5 czynników wyjaśniających globalny boom na iGaming

kasyna online w Polsce

Jest prawie niemożliwe, aby zaprzeczyć, że przemysł hazardowy jest największym na świecie, biorąc pod uwagę ilość zainwestowanych w tę branżę pieniędzy.

Według badań i danych całkowita wartość rynku ma wynieść około 99 miliardów dolarów do 2024 roku, co podkreśla, jak bardzo jest on znaczący na całej planecie. Oczywiście, istnieje wiele różnych powodów, które pomagają wyjaśnić, dlaczego przemysł jest wart tyle, choć oczekuje się, że wspomniane 99 miliardów to tylko chwilowy przystanek, po którym ma nastąpić jeszcze większy boom. Przykładowo jakość kasyn takich jak Verde Casino sprawia, że gracze z ogromną chęcią rejestrują się na tej witrynie. Marka oferuje hojną ofertę powitalną, dzięki której saldo graczy zdecydowanie się powiększa, co ma bezpośredni wpływ na szansę wygrania przez nich atrakcyjnych nagród.

Gry wideo z pewnością przeszły długą drogę od ich pierwszego wzrostu do obecnej sytuacji. Wracając do złotych dni marki Nintendo i SEGA, kiedy te konsole były uważane za niewiele więcej niż gloryfikowane zabawki dla dzieci, bardzo niewiele osób mogło podejrzewać, że staną się one tak popularne.

W XXI wieku, wraz z szybkim rozwojem technologii, gaming przeszedł sporo zmian. W tym artykule mamy zamiar spojrzeć na wielkość rynku iGaming na świecie. Zapraszamy do lektury!

Jak duży jest rynek gier online?

Według badań przeprowadzonych kilka lat temu, światowy rynek gier online wygenerował dziesiątki miliardów dolarów przychodu. To był ogromny przełom, ponieważ oznaczało to, że przemysł doświadczył wzrostu ponad 20% w mniej niż rok. Od tego czasu branża gier rozwija się, a wraz z nią rynek gier online generuje coraz większe przychody. Liczba graczy, którzy grają w gry online, drastycznie rośnie. Według przybliżonych szacunków liczba graczy online dzisiaj liczy się w setkach milionów i oczekuje się, że będzie rosła w nadchodzącej przyszłości.

Multiplayerowe mecze online

To, co jest dziś popularne, to gry takie jak League of Legends, Overwatch i Fortnite. Gry te są rozgrywane online, a udział w nich biorą ludzie z całego świata, którzy spotykają się i tworzą zespoły, aby iść przeciwko sobie i upewnić się, że ich zespół wznosi się na szczyt. Wśród tych gier, najbardziej popularne gatunki to MOBA i gry FPS takie jak Counter Strike czy Warzone.

Teraz spójrzmy na gry przeznaczone dla pojedynczych graczy, które posiadają również opcję gry wieloosobowej online. Call of Duty jest najpopularniejszą z nich. Popularny COD jest jednym z największych hitów w grach wideo, który poza trybem dla wielu graczy oferuje także dość długą i atrakcyjną przygodę dla jednego gracza.

Kasyna online i gry hazardowe

Drugą najpopularniejszą formą gier online jest hazard online. Od 2020 roku kasyna online zyskały ogromną popularność, w dużej mierze zastępując kasyna stacjonarne. Strony te sprawiają, że granie we wszystkie ulubione gry hazardowe jest o wiele łatwiejsze, ponieważ są one łatwo dostępne z wielu urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów. Najpopularniejsze obsługiwane systemy to:

  • Android;
  • iOS;
  • Windows Phone.

Większość stron internetowych kasyn oferuje gry takie jak poker, blackjack, sloty, ruletka w wielu odmianach, których nie można znaleźć w standardowych, stacjonarnych kasynach.

Dlaczego rynek hazardu jest tak cenny?

Rynek hazardu online osiągnął obecne rozmiary dzięki kilku ważnym czynnikom, a coraz więcej krajów otwiera się na tę branżę, ponieważ znajdują się w niej ogromne pieniądze. Dlaczego więc niektóre jurysdykcje nadal nie pozwalają na legalną grę? Odpowiedzi może być kilka, natomiast wydaje się kwestią czasu, aż hazard online będzie szeroko dostępny na całym świecie. Na przykład, Polacy są bardzo przywiązani do hazardu, dlatego też tak wielu z nich skorzystało z faktu, że pojawiło się wiele różnych platform kasyn online na żywo, które dają im możliwość grania w ich ulubione gry z takimi samymi doświadczeniami, jakie mieliby, grając osobiście w tradycyjnym lokalu.

Inne kraje, w tym te w Azji i Europie, jak również w Australii, są również znane z silnego przywiązania do hazardu online, dlatego też globalny rynek był w stanie szybko się rozwinąć i kontynuować wzrost w miarę upływu lat.

Jakie czynniki zewnętrzne odegrały znaczącą rolę?

Rynek hazardu online rozwija się szybko dzięki wielu czynnikom, które zdołały przynieść korzyści całej branży w sposób, którego wiele osób nie było w stanie przewidzieć lub uważało za niewyobrażalny.

Najważniejszym czynnikiem jest rozpowszechnienie się Internetu, który umożliwia ludziom uzyskanie dostępu do kasyn online. Coraz więcej osób na świecie może korzystać z Internetu, ponieważ staje się on tańszy i bardziej dostępny, a jednocześnie powstało więcej urządzeń, które umożliwiają użytkownikom połączenie się z siecią. Przykładowo pojawienie się smartfonów i tabletów naprawdę zmieniło sposób, w jaki surfujemy i korzystamy z Internetu.

Wniosek

Jest niezwykle oczywiste, dlaczego rynek hazardu online ma być wart około 99 miliardów dolarów do 2024 roku, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę czynniki wymienione powyżej. Jednak, jak wspomniano, należy to uznać tylko za początek, ponieważ w przyszłości możemy spodziewać się jeszcze większego wzrostu tej branży!

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *