Na czym polega psychoterapia par?

Terapia par jest przeznaczona dla osób, które napotkały w związku problem, z którym nie potrafią sobie samodzielnie poradzić. Terapeuta podczas rozmowy pomaga zdefiniować trudności i pokonać bariery komunikacyjne. Z terapii mogą skorzystać małżeństwa i związki nieformalne.

Gdzie szukać wsparcia, gdy w związku pojawi się problem?

Problemy lub konflikty w związku mogą pojawić się w każdym momencie. Dotyczy to zarówno par, które są ze sobą od wielu lat, jak i tych z o wiele krótszym stażem. Nie wszystkie kłopoty udaje się rozwiązać samodzielnie, zwłaszcza gdy między partnerami pojawiają się trudności z komunikacją oraz silne emocje.

Gdy w związku pojawi się problem, warto poszukać wsparcia. Rodzina i przyjaciele nie zawsze są w stanie pomóc w tak delikatnej sprawie, dlatego lepiej zwrócić się do specjalisty. W poradniach psychologicznych pracują terapeuci, którzy specjalizują się w psychoterapii par. Znaleźć ich można na stronie https://cplwowska.pl/. Rolą terapeutów jest wskazanie problemu i zaproponowanie rozwiązań.

Na czym polega psychoterapia par?

Psychoterapia par to cykl spotkań, w których uczestniczą partnerzy i terapeuta. Liczba konsultacji i czas trwania terapii zależą od tego, jaki problem stanowi źródło konfliktu. Istotne jest także zaangażowanie partnerów. Warto pamiętać, że warunkiem koniecznym do podjęcia psychoterapii jest współpraca i chęć do zmian wyrażona przez oboje partnerów.

Podczas psychoterapii poruszane są tematy, które stanowią źródło sporów w związku. Partnerzy z pomocą specjalisty starają się ustalić, jakie trudności napotykają w relacji oraz jakich obszarów one dotyczą. Głównym celem psychoterapii dla par jest nauczenie się rozmawiania o swoich emocjach (niekiedy bardzo trudnych) oraz poprawa komunikacji. Często to właśnie brak umiejętności wyrażania siebie, swoich potrzeb, oczekiwań i intencji powoduje nieporozumienia.

Dla kogo przeznaczona jest psychoterapia par?

Psychoterapia par przeznaczona jest dla osób, które w swoim wspólnym życiu doświadczają nieporozumień, ich relacje uległy pogorszeniu, pojawiły się negatywne emocje lub uczucie odrzucenia przez partnera. Wskazaniem do skorzystania z pomocy są także narastające konflikty z powodu pracy, podziału obowiązków, choroby lub problemy w sferze seksualnej. Psychoterapia jest dedykowana małżeństwom i związkom nieformalnym (heteroseksualnym i homoseksualnym) z każdym stażem. Jedynym warunkiem jest szczera chęć współpracy i poprawy swoich relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *