Czym się kierować przy wyborze szczotki do włosów?

Kupno szczotki do włosów jedynie z pozoru może wydawać się prostym zadaniem. Jednak współcześnie na półkach sklepowych i w internecie można znaleźć bardzo szeroki wybór. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Materiał wykonania szczotki do włosów

Pierwszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem jest rodzaj materiału z jakiego została wykonana szczotka do włosów. Niegdyś największym zainteresowaniem cieszyły się te wykonane z drewna. Po dziś dzień są one dla wielu osób numerem jeden jeśli chodzi o wytrzymałość. To doskonały wybór dla osób, które posiadają dużo włosów, szczególnie jeśli są one trudne do codziennego układania. Alternatywą dla drewna jest bambus. Jest on równie wytrzymały i świetnie nadaje się do codziennego użytku.

Jeśli zdarza się tak że miewasz sny o czesaniu włosów przeczytaj co oznacza taki sen: https://magazynkobiet.pl/sennik-wlosy-poznaj-znaczenie-snu-z-wlosami-w-roli-glownej/

Zaletą szczotek plastikowych jest lekkość, więc bardzo często to właśnie one trafiają do damskiej torebki. W sklepach znajdziemy szeroki ich wybór – od małych, po średnie i te nieco większe. Można też swobodnie dobierać pod względem koloru. Jeśli chodzi o ich jakość to bywa z tym niestety różnie. Jednak te droższe modele dorównują w pełni wytrzymałością szczotek drewnianych.

Niezależnie od materiału wykonania można także spotkać się z produktami wyposażonymi we włosie naturalne. To dość spory wydatek, ale warto jeśli posiadamy włosy delikatne i cienkie, z tendencją do wypadania.

Dobierz szczotkę do rodzaju włosów

Kluczową kwestią przy wyborze idealnej dla nas szczotki do włosów powinno być przede wszystkim to do jakiego rodzaju włosów zamierzamy ją kupić. Warto zauważyć, że producenci starają się stworzyć produkt, który będzie świetnie sprawdzał się tylko w określonym zakresie stosowania. Jeśli na przykład mówimy o włosach bardzo delikatnych i cienkich to dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na szczotkę, która oprócz naturalnego włosia posiada specjalnie wyprofilowane końcówki służące do masażu głowy. W ten sposób codzienne czesanie się wpływa pozytywnie na właściwe ukrwienie. Tak pobudzone mikrokrążenie może mieć duży wpływ na kondycję zdrowotną włosów.

W przypadku długich włosów konieczne może okazać się zastosowanie modelu z ceramicznymi powłokami, które służą do ich równoczesnego modelowania. Szczególnie w przypadku jeśli zwykłe rozczesywanie włosów nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Taka szczotka idealnie sprawdzi się zaraz po kąpieli, gdy włosy są jeszcze mokre. Powłoka ceramiczna przyczynia się do szybszego i efektywniejszego suszenia. Warto używać w połączeniu z suszarką, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *