Sennik dziecko – co oznacza sen o dziecku?

Sennik dziecko - sprawdź jakie znaczenie ma dziecko w senniku
Dziecko które było widziane we śnie

Dziecko we śnie to symbol ze wszech miar pożądany, ponieważ mówi o tym, co dobre, niewinne, ale też proste — w przyjaznym znaczeniu tego słowa — i czyste. Jeśli mielibyśmy wybierać, co ma się nam przyśnić, to zapewne zdecydowalibyśmy się na dziecko. Sennik mówi jasno, że jest to znak związany z dobrem, a tego szuka chyba każdy z nas. Pracując nad wspomnianym sennikiem, w pewnym momencie zorientowaliśmy się, że staje się on zbyt obszerny, dlatego postanowiliśmy wybrać tłumaczenia tych snów, które pojawiają się najczęściej i intrygują największą liczbę osób. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj wyjaśnienie, jakiego szukasz. Zapraszamy do lektury.

Duże dziecko, małe dziecko i wiele więcej, czyli przedstawiamy nasz sennik

Jeśli chodzi o sny, w których występuje dziecko, to bardzo ważny jest aspekt płci. Z uwagi na to, że kobieta często w pewnym momencie staje się matką, to symbol dziecka jest dla niej dużo bardziej wymowny. Trzeba o tym pamiętać, aby móc sprawniej interpretować sny. Co więcej, próby zrozumienia marzeń sennych zawsze muszą brać pod uwagę okoliczności, ponieważ tylko tak można doszukać się prawdziwych znaczeń, a przecież właśnie o to chodzi. Zapraszamy do lektury naszego sennika, mamy nadzieję, że będzie nie tylko przyjemna, ale też pouczająca.

Sennik dziecko cudze – gotowość na związek

Sen o cudzym dziecku informuje gotowości do zaangażowania się w relację z drugą osobą. Jeśli jesteś osobą samotną byś może niedługo stworzysz związek. Dla osób, które są już w związku oznacza że mogą czuć się bezpiecznie. Dziecko koleżanki natomiast mówi nam o zbliżającej się szansie

Sennik urodzić dziecko – instynkt macierzyński

Jeśli jesteś mężczyzną i miałeś sen o tym że jesteś w ciąży to możesz spodziewać się kłopotów w związku, a nawet rozstania. Jeśli natomiast jesteś kobietą, to Twój instynkt macierzyński przesyła jasny sygnał, chcesz zostać mamą, czujesz, że to właściwy moment.

Urodzić dziecko - poznaj znaczenie snu o urodzeniu dziecka
Urodzić dziecko – znaczenie snu

Sennik dziecko dziewczynka – zwiastuje dobrobyt

Mała dziewczynka we śnie to zwiastun sukcesów materialnych i dobrobytu. Sen w którym występuje mała dziewczynka również rokuje przezwyciężenie przeciwności losu. Osoba której przyśni się mała dziewczynka może spodziewać się zarówno przypływu niespodziewanych pieniędzy jak i szeregu nadchodzących, pozytywnych zmian w swoim życiu.

Sennik topiące się dziecko — dramatyczne sny

Mamy do czynienia z ostrzeżeniem, które warto potraktować poważnie. Sny o takiej tematyce informują nas, że zbliża się niebezpieczeństwo skierowane w naszą stronę lub naszych bliskich. Powinniśmy przeanalizować obecną sytuację, dokończyć niepozamykane sprawy, tak, aby nie dać nikomu, ani niczemu możliwości skrzywdzenia nas. Tylko wówczas będziemy w pełni bezpieczni.

Sennik przytulać dziecko — podniosłe wydarzenia

Sam akt przytulania dziecka mówi nam, że nadchodzą podniosłe chwile, w których odnajdziemy szczęście. To dobry symbol, chociaż ma też drugą, mroczniejszą stronę. Według niektórych osób oznacza on problemy zdrowotne dziecka lub jego ukrywany wstyd i obawy przed pokazaniem swojej prawdziwej twarzy. Z całą pewnością przytulanie naszej bądź cudzej pociechy wiąże się też z wrażliwością.

Sennik ratować dziecko — wypatruj sukcesu

Sny, w jakich pojawia się motyw ratowania dziecka, nigdy nie są proste w odbiorze. Jednak ich znaczenie jest już dużo przyjemniejsze. Niosą prostą wiadomość — wkrótce osiągniesz sukces! Na jakiej płaszczyźnie? Cóż, tego do końca nie wiadomo, chociaż doświadczenie pokazuje, że temat często dotyczy interesów. Ten sen to symbol siły, pomyślności i zwycięstwa.

Sennik dziecko porzucone – trudna sytuacja

Jeśli przyśniło Ci się porzucone dziecko wkrótce wplączesz się w sytuację, z której nie będzie wyjścia. Musisz liczyć na pomoc z zewnątrz. Na szczęście Twoi bliscy będą gotowi, aby Ci pomóc. Wreszcie zrozumiesz, na kogo możesz liczyć, a kto tylko udaje, że jest Ci bliski.

Sennik zaniedbane, chude dziecko – musisz uważać

Sen o zaniedbanym dziecku informuje nas że na horyzoncie pojawią się kłopoty, jednak w porę uda Ci się je rozwiązać. Nie będą to problemy, które wpłyną na Twoje całe życie, jednak jego pojedyncze aspekty mogą zostać przez nie dotknięte.

Sennik dziecko - sprawdź co oznacza sen o zaniedbanym dziecku
Sen w którym występuje zaniedbane dziecko

Sennik własne dziecko – dobry znak


Najczęściej własne dziecko widzimy w towarzystwie innych dzieci, np. na placu zabaw, czy w przedszkolu. To piękny znak, który wyraźnie mówi, że plany, jakie kreślisz, zostaną przez Ciebie zrealizowane bez większych problemów. Nadchodzi szczęśliwy czas, który będziesz mógł dzielić z bliskimi. Bądź spokojny, pamiętaj, że miłość ma największą siłę. Dbaj o rodzinę, zawsze miej ją w pamięci.

Sennik być dzieckiem – brak dojrzałości

Sen w którym jesteś dzieckiem i np. bawisz się z rówieśnikami, ma jedno wyraźne przesłanie. Twoja podświadomość podpowiada Ci, że nie jesteś jeszcze gotowy na to, aby wkroczyć w dorosłość. To sen, jaki występuje bardzo często. W przypadku wielu osób stanowi on ostrzeżenie, mówiące, że musisz się bardziej postarać, ponieważ przed Tobą czas próby.

Sennik dziecko płaczące lub krzyczące — problem biznesowy

Sen o płaczącym dziecku trzeba interpretować w kontekście prowadzonego biznesu. Niestety, ale w najbliższym czasie czeka Cię nietrafiona inwestycja, problemy z biznesem lub po prostu zastój w interesach. Bądź jednak spokojny, to chwilowa sytuacja, jeśli będziesz pracował ciężko i wytrwale, to wyjdziesz na swoje.

Dziecko sennik - sprawdź znaczenie snu w którym było płaczące dziecko
Sen o płaczącym dziecku

Sennik zgubić dziecko — narastające lęki

Po pierwsze zgubieniu dziecka to bardzo nieprzyjemny sen, z którego każdy chce się jak najszybciej obudzić, a po drugie oznacza on, że gromadzisz i skrywasz w sobie jakieś lęki. Nie do końca wiadomo, z czego one wynikają, ale tkwią w Tobie i sprawiają, że w wielu sytuacjach boisz się podejmowania decyzji. To problem, jaki nie zniknie ot tak, dlatego musisz spróbować się z nim uporać. Przemyśl swoje życie, czy postawy w wielu sytuacjach, a na pewno znajdziesz momenty, w których to Twoje lęki decydowały za Ciebie. Czas to zmienić.


Sennik adopcja dziecka – wartościowe uczynki

Sen w jakim adoptujemy dziecko stanowi piękną opowieść o lojalności, zaufaniu i sile miłości. To znak, że te wartości są dla nas niezwykle istotne. Alternatywnie może symbolizować potrzebę zmiany opartej właśnie na tych wartościach. Być może musisz otworzyć się na innych i pokazać, jakie dobro możesz dać światu.

Sennik śpiące dziecko — dobry związek

Twój związek jest niezwykle udany i zawsze możesz liczyć na swojego partnera/partnerkę. Alternatywnie może chodzi o inną bliską Ci osobę, jaka zawsze jest przy Tobie i pomaga Ci w trudnych sytuacjach. Tak, czy tak, masz kogoś, komu na Tobie zależy.

Sennik dziecko - sprawdź co oznacza sen w którym widzisz śpiące dziecko
Znaczenie snu w którym widzimy śpiące dziecko

Sennik martwe dziecko — wyrzuty sumienia

Martwe lub umierające dziecko to sen, jaki pojawia się najczęściej u rodziców. Trudno o bardziej nieprzyjemny koszmar. Każdy rodzic najbardziej obawia się o własne dziecko. Sennik mówi wyraźnie, że w tym wypadku chodzi o nas i poczucie, że nie jesteśmy dobrymi rodzicami lub nie czujemy się na siłach, aby nimi być. To symbol obaw, jakie towarzyszą wszystkim rodzicom. Tak naprawdę nie można się nimi specjalnie przejmować, a raczej trzeba zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Przy odpowiednim nastawieniu, na pewno się uda.

Sennik dziecko szczęśliwe, radosne – wspaniała przyszłość

Widok we śnie dzieci, które są naprawdę szczęśliwe, to doskonały znak. Zapowiada on udane, dostatnie życie i to na wszystkich płaszczyznach, od zawodowej, aż po romantyczną.

Sennik chore dziecko — potrzebujesz relaksu

Jesteś zmęczony i to bardzo. Nawet jeżeli nie odczuwasz zmęczenia fizycznego, to powinieneś zadbać o zdrowie psychiczne. Odpuść, złap oddech, odpocznij, aby znowu nabrać energii. Pamiętaj, że zarówno życie zawodowe, jak i prywatne to maraton, a nie sprint i musisz być na nie odpowiednio przygotowany. Rozkładaj siły mądrze, dbaj o siebie, a na pewno wszystko będzie ok.

Sennik porwane dziecko — miłość do dzieci

To jeden z najcięższych snów, z jakimi można się mierzyć. Zwłaszcza gdy nawiedza rodziców. Jego przekaz jest prosty i wynika z troski o dzieci — obawiasz się o nie, chcesz dla nich jak najlepiej. Niestety, ale trzeba liczyć się z tym, że będzie on pojawiał się dość regularnie. Wszak o dzieci martwimy się zawsze, niezależnie od ich wieku. Pozostaje tylko do niego przywyknąć.

Sennik dziecko w wózku — poszukaj pomocy

Dziecko w wózku to znak, że w najbliższym czasie będziesz potrzebował wsparcia. Być może chodzi o Twoje plany zawodowe, na których skupiasz się od jakiegoś czasu, a może sen dotyczy płaszczyzny prywatnej. Niezależnie od tego, o jakiego rodzaju pomocy mówimy, nie bój się jej przyjąć. To normalne, zrozumiałe i korzystne. Musisz otworzyć się na innych, pozwolić im wejść do swojego życia, a gdy wyciągają rękę — chwyć ją, przyjmując pomoc.

Jak widać, sny o dziecku, niezależnie od ich treści, potrafią być złożonym symbolem, który niełatwo zinterpretować. Dobrze prowadzić dziennik snów, zapisywać je zaraz po przebudzeniu, gdy pamiętamy ich największą część, zwłaszcza gdy pojawia się w nich dziecko. Sennik pozwoli nam wówczas na dużo szerszą i łatwiejszą interpretacji naszych sennych marzeń.

Sprawdź także:

Znaczenie snu o wodzie

4.9/5 - (20 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *