W świetle fleszy – o czym pamiętać, wykonując makijaż na sesję zdjęciową?

Ostre światło fleszów obnaża wszelkie niedoskonałości cery – dlatego wykonanie makijażu fotograficznego rządzi się innymi prawami. Szykujesz się do sesji zdjęciowej? Zobacz, czym się kierować, wykonując taki make-up, aby wyjść korzystnie na zdjęciach!

Makijaż fotograficzny – 5 szybkich rad

1. Kosmetyki rozprowadzaj tak, by krawędzie płynnie się rozmywały. Ostre odcięcia będą widoczne przede wszystkim na czarno-białych zdjęciach.

2. Skóra powinna być dobrze przypudrowana. Dlaczego? Skóra niepokryta pudrem przyciąga światło, przez co na zdjęciach będzie się odznaczać jako ciemniejsza.

3. Dobrze podkreśl brwi, a szczególnie ich zewnętrzne kąciki – w tym miejscu makijaż jest rozmywany przez światło.

4. Posklejane rzęsy zostaną podkreślone przez flesz – zadbaj więc o ich dokładne rozdzielenie.

5. Uważaj na róż – powinien być dokładnie roztarty, w przeciwnym razie stworzysz na policzku plamę.

Niedoskonałości muszą zniknąć

Flesz uwydatni wszystkie mankamenty skóry – dlatego tak ważne jest ich sprytne zamaskowanie. Warto więc zainwestować w specjalną paletkę różnokolorowych korektorów, które umożliwią zakrycie tego, co nie powinno być widoczne na fotografii. Jak dobrać odcień korektora?

korektor zielony – kryje niedoskonałości i popękane naczynka;

korektor żółty – zamaskuje cienie pod oczami;

korektor fioletowy – stosuje się na przebarwienia, drobne blizny i nierówności;

korektor niebieski – zamaskuje nierówno opaloną skórę lub plamy od samoopalacza;

korektor biały – zatuszuje niewielkie przebarwienia i zmarszczki;

korektor cielisty – najbardziej uniwersalny odcień do maskowania różnych niedoskonałości. Uważaj – w dużej ilości podkreśla zmarszczki!

Mocniej znaczy lepiej

Makijaż fotograficzny jest ciężki i wymaga kosmetyków o silnie kryjących właściwościach. Wypróbuj np. podkład Revlon, który nie tylko doskonale maskuje niedoskonałości, lecz również optycznie wygładza skórę – cera będzie więc wyglądać perfekcyjnie w każdym calu!

Pamiętaj o tym, że makijażowi fotograficznemu daleko do naturalności. Wykonując go, możesz więc zastosować więcej kosmetyków niż zazwyczaj. Możesz też sięgnąć po fluid o kilka tonów ciemniejszy niż normalnie – w świetle fleszów będzie wyglądać naturalnie.

Konieczne jest także staranne zaakcentowanie konturów. Absolutne minimum to jasny rozświetlacz po oczami i ciemny bronzer na kościach policzkowych. Dla jak najlepszego efektu warto dobrze przemyśleć konturowanie i dobrać je do rodzaju światła, w którym będą robione zdjęcia – jeśli właściwie dobierzesz grę światła i cienia, twarz wyjdzie na fotografii jeszcze korzystniej.

Jak przygotować skórę do makijażu fotograficznego?

Nie zapominaj o tym, że ciężki makijaż mocno obciąża skórę i zatyka pory. Zadbaj więc o to, aby odpowiednio przygotować cerę na jego nałożenie. Absolutne minimum to peeling i silnie nawilżająca emulsja – mocne kosmetyki wysuszają skórę, dlatego trzeba zapewnić jej wcześniej właściwy poziom nawodnienia.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *