Co na kaszel mokry? Jaki wybrać syrop na kaszel dla dzieci?

Kaszel mokry, nazywany też kaszlem produktywnym, bywa uciążliwy i męczący. Z jednej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że jest on pożyteczny, gdyż prowadzi do odkrztuszania i wydalania z organizmu zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, ale z drugiej chcemy ulżyć dziecku w cierpieniu. Przyspieszyć powrót do zdrowia pomoże syrop na kaszel mokry. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając syrop na mokry kaszel dla dziecka? Podpowiadamy!

Kaszel mokry czy suchy – jak odróżnić jeden od drugiego?

Choć do opisania kaszlu można wykorzystać wiele różnych przymiotników, to zasadniczy podział obejmuje dwa jego rodzaje: kaszel mokry i kaszel suchy. Podejście do leczenia każdego z nich jest inne, dlatego chcąc kupić jakikolwiek lek na kaszel mokry u dziecka, trzeba wiedzieć, z jakim kaszlem mamy do czynienia.

Mokry kaszel u dziecka łatwo rozpoznać już po samym brzmieniu. Zwykle jest on następstwem kaszlu suchego, jest głęboki i ma nieco bulgoczący dźwięk. Kaszel mokry od suchego odróżnia obecność wydzieliny (plwociny, flegmy) odkrztuszanej podczas kasłania. Jest gęsta, lepka i ma białą lub lekko żółtą barwę.

Co na mokry kaszel najlepiej się sprawdzi?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów wspierających w walce z kaszlem u dzieci. Największą popularnością cieszą się jednak syropy dla dzieci na kaszel, które ze względu na formę najłatwiej jest podać szczególnie wtedy, gdy maluch ma trudność z przyjmowaniem jakichkolwiek leków. Zamiast syropu można też wybrać krople na kaszel dla dzieci – podaje się je równie prosto, co i syrop. Rodzice najrzadziej na kaszel u swoich pociech wybierają tabletki, bowiem małe dzieci nie są w stanie ich połknąć.

Jaki wybrać syrop dla dziecka na mokry kaszel?

Mokry kaszel nigdy nie mija sam, więc w żadnym wypadku nie można go bagatelizować.  Niepodjęcie leczenia sprawi, że z biegiem czasu plwocina będzie się stawać coraz gęstsza i lepka, przez co dziecko będzie mieć jeszcze większy problem z jej odkrztuszaniem. Ponadto trzeba mieć świadomość, że obecne we flegmie chorobotwórcze drobnoustroje mogą doprowadzić do groźnych powikłań.

Na mokry kaszel najlepiej sprawdzi się syrop wykrztuśny dla dzieci Deflegmin Junior, który łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie. Stosuje się go w ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. Deflegmin dla dzieci zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i ułatwia jego transport, dzięki czemu odkrztuszanie staje się dużo łatwiejsze.

Deflegmin to lek dostępny bez recepty. Kupić go można w każdej aptece. Do opakowania dołączona jest specjalna miarka, która ułatwia precyzyjne dozowanie porcji leku dla dziecka. Deflegmin dostępny jest w dwóch formach: nie tylko owocowego syropu, ale też kropli doustnych.

Syrop na kaszel dla dzieci – jak przyjmować?

Należy pamiętać, że zarówno krople na kaszel Deflegmin Baby, jak i syrop na kaszel dla dzieci Deflegmin Junior to leki. Przed użyciem trzeba więc zapoznać się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego. Można też skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu dziecka.

Syrop Deflegmin powinno się podawać doustnie, po posiłkach, z kolei krople można podawać tak samo, jak syrop bezpośrednio do buzi lub rozcieńczyć z napojem, np. herbatą, sokiem owocowym, mlekiem lub wodą. W tym miejscu należy również wspomnieć, że mały pacjent nie powinien przyjmować leku Deflegmin dłużej niż 4 do 5 dni bez konsultacji z lekarzem. Ze względu na właściwości wykrztuśne ani syropu, ani kropel nie powinno się podawać dziecku na noc.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *