Damskie kurtki przejściowe na każdą pogodę (i każdą kieszeń)

Wczesna jesień oraz późna wiosna mają ze sobą wiele wspólnego. Podczas tych miesięcy pogoda potrafi być wyjątkowo kapryśna: w jednej chwili świeci słońce, a w drugiej temperatura spada, zrywa się wiatr i zaczyna padać deszcz. Z jednej strony mamy ochotę pokazywać nieco więcej ciała niż zimą, a z drugiej musimy być przygotowane na różne warunki atmosferyczne. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się tzw. kurtka przejściowa. Jak wybrać model dla siebie, nie wydając przy tym fortuny?

Dlaczego warto zwrócić uwagę na kurtki przejściowe damskie?

Kurtka zimowa lub wełniany płaszcz oraz lekkie ubrania przeznaczone na lato stanowią nieodłączne elementy każdej damskiej garderoby. Nie każda z nas ma w niej jednak specjalne okrycie przeznaczone na wczesną jesień i wiosnę. W tym czasie często chronimy się przed zimnem ciepłymi bluzami i swetrami. Tymczasem warto zaopatrzyć się również w lekką, cienką kurtkę, która osłoni nas nie tylko przed coraz niższymi temperaturami, ale także przed wiatrem i deszczem.

Osoby, którym zależy na szerokim wyborze oraz oryginalnych fasonach, powinny przenieść swoje poszukiwania z galerii handlowych do sklepów online jak np. Denley. Witryny internetowe często oferują znacznie bardziej różnorodny asortyment, a na dodatek proponują modele markowych kurtek przejściowych damskich, których nie znajdziemy w popularnych sieciówkach. Dzięki temu każda z nas jest w stanie wybrać idealny egzemplarz dla siebie, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i designu.

Jakie kwestie należy brać pod uwagę podczas wyboru kurtki?

Przebierając wśród dostępnych produktów, warto zadać sobie pytanie, w jaki sposób planujemy wykorzystywać swój zakup, a także postarać się dostosować go do własnego stylu i innych ubrań, które już mamy w szafie. To oczywiste, że kurtki przejściowe damskie sportowe muszą mieć zupełnie inne właściwości niż ich odpowiedniki noszone w połączeniu ze stylizacjami do biura.

Pierwszym ważnym elementem jest kaptur. To właśnie on chroni naszą głowę nie tylko przed deszczem, ale także przed ostrym wiatrem. Równie istotny jest rodzaj kołnierza – wysoka stójka skutecznie osłania kark i szyję, godnie zastępując szalik.

Kurtka wiosenna powinna być też lekka i zajmować mało miejsca, by można było bez trudu zwinąć ją lub złożyć i umieścić w torbie albo plecaku. Dzięki temu będziemy mogły zawsze mieć ją przy sobie.

Ostatnią kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest rodzaj materiału. Jeśli zależy nam na tym, by okrycie było przeciwdeszczowe, należy sprawdzić jego wodoodporność, wyrażaną w mm słupa wody. Najlepiej sprawdzają się modele mieszczące się w granicach 6000-15000 mm. Osoby, które mają wyjątkowo niską tolerancję na niskie temperatury i często się przeziębiają, powinny postawić na kurtkę wyposażoną w podszewkę. Najlepiej, by była ona nie tylko ciepła, ale także miękka i przyjemna w dotyku.

Najpopularniejsze modele wiosennych kurtek przejściowych damskich

Wśród najchętniej wybieranych okryć na wiosnę i jesień od lat można wymienić kurtki przejściowe damskie pikowane, które są wyjątkowo lekkie, zapewniają swobodę ruchów, a w dodatku doskonale osłaniają przed chłodem i opadami. Stroje tego typu są dostępne w bardzo przystępnych cenach, zaczynających się już od stu złotych.

Kolejnym hitem są bomberki, czyli kurtki nawiązujące stylem do męskich pilotek, odznaczające się krótkim, uniwersalnym krojem oraz charakterystycznymi ściągaczami. Doskonale uzupełniają casualowe zestawy noszone na co dzień, a także bardzo dobrze wyglądają na osobach o różnych typach figury. Takie okrycia można kupić już w cenie kilkudziesięciu złotych, więc jest to wybór dostępny dla każdego, niezależnie od zasobności portfela.

Jeśli zaś zależy nam na kupnie kurtek przejściowych damskich eleganckich, które sprawdzą się w pracy oraz na różnego typu imprezach i przyjęciach, warto zwrócić uwagę na klasyczne katany. Te skórzane okrycia uchodzą za ponadczasowe i komponują się z wieloma różnymi stylizacjami: zarówno z romantycznymi, zwiewnymi sukienkami, jak i prostymi spodniami i białą koszulą. Zwolennicy naturalnej skóry muszą przygotować się na spory wydatek rzędu kilkuset złotych, jednak okrycia z jej ekologicznych odpowiedników można kupić już w cenie ok. stu złotych.

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *