Rozszerzania diety niemowlaka – o czym warto wiedzieć?

Rozszerzania diety niemowlaka

Rozszerzenie diety niemowlaka jest czymś zupełnie naturalnym, jednak dla wielu rodziców stanowi twardy orzech do zgryzienia, Kiedy zacząć, od czego zacząć, jak się za to zabrać. Wraz z marką Humana przygotowaliśmy 5 ważnych punktów, które odpowiedzą na wszystkie nurtujące was pytania.

1. Kaszki dla dzieci na dobry początek

Wielu rodziców uważa, że rozszerzenie diety to wprowadzenie warzyw i owoców. Niekoniecznie musi tak być. Zarówno warzywa, jak i owoce zawierają całą masę witamin i składników odżywczych, jednak ich wprowadzenie może być zbyt dużym szokiem dla małego, dziecięcego brzuszka. Dlatego, zanim postanowimy dać dziecku brokuł, czy ogórek, warto zacząć od kaszki, np. kaszki z mlekiem. Jest ona bardzo pożywna, zawiera wiele witamin, a jednocześnie jest lekka, ma ciekawą, inną niż mleko konsystencję i sprawi, że dziecko poczuje się najedzone. Ponadto jest całkowicie bezpieczna, nawet dla bardzo wrażliwego brzuszka.

2. Musy i przeciery owocowe i warzywne

To bardzo dobre rozwiązanie! Musy świetnie sprawdzą się jako deser albo przekąska między posiłkami, natomiast przeciery będą idealne jako rozszerzenie po kaszce. Kiedy zauważymy pełną tolerancję kaszki, z powodzeniem możemy próbować z przecierami. Mają one bardzo dużo witamin i składników odżywczych, a do tego, ciekawą konsystencję i zupełnie nietypowe smaki.

3. Konsekwencja

Jeśli zaczniesz rozszerzać dietę – bądź konsekwentny. Pozwoliłeś spróbować dziecku kaszki i bardzo mu zasmakowała? Daj mu ją także kolejnego dnia. Nie powinno się zaczynać rozszerzania i po chwili go przerywać. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nowe smaki powinny stać się dla dziecka czymś naturalnym. Dlatego dokładaj do kaszki dla niemowląt z czasem warzywa w postaci np. marchewki, ziemniaki. Stwórz z niej prawdziwe, pełnowartościowe posiłki.

4. Kaszki dla niemowląt Humana – szukaj dobrej jakości

Nie kupuj i nie dawaj dziecku byle czego. Znajduj produkty najwyższej jakości, produkty organiczne, ekologiczne, tworzone w 100% z naturalnych składników. W życiu człowiek jest narażony na bardzo duże ilości chemicznych produktów, dlatego dziecko karm wyłącznie tym, co jest zdrowe, prawdziwe i naturalne. To jakich smaków je nauczysz teraz, zaowocuje w przyszłości.
Tutaj sprawdzisz ofertę kaszek dla niemowląt marki HUMANA

5. Nie ograniczaj się

Ważne jest to, by z czasem pozwalać dziecku spróbować wszystkiego. Jeśli wyciąga ręce po ogórki kiszone, daj mu skosztować, niech sprawdzi samo, czy właśnie tego chce. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, jednak warto pozwalać dziecku na poznawanie nowych smaków, konsystencji i faktur jedzenia. Dlatego też produkty marki Humana są tak różnorodne, by nasze pociechy mogły próbować najróżniejszych smaków i kształtować swoje upodobania.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *