Premiera spektaklu Hotel Palace w reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego.

18 listopada w sopockim Teatrze na Plaży odbyła się premiera spektaklu Hotel Palace, Rolanda Topora w reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego.

Hotel Palace to francuski serial telewizyjny, który dla Francuzów jest tym, czym dla Polaków są „Alternatywy 4″.

Tytułowy Hotel Palace to miejsce, w którym wszystko zdarzyć się może. Szczególnie, że jego goście to bogaci arystokraci i burżuazja. Na szczęście obsługa hotelu – w osobie dyrektora (w tej roli Mateusz Deskiewicz), dwóch pokojówek (Vilde Valldal-Johannessen oraz Anna Podgórzak) i boya hotelowego (Michał Zacharek) – panuje nad wszystkim i spełnia wszystkie wyszukane życzenia gości. Nie daje się zaskoczyć żadnej, nawet najbardziej absurdalnej sytuacji.

Jeszcze zanim rozpoczął się spektakl aktorzy Teatru Komedii Valldal zadbali o to, aby wprawić widzów w doskonały nastrój. Przekonałem się o tym osobiście zostając „pomylonym” z gościem z Rumunii. Boy hotelowy już na mnie czekał, aby wskazać mi miejsce na widowni, służąc dosłownie pomocną dłonią. Natomiast jednej z pań zaproponowano przetarcie okularów. Doprawdy obsługa na najwyższym poziomie!

Oprócz niespodziewanych usług z klasy premium widzowie otrzymali przy wejściu kartę z pozostałymi usługami, z których można było skorzystać w trakcie spektaklu.

Jeśli ktoś miał potrzebę skorzystania z „pozycji numer 307″ lub „Chłopca do bicia” wystarczyło wybrać odpowiadający usłudze numer i zakomunikować to obsłudze hotelu.

Warto wspomnieć o części spektaklu o nazwie „Palace we własnym domu”, który niczym Magazyn Together i jego „Must Have” podpowiada jak ze smakiem dobrać dodatki do domu.

Przedstawienie w reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego wspieranego przez Szymona Jachimka wyróżnia doskonała dawka humoru. Ma w tym swój duży udział dbający o muzykę Artur Guza i jego wyszukane „instrumenty” w postaci dwóch świnek.

Oprócz warstwy artystycznej na uwagę zasługuje doskonały kontakt z publicznością, która z dużym wyczuciem jest angażowana w spektakl.
Reasumując: Hotel Palace Teatru Komedii Valldal to doskonała propozycja dla rodziców na wieczór we dwoje. Dzieci zostają zatem u dziadków lub wujków, a rodzice mają ucztę dla duszy. Serdecznie polecamy!

Tekst: Miłosz Jabłoński

5/5 - (6 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *