Groźne filmowe zwierzęta

Zarówno filmy, gry czy gry hazardowe za darmo często poruszają tematykę zwierząt. W przypadku tych pierwszych mamy z reguły do czynienia z produkcjami familijnymi. Przez lata powstało jednak trochę produkcji, gdzie człowiek musiał stanąć w oko w oko z niebezpiecznymi okazami natury. Postanowiliśmy zatem wymienić kilka ciekawych filmów z groźnymi zwierzętami.

Szczęki

Zaczynamy chyba od najlepszego przykładu, który trochę niesłusznie nadał rekinom zabójczego charakteru. Film Stevena Spielberga z 1975 roku doczekał się 3 Oscarów, w tym za najlepszą muzykę Johna Williamsa. Trudno raczej znaleźć fana kina, który nie zna charakterystycznego dźwięku towarzyszącego ataku rekina. Jako ciekawostkę można dodać, że Szczęki stały się prawdziwym fenomenem w tamtym roku, a Spielberg od razu wskoczył do pierwszej ligi Hollywood. Amity Island to spokojny kurort, który latem oblężony jest przez mnóstwo turystów. Nagle zostaje on nawiedzony przez rekina ludojada. Władze miasta w obawie przed utratą zysków nie decydują się na zamknięcie plaży. Szef policji decyduje się zatem na wynajęcie łowcy rekinów i wraz z oceanologiem wyruszają na polowanie. Nie zdają sobie sprawy jednak, z jak wielkim okazem będę mieć do czynienia. Słynny cytat na widok rekina: You’re gonna need a bigger boat mówi sam za siebie.

Duch i Mrok

The Ghost and the Darkness to film z 1996 roku, który został oparty na prawdziwych wydarzeniach. W 1896 roku w Afryce, nad rzeką Tsavo budowany jest most, dla nowej linii kolejowej. Wszystko idzie zgodnie z planem aż do momentu, gdyż obóz robotników zostaje zaatakowany przez dwa lwy ludojady. Zaczynają one z zimną krwią mordować i porywać pracowników. Zbudowanie płotu wokół obozowiska czy rozpalenie ognisk niestety nie pomaga, a ofiar przybywa. Dowodzący budową John Patterson wraz z myśliwym Remingtonem decydują się zapolować na lwy. Nie wiedzą jednak, z jak groźnym przeciwnikiem mają do czynienia.

Ptaki

Nakręcony w 1963 roku thriller to jeden z najbardziej znanych i udanych filmów Alfreda Hitchcocka. Bodega Bay to małe nadmorskie miasteczko, do którego przybywają Melanie Daniels i Mitch Brenner. Pewnego dnia kobieta zostaje zaatakowana przez mewę. Jest to początek dziwnych zdarzeń, gdzie różne gatunki ptaków zaczynają zachowywać się niezwykle agresywnie. Wkrótce dochodzi do ich inwazji na miasteczko, co kończy się śmiercią wielu osób, jak i walką o życie głównych bohaterów. Film do dziś robi wrażenie dzięki nowatorskim na owe czasy efektom specjalnym.

Przetrwanie

The Grey to film z 2011 roku, gdzie tym razem głównym bohaterom przyjdzie się zmierzyć z watahą wilków. Ottway to specjalista od ochrony, którego zadaniem jest obrona pracowników firmy gazowej na Alasce. Kiedy wraz z całą ekipą wracają do domu, ich samolot ulega awarii i dochodzi do katastrofy na odludziu. Części osób udaje się przetrwać. Nieoczekiwanie jednak okazuje się, że trafili w sam środek terytorium kontrolowanego przez wilki. Muszą zatem zmierzyć się nie tylko z głodem, mrozem, lecz przede wszystkim z zabójczymi zwierzętami. Sporym atutem filmu jest trzymanie widza w nieustannym napięciu, nieoczekiwane ataki wilków.

Pełzająca śmierć

Co prawda nie jest to film, który moglibyśmy zaliczyć do kategorii tych najlepszych, jednak posiada sporo ciekawych i mocnych scen. Można go raczej zaliczyć do kategorii kina klasy B. Film miał budżet zaledwie 13,5 mln dolarów, co na obecne standardy jest bardzo niskie. Floryda zostaje zaatakowana przez wielki huragan. Haley decyduje się wyruszyć do domu, albowiem nie ma kontaktu ze swoim ojcem. Na miejscu znajduje go rannego, a region szybko zostaje zalany przez wodę. Nieoczekiwanie wraz z nią pojawiają się krwiożercze aligatory, które zaczynają polować na ludzi. Crawl to typowy film nastawiony na akcję, jump-scary, jak i efektowne ataki gadów.

Do naszej listy moglibyśmy dodać jeszcze 183 metry strachu, Piranie, Grizzly, Dzikie bestie, Rogue, Burning Bright, Roar.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *