Roller i płytki do masażu – jak działają?

Woman making massage with gua sha stone and face roller

Pielęgnacja skóry twarzy już dawno wyszła poza granice stosowania samych kosmetyków czy wykonywania zabiegów w gabinetach. Triumfy święci od dłuższego czasu jej masowanie  przy pomocy kamiennych rollerów oraz charakterystycznych płytek gua sha. Czy ich stosowanie faktycznie przynosi efekty? Jak działają roller i płytki do masażu? Jak ich używać i co wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tym artykule!

Roller i płytki do masażu – dlaczego warto?

Masaże twarzy przy pomocy specjalnego rollera lub płytki zyskują coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego. Zabiegi stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji, przenosząc ją na wyższy poziom. Choć oczywiście wymagają odpowiedniego przygotowania skóry oraz znajomości techniki masowania, nie są trudne do opanowania. W porównaniu do zabiegów gabinetowych, nie wymagają ani wyjścia z domu, ani dużych nakładów finansowych – wystarczy zakup odpowiedniego akcesorium – kamiennego rollera lub płytki gua sha. Produkty te dostępne są od ręki w wielu sklepach, np. na stronie https://www.4skin.pl/, również w praktycznych zestawach – jak np. w propozycji marki Crystallove https://www.4skin.pl/produkt/crystallove-rose-quartz-beauty-set-zestaw-roller-do-twarzy-plytka-gua-sha-buteleczka-roll-on/.

Dlaczego warto włączyć rytuał masażu do codziennej pielęgnacji? Regularny masaż twarzy przy pomocy rollera lub płytki do masażu niesie szereg korzyści:

  • usprawnienie mikrokrążenia krwi i limfy,
  • uprawnienie usuwania toksyn,
  • dotlenie skóry,
  • zmniejszenie obrzęków i cieni pod oczami,
  • wyrównanie kolorytu,
  • redukcja napięcia mięśniowego,
  • uniesienie owalu twarzy i wyostrzenie rysów,
  • wygładzenie zmarszczek, bruzd, linii,
  • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
  • zwiększenie efektywności kosmetyków,
  • relaks i odprężenie.

Roller i płytki do masażu – jak działają?

Jak działają roller i płytki do masażu? Akcesoria, choć przeznaczone do tych samych celów i tworzone z tych samych materiałów (naturalnych kamieni) nieznacznie różnią się między sobą – przede wszystkim samą budową. Kształt narzędzia nie jest jednak bez znaczenia – wpływa bowiem na działanie, technikę i intensywność zabiegu.

Roller to niewielki wałek umieszczony na dłuższym uchwycie, który podczas masowania obraca się i toczy po skórze. Zapewnia łagodniejsze efekty. Płytka do masażu, zwana również gua sha, jak sama jej nazywa wskazuje, jest niewielką, płaską płytką, którą przeciąga się po skórze. Jej kształt może być różny, jednak w każdej formie obecne są zarówno zaokrąglone krawędzie, jak i niewielkie zagłębienie. Pozwala to odpowiednio dopasować płytkę do kształtu twarzy, kości oraz tkanek miękkich. Działa zdecydowanie bardziej intensywnie na skórę i wymaga stosowania kremu lub olejku dla poślizgu.

Roller i płytki do masażu – co wybrać?

Rollery i płytki do masażu tworzone są naturalnych kamieni szlachetnych – przyjemnych w użyciu i bezpiecznych dla skóry. Najpopularniejszym rozwiązaniem są zdecydowanie te wykonane z różowego kwarcu i jadeitu. W sprzedaży dostępne są jednak i inne akcesoria, np. wykute z kryształu górskiego, ametystu, jaspisu, awenturynu, obsydianu czy tygrysiego oka. Niektóre marki wzbogacają je o dodatkowe minerały o cennych właściwościach dla skóry, np. miedź – jak marka Crystallove w swoich produktach: https://www.4skin.pl/sklep/marki/crystallove.

Roller czy płytka do masażu – co wybrać? Wałek to dobre rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z domowym masażem. Pozwala na szybkie i wygodne wykonanie masażu. Usprawnia mikrokrążenie, odpręża i koi skórę. Nie wymaga stosowania olejków dla poślizgu ani dużej siły nacisku. Płytka gua sha zapewnia zdecydowanie bardziej intensywne działanie, ale też zarezerwowania większej ilości czasu – by zabieg był bezpieczny dla skóry niezbędna jest uprzednia aplikacja olejku oraz znajomość odpowiedniej techniki masowania.

Regularne wykonywanie masażu przy pomocy rollera lub płytki gua sha zauważalnie poprawia wygląd twarzy, a ponadto doskonale relaksuje i odpręża. Akcesoria te wykorzystać można nie tylko do zabiegów pielęgnacyjnych okolic twarzy, lecz także szyi czy dekoltu w celu poprawy kondycji skóry.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *