Konstrukcja odzieży, czyli jak stworzyć projekt



Chyba każdy chciał chociaż raz w swoim życiu stworzyć własną linię odzieżową. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu niemal wszystkie gwiazdy muzyki i telewizji dysponują swoimi firmami odzieżowymi i kolekcjami lub w najgorszym przypadku, chociaż współpracują z innymi popularnymi markami, reklamując ich produkty. Konstrukcja odzieży od podstaw nie jest wcale tak prosta, jak może się to wydawać, więc nic dziwnego, że specjaliści i osoby z interesującą wizją, które przykładają się do swoich projektów, potrafią osiągnąć naprawdę ciekawy efekt.

Zapraszamy serdecznie po kilka interesujących sposobów, dzięki którym każdy pozna szczegóły. Kto wie, może dzięki temu sami zaczniecie projektować odzież, co w konsekwencji pozwoli Wam na kilka ciekawych współprac, a w przyszłości otwarcie własnej marki. Przedstawimy krok po kroku, jak wygląda konstrukcja odzieży. Zarówno najprostsze metody, jak i najbardziej złożone.

Nadruki na koszulkach – najprostszy sposób

Jest to chyba najprostszy sposób, który szczerze mówiąc – obecnie sprawdza się najmniej. Dlaczego? Ponieważ posiadamy generatory koszulek, więc każdy jest w stanie nadrukować sobie to, co chce. Jeśli widzimy, że dany sprzedawca oferuje najzwyklejszy t-shirt z nadrukiem, który nie wyróżnia się niczym i nie znamy takiej marki, to prawdopodobnie jej nie kupimy. Konstruowanie odzieży więc jest bardziej wymagające, ponieważ rynek potrzebuje dużo ciekawszych propozycji. Jeśli jednak jesteście osobami rozpoznawalnymi i tworzycie markę osobistą, może okazać się, że uda Wam się sprzedać kilka ciekawych t-shirtów i bluz. Trzeba jednak pamiętać, że dużo ciężej będzie się wybić w ten sposób.

Projekt z pomocą szwalni i profesjonalistów

W tym wypadku koszt produkcji będzie wyższy, gdyż do ceny produktów i szwalni, należy doliczyć wynagrodzenie dla projektanta. Warto znaleźć osobę z doświadczeniem, która wie, na czym polega konstruowanie odzieży i spisać z nią umowę, która będzie polegać na procentowym rozliczeniu. W ten sposób nie stracicie, w razie gdyby Wasz projekt na odzież nie wypalił.

Samodzielne projektowanie

W tym wypadku możliwości i drogi są dwie. Pierwszą jest samodzielne stworzenie projektu przy pomocy zaawansowanych narzędzi lub personalizacja gotowych produktów. Jeśli jesteś amatorem, prawdopodobnie szwalnia odrzuci Twoje szkice, gdyż nie będą one wystarczająco satysfakcjonujące i dokładne, natomiast w drugim możesz puścić wodzę fantazji. Dodatkowo konstruowanie odzieży może być ciekawą zabawą, a produkty będą jedyne w swoim rodzaju. Z czasem więc mogą zyskać na popularności.



Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *