Laserowy peeling węglowy – postaw na efekt glow!

laserowy peeling węglowy

Jeżeli chcecie rozświetlić swoją skórę i nadać jej więcej blasku, a także bardziej młodzieńczy wygląd, to doskonałą propozycją dla Was może być laserowy peeling węglowy. Ten nieinwazyjny zabieg sprawi, że Wasza skóra będzie wyglądać promiennie i zdrowo. Warto poznać jego szczegóły, wszystkie zalety, ale i przeciwwskazania do jego wykonania.

Laserowy peeling węglowy – ogólne informacje o zabiegu 

Zabieg laserowego peelingu węglowego nazywany jest także Hollywood Peel, gdyż pokochały go gwiazdy czerwonego dywanu. Już jeden pozwala uzyskać efekt rozświetlonej, zdrowszej bardziej promiennej czy wygładzonej skóry. Dlatego bardzo często wiele kobiet decyduje się na niego na 2-3 dni przed uczestnictwem w ważnym wydarzeniu. Generalnie jednak zalecą się serię zabiegów, czyli od 3 do 5 w odstępie od 2 do 4 tygodni. Laserowy peeling węglowy można uznać za innowacyjny zabieg, w którym wykorzystuje się właściwości węgla. Na skórę nakłada się maskę węglową, następnie stosuje się wysokoenergetyczny laser. Cała procedura jest bardzo prosta i polega na naświetleniu promieniami laserowymi skóry twarzy czy dekoltu. Dzięki temu zabiegowi można oczyścić skórę nawet z dużych zanieczyszczeń i ma podobne działanie do zabiegu dermapen. Dodatkowo dochodzi do zwężenia porów i ujednolicenia kolorytu. Do tego wszystkiego dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu.         

Laserowy peeling węglowy krok po kroku – od przygotowana, przez zabieg aż po postępowanie po zabiegu 

Przygotowanie do zabiegu peelingu węglowego jest bardzo proste i w żadnym wypadku nie jest czasochłonne. W przeddzień bądź w dniu zabiegu należy wykonać w domu peeling drobnoziarnisty. Następnie należy spożyć dużą ilość wody niegazowanej. Przed samym zabiegiem nie należy się przemęczać ani uprawiać wymagającej aktywności fizycznej. Nie zaleca się korzystania z sauny ani z solarium. Podobne przeciwwskazania są przy zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Warto wiedzieć, że zabieg laserowego peelingu węglowego jest bezbolesny i nie wymaga jakiegokolwiek znieczulenia. Poprzedzony jest konsultacją podczas której wyklucza się wszelkiego rodzaju przeciwwskazania. Dobiera się też indywidualny program terapii. Przed samym zabiegiem makijaż zostaje zmyty i kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę. W następnym etapie nakłada na skórę maskę węglową, którą pozostawia na okres od 10 do 15 minut. Po upływie tego czasu skóra zostaje naświetlona przez wiązkę lasera, który absorbuje drobinki węgla. Po zabiegu skóra zostaje schłodzona coolerem, a następnie zostają nałożone preparaty kojące. Po zabiegu peelingu węglowego trzeba jeszcze przestrzegać określonych zasad, a mianowicie należy stosować krem nawilżający 2-3 razy dziennie. Przez okres minimum 2 tygodni po zabiegu należy nakładać fotoprotekcję w postaci kremów z filtrem SPF 30. Taka ochrona jest wymagana także przy mezoterapii.          

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego peelingu węglowego?  

Choć zabieg w postaci laserowego peelingu węglowego jest bezpieczny, to jednak istnieją przeciwwskazania. Jednym z nich jest ciąża i karmienie piersią, a także cukrzyca, choroby nowotworowe czy tkanki łącznej. Nie należy stosować tego zabiegu jeżeli pacjentka zażywa suplementy zawierające substancje światłouczulające, do których zalicza się rumianek, dziurawiec skrzyp. Alternatywą w takim przypadku może być mezoterapia mikroigłowa.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *