Styl Organic Modern we wnętrzu – połączenie natury i minimalizmu

wnętrze w stylu organic modern

Style w urządzaniu wnętrz zmieniają się tak szybko, jak numery wyników ruletki, oferowanej przez kasyno. Jak nadążyć za tą stale zmieniającą się modą w aranżacji, żeby zawsze pozostawać w trendach? Cóż, należy postawić na wystrój, który będzie na tyle uniwersalny i nowoczesny, że zawsze pozostanie modny lub w najgorszym wypadku łatwy do adaptacji.

Czy w ogóle istnieje taki styl? Oczywiście! Jest nim Organic Modern, który z lekkością i łatwością łączy naturę oraz nowoczesny minimalizm. Ten nurt w aranżacji pojawił się stosunkowo niedawno i szybko zdobył serca dekoratorów. Charakteryzuje się jasnymi, przestronnymi wnętrzami połączonymi ze współczesnym designem i subtelnymi nutami natury. 

Czym wyróżnia się styl Organic Modern?

Przede wszystkim swoim uniwersalnym podejściem do materii, struktur i tego, co znajduje się w pomieszczeniu. Minimalizm ściera się mnogością użytych tekstyliów i ich fakturą, ale ta walka stanowi wspaniałą ucztę dla oczu odbiorcy. Przytulne, komfortowe przestrzenie są wypełnione rozmaitymi materiałami. Mamy tu len, płótno, wełnę, ale także plecionki i drewno.  Pojawiają się też nuty skandynawskie.

To właśnie drewniane elementy nadają temu stylowi naturalnego charakteru, który potęgują zielone plamy roślin. Te są jednak subtelne i nie narzucają się swoją obecnością. To nie zieleń bowiem jest gwiazdą tego wnętrza, w końcu to nie Urban Jungle. Króluje tu natura i to ona przejawia się w kolorach wnętrza. Ciepłe biele, beże, lekkie brązy, czasem jakiś mocniejszy akcent czerni. Celem jest utrzymanie jasnych przestrzeni, w których można złapać oddech.

W tym miejscu po raz kolejny pojawia się minimalizm ze swoimi założeniami. Staramy się nie przesadzić z meblami i liczbą dodatków na półkach. Mnogość ma się przejawiać w różnorodnych materiałach i fakturach, a nie w bibelotach porozrzucanych we wnętrzu bez ładu i składu. Chcemy osiągnąć efekt lekkości i porządku, a dopiero później dopuścić do głosu subtelne bogactwo tego stylu. Ręcznie robione przedmioty z duszą, plecione patery, niedoskonałe gliniane wazony i jutowe dywany. Tutaj luksus jest równoznaczny z naturą.

salon w stylu organic modern

Elementy, którymi charakteryzuje się styl Organic Modern

W Organic Modern możemy zapomnieć o kryształowych żyrandolach oraz o futurystycznych meblach. Powinniśmy powitać to, co uczyni nasze wnętrza surowymi i naturalnymi. Jak to osiągnąć? Należy mieć na uwadze kilka podstawowych elementów, które po połączeniu stanowić będą o tym, czy udało nam się oddać styl Organic Modern w naszym pomieszczeniu.

  • Neutralna paleta kolorów – jeśli biel, to tylko w swojej ciepłej odsłonie; jeśli brązy to tylko takie, które nie przytłoczą swoją obecnością, czerń dawkujemy z ostrożnym umiarem.
  • Minimalistyczna forma – w tym stylu mniej znaczy więcej. Zacznijmy od mebli i stopniowo dodawajmy kolejne elementy, uważając, żeby nie przesycić wnętrza i nie sprawić, że stanie się nachalne i niesmaczne.
  • Subtelne materiały – przede wszystkim te, które pochodzą z natury. Drewno, bambus, glina, kamień, juta, beton, len, płótna i ratan. To stworzy idealne połączenie z ziemią, które można umiejętnie skontrastować z nowoczesnymi materiałami, np. stalą. 
  • Wyważone warstwy – możemy dokładać poszczególne elementy, jak odrobina czerni, metal, czy chociażby dodatkowa narzuta, ale musimy to robić z umiarem i wyczuciem. Bardzo łatwo przesadzić i pozbawić wnętrze pożądanego, minimalistycznego sznytu.

Utrzymanie ducha stylu Organic Modern nie powinno nastręczać wielu trudności, jeśli będziemy przestrzegać powyższych zasad i powstrzymamy się przed niepotrzebnym zagraceniem przestrzeni. 

Czy Organic Modern jest dla mnie?

Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Zdecydowanie dobrze odnajdą się w tym stylu osoby, które lubią naturalne materiały i niedoskonałe przedmioty oraz te, które dobrze czują się w jasnych, przestronnych wnętrzach. Raczej nie sprawdzi się w miejscach, gdzie potrzeba błysku i bezpretensjonalnego wrażenia luksusu.

Jeśli zastanawiasz się, czy Organic Modern to coś dla Ciebie, koniecznie przyjrzyj się zdjęciom przykładowych aranżacji w tym stylu i spróbuj poczuć, jakby to było siedzieć na środku takiego pokoju. Skup się na uczuciach i wrażeniach. Organic Modern to trend, który niemalże natychmiast przemówi do osób, dla których jest stworzony.

ciemny salon organic modern
5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *