Wiosenno-letnia kolekcja 2017 „Kosmos jest kobietą”

Funkcjonalne, a może poręczne? Ekstrawaganckie czy współgrające z kreacją? Są ich tysiące, a niektóre stanowią prawdziwe obiekty westchnień. Kobiety kochają torby w różnych formach i wiele wskazuje na to, że nic nie będzie w stanie ich zastąpić w bliższej i dalszej przyszłości.

Odnaleźć niepowtarzalność

Panujący obecnie trend na rynku skłania nas do poszukiwań wyrobów prawdziwie oryginalnych, szytych
w niewielkich pracowniach. Dzięki nim możemy faktycznie zaakcentować własny styl i wyrazić osobowość.
W takim poszukiwaniu spełnienia na pewno warto zwrócić uwagę na torby KOSMOS.
Powstają one w Sopocie, w pracowni Aleksandry Szewczuk.

Pomysłodawczyni marki jest malarką, absolwentką gdańskiej ASP, współzałożycielką i właścicielką prężnie działającego studia brandingowego pracownia 63A (www.pracownia63A.pl). Marka KOSMOS powstała
w 2015 roku, gdy projektantka wypuściła pierwszą kolekcję minimalistycznych toreb oversized, z gotowych materiałów dostępnych w sklepie IKEA, na co dzień wykorzystywanych do celów wnętrzarskich. Jednak jej celem była produkcja toreb na materiałach barwionych przez nią samą nietoksycznymi akrylowymi farbami wysokiej jakości.

Dlaczego KOSMOS?

Torby KOSMOS są nie tylko oryginalne, ale cechują się wysoką jakością wykonania. Są szyte zarówno
z solidnej bawełny, jak i z materiałów poliestrowych, które mają właściwości wodoodporne. Części składowe toreb są produkowane przez polskich producentów. Dewizę firmy stanowią słowa Vivienne Westwood: „Buy less, choose well, make it last”, a torby są szyte metodą starej szkoły krawieckiej – dokładnie, precyzyjnie,
z materiałów i składników zakupionych oraz najczęściej produkowanych w Polsce. Projektantka nanosi na torby druk ręcznie.

„Z tytułu mojego malarskiego wykształcenia, traktuję tkaninę jak obraz, jako moją sygnaturę artystyczną.
W połączeniu tego wszystkiego torby są unikalnym produktem, nad którym stale pracujemy, udoskonalając technologię szycia i nanoszenia wzorów. KOSMOS to porządek i przestrzeń, estetyka i dopasowanie
do świata w możliwie jak najbardziej sprzyjający środowisku sposób. Chcemy pokazywać ludziom, że można dokonać dla siebie dobrego wyboru, mieć mniej, ale lepiej. Podczas projektowania toreb staram się unikać niepotrzebnych według mnie w torbie świecidełek, stawiając na minimalizm, formę i kolory” – mówi Aleksandra Szewczuk.

Najnowsza kolekcja już w sprzedaży

W kolekcji wiosennej można znaleźć torby oversized – duże, pojemne, wytrzymałe oraz funkcjonalne.
W torbach znajdują się kieszenie na butelkę lub kubek termiczny. W środku znajdziemy solidne kieszenie organizujące przestrzeń. W wewnętrznej kieszeni na zamek można schować najcenniejsze drobiazgi. Dodatkowo do wykorzystania jest kółko na klucze. W kolekcji występują zarówno torby typu shopper,
w bardzo modnym na tegorocznych pokazach formacie 60 × 40 cm, orazz długim pasem.
Nowością jest model hobo, nieco bardziej kompaktowy z zewnętrznymi kieszeniami. Dużym zainteresowaniem cieszą się pozasezonowe czarne torby Base Line, które można też nabyć w wersji kolorowej lub jednokolorowej.
Torby są dostępne w cenach 169–249 zł.

Kolekcja wiosenno-letnia wyszła z początkiem maja i można ją zakupić w sklepie internetowym pod adresem www.tukosmos.pl. Jest limitowana, a torby są szyte na bieżąco z powodów ekologicznych – zdaniem Aleksandry Szewczuk, nie ma konieczności magazynowania ich ponad zapotrzebowanie.
Od 10 czerwca do 30 lipca w Sopocie przy ulicy Parkowej 63 A/1 powstanie pop up store, będzie można zakupić torby prosto z pracowni. Kosmiczne torby będzie można zakupić również podczas Gdynia Design Days na trwającym od 1 do 3 lipca Projekt Market.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *