Makijaż oczu – o czym warto pamiętać?

Makijaż to jeden z podstawowych elementów w wyglądzie każdej kobiety. Choć makijaż w większości dotyczy powierzchni twarzy, zazwyczaj obejmuje on także dekolt i szyję. Ponadto jednym z najważniejszych etapów codziennego makijażu jest nie tyle cera, ale przede wszystkim oczy. To właśnie oczy stanowią centralny punkt naszego wyglądu i w znacznym stopniu determinują pierwsze wrażenie, które wywołujemy. Zgodnie z opinią psychologów poznawczych, to właśnie na podstawie wyglądu oczu i ich reakcji – mrugania, ruchu gałek, intensywności spojrzenia – jesteśmy skłonni decydować, czy daną osobę obdarzymy sympatią, czy nie.

Makijaż oczu i rzęs – klucz do perfekcyjnego wyglądu

Makijaż oczu potrafi być bardzo wymagający i niezwykle skomplikowany. Z tych powodów, wiele kobiet decyduje się nie tylko na wykonywanie go u specjalistów, ale także poszukuje trwałych metod nanoszenia makijażu. Warto pamiętać, że oczy są narządem wyjątkowo wrażliwym i podczas ich malowania należy zachować szczególną ostrożność.

Wśród chętnie wybieranych znajdują się zabiegi dedykowane między innymi rzęsom. Ta pozornie nieistotna część naszego wyglądu stanowi olbrzymią i ważną ozdobę oczu. Odpowiednio przedłużone, pogrubione, zagęszczone lub wygięte w łuk rzęsy, mogą nie tylko podkreślić kształt i urok naszych oczu, ale także dopełnić całości makijażu.

Ponieważ nie wszystkie kobiety są skłonne (zarówno z przyczyn zdrowotnych, jak i innych) na wykonanie zabiegu przedłużania rzęs, od kilku lat pojawiają się alternatywne zabiegi. Do takich należy między innymi lifting rzęs, wykonywany w celu podkreślenia i uwypuklenia ich wyglądu.

Lifting do rzęs – dla kogo i po co?

Na czym polega lifting do rzęs i z jakich powodów się go wykonuje? Przede wszystkim należy wskazać, że lifting pozwala na zmianę struktury włosków tworzących nasze rzęsy. Zostają one wzmocnione u samych podstaw, a ich kształt ulega pogłębionemu wygięciu. W rezultacie rzęsy są podniesione ku górze (lub ku dołowi, gdy mowa o rzęsach dolnej powieki), wydłużone i bardziej wyraziste.

Przystępując do makijażu rzęs, wiele kobiet obawia się o jego rezultat. Chodzi przede wszystkim o fakt, że rzęsy poddane malowaniu, często stają się nienaturalnie grube, długie lub przesadnie gęste, co tworzy rażący i łatwo zauważalny kontrast. Dotyczy to przede wszystkim tych kobiet, których rzęsy są wyjątkowo rzadkie lub cienkie.

Zwłaszcza kobietom o wyjątkowo rzadkich rzęsach polecamy właśnie zabieg liftingu. W jego wyniku, rzęsy nie tracą swojej naturalnej barwy, kształtu ani ułożenia. Warto podkreślić, że w czasie tego zabiegu, rzęsy nie są pokrywane żadną substancją zmieniającą ich barwę. Zamiast nich, stosuje się odpowiedni preparat głęboko odżywiający, nakładany po zawinięciu rzęs na wałeczki. W jego składzie znajdują się odpowiednio dobrane olejki, keratyna oraz inne mikroelementy i składniki odżywcze.

Warto podkreślić, że lifting rzęs jest metodą bezinwazyjną, która ma na celu poprawę kondycji naszych rzęs oraz wzmocnienie ich naturalnych właściwości – takich jak barwa, struktura czy kształt. Kobiety bardziej wprawione w wykonywaniu makijażu oczu, mogą zdecydować się na wykonywanie liftingu rzęs we własnym miejscu zamieszkania. Potrzebne w tym celu przyrządy zmieszczą się w standardowe kuferki kosmetyczne

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *