Kawa i (dobra) zabawa

 

Czy ktoś Ci kiedyś powiedział, że albo idziemy się bawić, albo napić się dobrej kawy? Czy pomyślałaś wtedy, dlaczego jedno z drugim nie może iść w parze? Skoro tak, to pewnie się zastanawiasz, w którym lokalu można znaleźć połączenie tych dwóch aktywności. Odpowiedzią jest kawiarnia – Kreatywna Cafe!

Świetne położenie Kreatywnej Cafe – w nowym centrum Wrzeszcza, na Osiedlu Garnizon – sprawia, że każdemu jest po drodze, by tam zajrzeć. Największym wyróżnikiem tego miejsca jest postawienie na połączenie kultury picia kawy z wydarzeniami rozrywkowymi: imprezami tanecznymi, warsztatami, spotkaniami artystów i ludzi pozytywnie nastawionych do świata, którzy nie boją się realizować swoich pasji.

Głównym założeniem Kreatywnej Cafe jest sprawianie, aby ludzie uśmiechali się pod wpływem chwil, smaków i sytuacji, na które zostają „wystawieni” w naszych progach. Parzymy zarówno tradycyjnie, jak i alternatywnie kawę z różnych stron świata, o przeróżnych nutach smakowych, jakie skrywają ziarna kawowca. Oprócz roli kawiarni, nasz lokal to miejsce stojące otworem na inicjatywy i potrzeby naszych Gości – podsumowuje główne założenia właściciel kawiarni, Łukasz Smukała.

To miejsce, w którym ciągle coś się dzieje, a że są to ciekawe wydarzenia, postanowiliśmy Wam o nich trochę powiedzieć.

Nieodłącznym elementem dobrej kawy jest muzyka. Kawa i dobra zabawa idą w parze, dlatego tak wiele imprez i wydarzeń muzycznych ma miejsce w tej kawiarni. Otwartość i elastyczność na nowe style i formy rozrywki sprzyjają stałemu rozwojowi Kreatywnej Cafe, którą czasem można nazwać klubokawiarnią. Od zeszłego sezonu organizowane są imprezy prowadzone prze cenionych DJ-ów, które przyciągają tłumy osób. Celem jest oczywiście dobra zabawa.

W 2017 roku stawiamy na dalszy rozwój naszej działalności. Jako odwieczni pasjonaci dobrej muzyki, prowokujemy wiele sytuacji kulturalno-muzycznych. W związku z tym nierzadko pojawiać się będą zaprzyjaźnieni DJ-e reprezentujący wysoki poziom muzyczny, ze swoimi setami na żywo. Gra się u nas rytmy od: soulu, poprzez beats, muzykę elektroniczną, jazz i wiele innych, dobrych gatunków. Taka forma aktywności kulturalnej miała już miejsce w poprzednim roku, 2016, i z radością do niej powrócimy. Jak tylko zrobi się nieco cieplej i będziemy mogli powiększyć nasz lokal o przestronny ogródek z zadaszeniem i klimatycznym oświetleniem. – zapewnił nas właściciel.

Warto dodać, że oprócz imprez otwartych, istnieje możliwość rezerwacji kawiarni na zamknięte wydarzenia dla około 30 osób.

cid_b9527250-97ac-4dd1-ba65-984e7ab7d987router

Warsztaty kawowe to propozycja dla bardziej dociekliwych fanek kawy, które oprócz smaku cenią sobie wiedzę. Kreatywna Cafe oferuje spotkania w grupach 3–6 osób. Podczas zajęć poznajemy ciekawostki na temat kawy i kilka sposobów jej przygotowywania. To może nam się przydać na co dzień, by móc zaskoczyć naszych znajomych wykwintnie podaną kawą. Jeszcze większe zdziwienie pojawi się na twarzach naszych gości, jeśli wykorzystamy alternatywne techniki przygotowywania kawy, które również poznamy na warsztatach. Prowadzący zapewniają, że kawiarnię opuścimy nasyceni kofeiną i wiedzą o niej. Spotkania te odbywają się regularnie, więc każdy ma szansę z nich skorzystać.

Podczas warsztatów uczestnicy namacalnie doświadczają alternatywnych metod parzenia kawy. Dowiadują się o zależnościach między pochodzeniem ziarna, sposobem obróbki, grubością mielenia, temperaturą parzenia a smakiem naparu. Najbliższe odbędą się 11 i 25 stycznia o godzinie 17.30. Koszt to 60 zł od osoby, a czas trwania spotkania – około 3 godziny – zdradza nam Łukasz Smukała.

Kolejnym cyklicznym wydarzeniem są warsztaty ceramiczne. Można zabrać grupę znajomych, zorganizować spotkanie integracyjne czy wziąć swojego faceta na warsztat lepienia z gliny. To zajęcie, kojarzące się bardzo oldscholowo, wraca do łask. Główną zaletą tej formy spędzania wolnego czasu jest relaks, który przynosi praca z gliną.

W Kreatywnej podczas warsztatów z ceramiki wykonuje się własnoręcznie i od podstaw naczynia użytkowe, nadając im formę i kolor. Warsztaty ogłaszane są na naszym profilu fb. Najbliższe odbędą się w lutym – mówi właściciel kawiarni.

Oprócz wymienionych powyżej wydarzeń, w Kreatywnej Cafe nie brakuje sztuki, którą możemy oglądać na wernisażach. To także miejsce, gdzie promuje się modę i młodych projektantów, dlatego organizowane są tu pokazy nowych kolekcji, targi hand-made oraz swap party. Wszystkie aktualne wydarzenia pojawiają się na Facebooku Kreatywna Cafe. Warto odwiedzić to miejsce, bo proponuje nam wiele form rozrywki.

Tak naprawdę Kreatywna jest takim miejscem, które albo pokochasz, albo… zrobisz to w przyszłości. Dlatego warto tu wpaść od czasu do czasu i być na bieżąco. Latem orzeźwimy, zimą – ogrzejemy, a jesienią i wiosną – dopieścimy. Takie właśnie jest to miejsce – podsumowuje Łukasz Smukała.

cid_7c30ab46-eac0-441b-8fe5-5c4e99225cc0router

Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *