Depilacja – najskuteczniejsze metody usuwania zbędnego owłosienia

Marzeniem każdej kobiety jest jedwabiście gładka skóra nie tylko w okolicach łydek i ud, ale również w innych partiach ciała, gdzie owłosienie nie daje za wygraną. Depilacja jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych, który ma na celu zlikwidowanie niechcianych włosków zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W zależności od zastosowanej metody depilacji, jej efekty mogą utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni lub mieć charakter całkowicie permanentny.

Golenie nóg maszynką jednorazową, choć należy do najpopularniejszych rodzajów depilacji mechanicznej, skutkuje gładkimi nogami zaledwie przez zaledwie 1-2 dni, po których zabieg musi być powtórzony. Warto zatem przyjrzeć się innym metodom depilacji pozostawiającymi skórę gładką przez długi czas.

Jeśli zdarza się tak że miewasz sny o depilacji włosów przeczytaj co oznacza taki sen: https://magazynkobiet.pl/sennik-wlosy-poznaj-znaczenie-snu-z-wlosami-w-roli-glownej/

Depilacja woskiem

Zabieg, który przez wielu ekspertów uważany jest za jeden z najbardziej efektywnych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia. Depilacja woskiem daje zdecydowanie dłuższe efekty niż golenie maszynką czy stosowanie kremów do depilacji, które usuwają jedynie widoczną część włosa, pozostawiając jego cebulkę nietkniętą. Depilowanie skóry woskiem skutkuje usunięciem włosów w całości, i co najważniejsze, regularne zabiegi osłabiają ich strukturę. Odrastające włoski są zdecydowane cieńsze, a ich ponowna depilacja jest dużo łatwiejsza i mniej bolesna. Efekty depilacji woskiem utrzymują się nawet do 4 tygodni, dlatego warto poważnie rozważyć zamianę maszynki na wosk.

Depilacja laserowa

Usuwanie niechcianego owłosienia przy pomocy wosku to gwarancja gładkiej skóry przez kilka tygodni, jednak często marzymy o zdecydowanie trwalszych efektach depilacji, zwłaszcza gdy chcemy pochwalić się pięknymi nogami w letnich zwiewnych sukienkach. Depilacja laserowa to metoda skutkująca trwałym pozbyciem się włosków z różnych partii ciała. Zabiegom depilacji laserowej najczęściej poddawane są nogi, pachy, okolice bikini, wąsik, czyli okolice, w których nadmierne owłosienie powoduje uczucie dyskomfortu.

Wysoka skuteczność zabiegów depilacji laserem to zasługa wiązek światła emitujących fale uszkadzających mieszki włosowe. Fale pochłanianie są przez melaninę, czyli pigment znajdujący się we włoskach, powodując jego trwałe uszkodzenie. Depilacja laserowa daje najbardziej widoczne efekty u osób z ciemnym owłosieniem, ale polecana jest również wszystkim tym, u których tradycyjne metody depilacji zawodzą. Co ważne, depilację laserem warto powtarzać co 3-6 razy, w odstępach od 4-12 tygodni, aby cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Elektroliza włosków

W porównaniu z depilacją laserową, elektroliza włosków jest mniej popularnym zabiegiem kosmetycznym, choć w wielu przypadkach to właśnie elektroliza okazuje się bardziej efektywnym sposobem na pozbycie się owłosienia. Elektroliza depilacja to zabieg niezwykle precyzyjny, polegający na uszkadzaniu mieszków włosowych przy pomocy prądu stałego przepływającego specjalną końcówkę wyposażoną w cienką igłę. Depilacja elektrolizą jest bardziej czasochłonna niż depilacja laserem czy woskiem, ponieważ prąd uszkadza każdy włos z osobna.

Elektroliza włosków, której można się poddać m.in. w Klinice Urody sprawdza się najlepiej na niewielkich obszarach ciała jak wąsik, okolice bikini czy pachy. Jeden zabieg elektrolizy to zdecydowanie za mało, by pozbyć się zbędnych włosków raz na zawsze. Dopiero kilka (czasem kilkanaście) sesji w gabinecie urody skutkuje trwałymi efektami – włosy odrastają w nierównomiernym tempie, dlatego powtórzenie zabiegu okazuje się niezbędne w walce z uporczywym owłosieniem.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *