Czego nie należy robić podczas mycia włosów?

Czy wiesz, że wygląd i kondycja twoich włosów zależy nie tylko od tego, jaki rodzaj kosmetyków stosujesz, ale też od przyjętej techniki mycia włosów? Czy masz świadomość, jak należy prawidłowo wykonywać taką czynność? Co zrobić, aby codzienne mycie włosów nie było tylko i wyłącznie standardową czynnością higieniczną? Podpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku, skorzystaj z nich i pozbądź się raz na zawsze problemów z niesfornymi pasmami.

Nie przesadź z częstotliwością!

Jak często należy myć włosy? Jeżeli będziesz robić to zbyt często, możesz doprowadzić do nadmiernego wydzielania się sebum i, co za tym idzie, przetłuszczania się pasm. Ryzyko wystąpienia takiego stanu może być większe wtedy, kiedy w kosmetykach znajdują się silne detergenty. Dlatego tak ważne jest czytanie składów tego typu produktów.

Zastanawiasz się, jak często myć włosy? Odpowiedź na pytanie brzmi: tak często, jak tego potrzebujesz. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, optymalna częstotliwość to 2 do 3 razy w tygodniu. A przy grubych i kręconych włosach można robić to trochę rzadziej. Przeznacz na tę czynność większą ilość czasu, lepiej wykonywać to nieco dłużej, ale z większą dokładnością. Wiesz już jaka jest optymalna częstotliwość mycia włosów, poznaj także inne ważne wskazówki!

Niedokładne spłukiwanie włosów

Każde mycie włosów kończysz zazwyczaj intensywnym płukaniem? To bardzo dobrze, włosy potrzebują dużej ilości wody po to, aby doszło do domknięcia ich łusek. Efekt będzie zadowalający, kiedy użyjesz do tego wody, która nie jest zbyt gorąca. Włosy nie powinny wówczas stracić swojego naturalnego blasku.

Bardzo ważne jest, aby czynność tę wykonać bardzo dokładnie, niespłukane pozostałości kosmetyku mogą doprowadzić do obciążenia pasm i pogorszenia ich kondycji.

Nadmiar kosmetyków szkodzi – nie przesadź z nimi!

Stosowanie kilku kosmetyków jednocześnie nie zawsze ma sens, a niekiedy po prostu mija się z celem. Włosy mogą być nadmiernie obciążone takim produktami także wtedy, kiedy będziesz nakładać kosmetyk na całą długość pasm.

Wystarczy umieścić kosmetyk tylko na czubku głowy, a resztę piany rozprowadzić aż po końcówki. Dodatkowo postaraj się nakładać kosmetyk na różne części głowy i nie bezpośrednio na skórę, możesz w ten sposób doprowadzić do jej łuszczenia się. Pamiętaj, aby zawsze połączyć kosmetyk z odrobioną wody.

Nie bój się spotkania ze specjalistą

Żadne wymienione metody nie przyniosły odpowiedniego efektu? Włosy wypadają, są cienkie i łamliwe nawet pomimo prawidłowej pielęgnacji? Może przyszedł czas, aby udać się do specjalisty, czyli lekarza, który zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednią kurację.

Często pomocne okazuje się wsparcie dermatologa, innym razem potrzebne jest porada trychologa, który zajmuje się przede wszystkim skórą głowy i właśnie włosami. Warto też podkreślić, że nie leczy on problemów skóry znajdujących się na innych częściach ciała. Specjalista oceni stan włosów, a jego porady będą dla ciebie ogromnym wsparciem.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *