Wybieramy letnie sukienki do pracy! Jakie są modne i stosowne?

Chociaż lato kojarzy się z plażą i bikini, większość kobiet musi niestety pracować. Oznacza to, że zamiast strojów kąpielowych trzeba wybrać wygodne, przewiewne ubrania do pracy. Jakie letnie sukienki sprawdzą się podczas takich okoliczności? Podpowiadamy!

Jak połączyć dress code i lato?

Dress code w pracy może być bardzo różny, ale zazwyczaj jest to strój biznesowy/formalny. Przyjęło się, że do pracy biurowej (a także w różnego rodzaju usługach) trzeba założyć ubrania eleganckie np. koszulę, marynarkę, zwykłe spodnie czy ołówkową spódnicę. To klasyczny służbowy outfit, ale niestety mało letni. Długie rękawy, zabudowane dekolty, dopasowane fasony – wszystko to sprzyja przegrzaniu się podczas upałów, co nie tylko źle wygląda, ale przede wszystkim może być też niebezpieczne. Wpływa także na poziom skupienia podczas pracy.

Z tych powodów najczęstszym wyborem do pracy podczas lata są sukienki letnie. Tylko jakie modele są stosowne?

Fason jest kluczowy

Za stosowność sukienki odpowiada przede wszystkim fason. To krój decyduje o tym, czy kreacja jest formalna i czy wypada ją założyć na służbowe spotkanie. Jakie rzeczy mieć na uwadze?

Bardzo ważny jest dekolt. Nie powinien odsłaniać zbyt wiele, chociaż oczywiście nie musi być całkowicie zabudowany. Należy trzymać się zasady, według której sukienka nie powinna pokazywać piersi oraz stanika. Natomiast odkryte obojczyki czy szyja są w porządku.

Poza tym sukienka do pracy nie powinna eksponować ramion. Polecane są zatem modele z krótkim rękawkiem lub na szerokich ramiączkach. Cienkie mają za mało formalny charakter.

Istotna jest też długość. Do pracy nie wypada założyć sukienki mini, ponieważ nie jest to ubiór elegancki. Dozwolona jest natomiast długość przed kolano oraz maxi.

Gdy robi się gorąco…

Stosowność może nie wystarczyć, gdy rozpoczną się upały. Dlatego poza tym, co wypada, trzeba wziąć pod uwagę również to, co zapewni komfort. Latem na szczególnej uwadze należy więc mieć “zwiewność”. Sukienka powinna pozwolić skórze oddychać i zapewnić swobodę mimo wysokich temperatur. Na te wrażenia składają się dwie rzeczy: materiał oraz fason.

Materiał sukienki powinien dobrze przepuszczać powietrze i chłonąć wilgoć. To dwie najważniejsze właściwości, dzięki którym ciało nie przegrzewa się. Należy unikać kreacji uszytych ze sztucznych, nieoddychających materiałów np. poliestru. Dużo lepiej sprawdzą się te powstałe z surowców naturalnych np. bawełniane lub wiskozowe. Te drugie mogą mieć szczególne zastosowanie właśnie w modzie służbowej. Wiskoza ma bowiem charakterystyczną, elegancką fakturę.

Ważny jest także fason, który zapewni swobodę ruchów, w ten sposób zwiększając przepuszczalność powietrza. Właśnie dlatego sukienki letnie do pracy powinny być raczej luźne niż dopasowane. Zwiewne kroje są jak najbardziej właściwe.

Właściwe wzory i kolory

Nie wszystkie letnie wzory i kolory sprawdzą się na sukience do pracy, więc również tym cechom warto się przyjrzeć. Najbezpieczniejszym wyborem są modele gładkie, bez zbędnych wzorów i zdobień. To kreacje zawsze eleganckie, więc nie trzeba poświęcać im zbyt dużej uwagi.

Należy jednak podkreślić, że wzorzyste i kolorowe sukienki też są dozwolone. Ważne tylko, by miały elegancki charakter. Co to oznacza? Uniwersalna zasada mówi, że jeśli można taką sukienkę założyć na ważne uroczystości np. na komunię, to można ją też założyć do pracy. Warto więc szukać modeli w delikatne desenie i w niezbyt ekstrawaganckich kolorach. Uniwersalna elegancja sprawdzi się świetnie!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *