Szafka RTV – na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Szafka RTV pełni w naszym salonie bardzo ważną funkcję. To właśnie na niej możemy umieścić telewizor lub inny sprzęt elektroniczny. Jaki rozmiar szafki RTV będzie najbardziej optymalny? Jak wybrać szafkę RTV, aby oglądanie telewizji było wygodne? Na jakie inne aspekty warto jeszcze zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Szafka RTV – jaki rozmiar będzie najbardziej optymalny?

Jedną z najbardziej problematycznych kwestii podczas wyboru szafki RTV są jej wymiary. Rozmiar ma wpływ nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że duża szafka RTV razem z dużym telewizorem to dość przytłaczający duet, który nie jest zbyt satysfakcjonujący. Co prawda wcześniej wspomniane urządzenie ma znajdować się w centrum uwagi, ale nie może przykuwać uwagi ze względu na olbrzymie gabaryty. Każdorazowo szafka RTV powinna charakteryzować się odpowiednią szerokością, dzięki czemu sprzęt jest w pełni stabilny. Jednakże jeśli mebel będzie zbyt duży, wówczas optycznie zmniejszy się odbiornik, co w konsekwencji doprowadzi do zaburzenia harmonii aranżacji danego pomieszczenia. 

Jak wybrać szafkę RTV, aby oglądanie było wygodne?

Szafka RTV powinna umożliwić wygodne oglądanie telewizji. Generalnie im więcej cali ma telewizor, tym lepszy jest seans. Specjaliści twierdzą, że im większy kupimy telewizor, tym mniejszą szafkę powinniśmy do niego dopasować. Jest to szczególnie istotne ze względów zarówno estetycznych, jak i tych praktycznych. Bardzo istotna jest kwestia naszej postawy podczas oglądania ulubionych seriali. Z reguły na kanapie przesiadujemy dość długo, dlatego też źle wygięta lub skrzywiona szyja może prowadzić do skutków ubocznych. Wśród nich warto wyróżnić bóle kręgosłupa, głowy, rąk. Środek oczu powinien znajdować się na wysokości naszych oczu, dlatego też szafka RTV powinna być odpowiednio dopasowana. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybór szafki RTV z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jedną z ważniejszych kwestii jest funkcjonalność. Powinniśmy zastanowić się nad tym, co powinno znaleźć się poza telewizorem. Przykładowo jeśli zależy nam na tym, aby podłączyć do telewizor kino domowe, konsolę do gier lub inne akcesoria, wówczas powinniśmy wyposażyć się w egzemplarz z półkami. Warto również zwrócić uwagę na otwartą wnękę, dzięki czemu możliwe jest swobodne przepływanie powietrza. 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *