierzęcia, a następnie zablokuje je w aparacie. Dzięki temu ostrość nie zmieni się z twarzy obiektu, nawet jeśli zarówno aparat, jak i obiekt będą w ruchu. Dzięki oprogramowaniu w wersji 2.0 Nikon Z50 zyskuje ulepszone śledzenie obiektu, obsługę nowo wprowadzonych telekonwerterów, poprawki błędów i inne drobne aktualizacje.

Nowe oprogramowanie modyfikuje śledzenie obiektu w w trybach AF-A, AF-C i automatycznego wyboru pola AF w trybach pola AF. W nowym oprogramowaniu punkt ostrości wróci do pierwotnego położenia sprzed śledzenia obiektu. Dzięki nowej aktualizacji będzie można również skonfigurować sterowanie niestandardowe do przełączania między ekranem automatycznego wyboru pola AF a ekranem śledzenia obiektu. W ten oto sposób uzyskamy łatwiejsze przejście do śledzenia obiektu lub zmianę obiektu podczas patrzenia przez wizjer. Z pewnością nowa funkcja przyda się miłośnikom fotografowania natury.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *