To najlepszy materiał pościelowy na wiosnę i lato – sprawdź, co warto wybrać!

Materiał pościelowy na wiosnę i lato powinien wyróżniać się przede wszystkim dobrą przepuszczalnością powietrza, która pozwoli skórze oddychać. Tym z kolei cechują się pościele wykonane z naturalnych materiałów, które idealnie sprawdzą się w okresie wiosenno-letnim. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie rodzaje materiałów pościelowych warto wybierać na najcieplejsze miesiące w roku. Z naszym poradnikiem podejmiesz najlepszą decyzję!

Pościel na wiosnę i lato – jakie musi mieć cechy?

Pogoda i temperatury powietrza w ciągu całego roku znacznie się zmieniają. Towarzyszą nam zarówno zimne, wietrzne miesiące, kiedy chowamy się pod wieloma warstwami okryć, jak i te ciepłe, a czasami wręcz upalne okresy – gdy nawet wyjątkowo cienkie materiały wydają się zbyt grube. Komfort cieplny jest bardzo istotny, dlatego zawsze warto wybierać takie tkaniny, które są przewiewne i przepuszczają powietrze.

Podobna sytuacja jest w przypadku materiału pościelowego na wiosnę i lato. Oprócz tego, że powinien on być przyjemny dla ciała, musi też spełniać kilka innych bardzo istotnych cech. Jest to m.in. przepuszczalność powietrza, którą zagwarantują jedynie materiały najlepszej jakości. Co więcej, ważne jest to, by pościel miała odpowiedni rozmiar, dopasowany do wielkości kołdry i poduszek. W przeciwnym razie może materiał będzie się źle układał, co może spowodować dyskomfort podczas spania.

Jaki materiał pościelowy wybrać na wiosenne i letnie miesiące?

Wiosna i lato to czas, kiedy temperatury są najwyższe w ciągu całego roku – nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą. Uniemożliwia to często komfortowy sen, ponieważ dość wysokie temperatury na zewnątrz przyczyniają się do wzrostu temperatur również wewnątrz budynku. Do tego często dochodzi nieprawidłowo dobrany materiał pościelowy kołder i poduszek, który nierzadko jest sztuczny i sprawia, że skóra nie może pod nim oddychać.

Bawełniana pościel na wiosnę i lato

Bawełna to jeden z materiałów, który jest chętnie wybierany – nie tylko do tworzenia ubrań, ale również pościeli. Jest to spowodowane tym, że tego rodzaju tkanina jest miękka, delikatna i miła w dotyku. Dobrej jakości pościel bawełniana jest nie tylko funkcjonalna, ale też wytrzymała, dzięki czemu służyć będzie swoim właścicielom przez długie lata. Ważne jest jedynie to, by pamiętać o jej prawidłowej pielęgnacji i pilnowania tego, co znajduje się na metkach.

Satyna jako materiał pościelowy na ciepłe, wiosenno-letnie noce

Kolejnym wariantem materiału pościelowego, który wyjątkowo dobrze sprawdzi się wiosną i latem, jest satyna. Na początku warto podkreślić to, że elegancka pościel satynowa jest tak naprawdę wykonana z bawełny, jednak jej splot jest w tym przypadku nieco inny, niż w klasycznych, bawełnianych pościelach. Dzięki temu materiał jest gładki i śliski w dotyku oraz sprawia wrażenie chłodnego, przez co idealnie sprawdza się w ciepłe lub upalne noce.

Co więcej, pościel z bawełny satynowej jest przewiewna i dobrze radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci. Wszystkie te kwestie sprawiają, że jest to jeden z lepszych materiałów pościelowych na wiosnę i lato.

Pościel bambusowa na wiosnę i lato

Materiały bambusowe są nowością, jeśli chodzi o wykorzystywanie ich do tworzenia różnego rodzaju tekstyliów. Z roku na rok coraz bardziej zyskują jednak na popularności i jest to dobra informacja, ponieważ idealnie sprawdzają się one w tej roli.

Pościel bambusowa, określana często również jako funkcjonalna pościel ekskluzywna lub luksusowa, jest wykonana z naturalnych włókien bambusowych. Dzięki temu jest niezwykle miękka i delikatna dla skóry. Wyróżnia się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, przez co może być wykorzystywana przez cały rok – latem sprawia, że ciało się pod nią nie poci, zimą z kolei pozwala na utrzymanie komfortu cieplnego na odpowiednim poziomie.

W tym przypadku również należy pamiętać o tym, by pościel bambusowa była prawidłowo pielęgnowana. W tym celu warto przestrzegać zasad, wskazanych przez producenta na metce. Nie warto bowiem m.in. przekraczać maksymalnej temperatury prania, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na materiał pościeli. 

Co, oprócz dobrze dobranego materiału pościeli, jest ważne dla komfortu snu wiosną i latem?

Wybór odpowiedniego materiału pościelowego bywa niełatwym zadaniem. Warto jednak pamiętać o tym, że pościel to tylko jeden z wielu elementów, które muszą zostać kupione przed wiosenno-letnim sezonem.

Szczególną uwagę warto również zwrócić na specjalne, nieco cieńsze kołdry letnie. Są one zdecydowanie lżejsze niż kołdry zimowe czy całoroczne, a także cechują się wyższym stopniem przepuszczalności powietrza.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *