Metody nadruku na kubki

Kubki z nadrukiem - zobacz jak powstają!

W przypadku uzyskania określonego efektu, należy podjąć specyficzne czynności, aby otrzymać pełnowartościową rzecz. Takie podejście dotyczy wielu dziedzin i przedmiotów w życiu. Jednak bez wcześniejszych prób, błędów, pomysłów, niektóre rzeczy w ogóle by nie powstały. Nie musi być też tylko jednej drogi do finału, jak pokazują to darmowe gry hazardowe owoce lub różne metody nadruku na kubki. Zobaczmy, jakie metody dadzą podobny efekt?

Rodzaje materiałów do nadruku

Firmy zajmujące się sprzedażą i tworzeniem kubków z nadrukami, szczególnie reklamowymi, muszą dysponować wiedzą oraz odpowiednim sprzętem do ich wykonywania. W zależności od rodzaju materiału, z którego powstał dany kubek, dopasowywany jest określony rodzaj nadruku. Nie na wszystkich powierzchniach bowiem można zastosować jednakową technikę zdobienia. Kubki, w tym także termiczne, filiżanki, szklanki czy też całe zestawy kawowe, różnią się zdecydowanie wyglądem oraz tworzywem, z którego powstały. Do wyboru mamy takie materiały jak: porcelana, szkło, plastik, silikon, tektura, bambus czy metal (stal nierdzewna, emaliowane żelazo). Do każdego typu podkładu, trzeba dobrać odpowiednią technikę, a także narzędzia, maszyny, które będą na stanie zakładu i osoby do ich obsługiwania. Wymaga to precyzji, dokładności oraz skupienia, aby cały proces przebiegał bez zakłóceń a czas realizowania danego zlecenia był możliwie krótki. Dopasowanie danej metody podyktowane jest także potrzebami klienta, doborem kolorów, wielkością i jakością nadruku. Można takie szczegóły uwzględnić z klientem w momencie składania przez niego zamówienia. Liczy się także cena jednostkowa oraz końcowa całego zlecenia, do którego może być naliczony rabat.

Czy wiesz co oznacza sen o pieniądzach?

Sposoby nadruku na różnych kubkach

Kubki wszelkiego rodzaju i kształtu, są dość powszechną i popularną formą reklamy oraz stanowią dużą część zamówień indywidualnych. To także dość częsta forma prezentowa, którą realizują dla klientów różne firmy. Trzeba wybrać określony wzór lub dostarczyć swój własny np. zdjęcie. Na kubkach ceramicznych, porcelanowych, najczęściej stosuje się sitodruk, druk cyfrowy, termotransfer czy kalkomanie. Równie powszechny jest także tampodruk, który sprawdzi się również na powierzchniach metalowych, papierowych czy plastikowych. Działa on na zasadzie stempla, dlatego zamówienia realizowane tego typu techniką, są dość szybkie. Jeśli chodzi o metalowe kubki czy szklane naczynia, to warto rozważyć grawer laserowy, który jest bardzo trwały, precyzyjny i ponadczasowy. Widać to szczególnie w prostych nadrukach, gdzie tradycyjne czcionki prezentują się bardzo elegancko. W przypadku każdego zamówienia, to klient wybiera, co będzie się znajdowało na danym kubku, jaki będzie kształt logotypu, kolory, forma danego szablonu. Może on skorzystać z gotowych szablonów oferowanych przez firmę, zlecić stworzenie szablonu lub udostępnić ten, który jest jego własnością np. znak firmowy, hasło reklamowe, itp.

Kolorowe kubki dzięki sublimacji

Najczęściej spotykanymi kubkami, szczególnie w dziecięcych sklepach, są te z przeróżnymi kolorami i kształtami. To na tamtejszych półkach najmłodsi znajdą swoich bohaterów, ulubione zwierzęta i kształty. Jeśli spośród licznych sklepowych propozycji nic nie przypadnie dziecku do gustu, wówczas można poszukać ofert internetowych z wybranym motywem lub dostarczyć swój własny. Dzieci z pewnością będą zachwycone osobistym kubkiem z ulubionymi postaciami z bajki lub swoim zdjęciem czy imieniem. Kolorowe wzory mogą być uzyskane za pomocą specjalnej techniki zwanej nadrukiem sublimacyjnym. Polega ona na przeniesieniu kolorowego tuszu z obrazu uzyskanego z drukarki sublimacyjnej np. atramentowej lub plotera, na specjalnie przygotowany podkład umieszczony na powierzchni kubka. Jakość i trwałość jest bardzo wysoka, zaś koszty dość niskie, stąd powszechność i popularność tej metody w tworzeniu nadruków na różnych powierzchniach. Nasycenie i wygląd kolorowych kubków, zachwyci niejednego posiadacza.


5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *