Jeśli koncert, to tylko w Starym Maneżu!

 

Trójmiasto rozkwita. Widać to na każdym kroku. Od paru lat nieustannie przybywa ciekawych miejsc, w których dużo się dzieje i można w nich spędzić miło czas. Kulturowa mapa Trójmiasta to kina, kluby, galerie, teatry, a także miejsca, w których odbywają się festiwale i koncerty.

Koncerty na żywo to coś, co prawdziwego fana dobrej muzyki przekona do dalekiej podróży i wydania naprawdę dużych pieniędzy, żeby tylko móc zobaczyć swojego idola. Na szczęście, w Gdańsku jest już klub, w którym można posłuchać świetnych zespołów, nie wydając przy tym fortuny i unikając wielu godzin spędzonych w samochodzie czy pociągu.

Stary Maneż, bo o nim mowa, to równie nowe, co i zaskakujące miejsce powstałe w gdańskim Garnizonie. Stary Maneż działa od 10 października 2015 roku. Na koncercie otwarcia wystąpili: Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Szerokie spektrum możliwości, jakie zapewnia przestrzeń Starego Maneżu, jest nie do przecenienia, jeśli chodzi o organizację koncertów. Przyjęcie półtoratysięcznej publiczności na głośnym koncercie rockowym, następnego dnia zmienia się w klimatyczną przestrzeń bankietową z subtelną muzyką jazzową na żywo – opisują właściciele obiektu.

Stary Maneż rozwija się bardzo szybko. W każdym miesiącu odbywa się po kilka koncertów, w tym zawsze jeden bardzo znanego zespołu. Organizatorzy stawiają na polskich artystów, ale zdarzają się też międzynarodowe gwiazdy i to coraz częściej. Znajdą coś dla siebie zarówno fani rocka, jazzu jak i popu, czy muzyki soul. Kalendarium tworzą artyści, których muzyki jest powszechnie znana, oraz ci, którzy dopiero wypływają na szerokie wody kariery. W marcu wystąpią Fish Emade Tworzywo znani z delikatnych dźwięków, które koją duszę. Oprócz nich na scenie będzie można zobaczyć Domowe Melodie, Rebekę i Mikromusic, czyli zespoły, które od dłuższego czasu podbijają Youtube. Dlaczego koncerty?

Goście mogą liczyć przede wszystkim na komfortowe warunki odbioru koncertów. Klub wyposażony jest w najwyższej klasy sprzęt nagłaśniający, który zapewnia idealną jakość dźwięku. Ponadto, w zależności od rodzaju muzyki czy frekwencji, możemy zaaranżować przestrzeń na salę teatralną bądź klimatyczny klub jazzowy rodem z Nowego Orleanu ze stolikami i sofami, tak aby każdy gość mógł znaleźć idealne miejsce dla siebie. Dodatkowym atutem jest prężnie działająca restauracja z szerokim wyborem smacznych dań oraz browar – zapewnia Anna Czerwińska, specjalista do spraw organizacji koncertów.

Wszystkich zalet koncertów na żywo nie sposób wyliczyć. Cenimy w nich możliwość posłuchania ulubionej muzyki w najwyższej jakości, jakiej nie daje nam żaden nośnik audio czy wideo. Spędzamy czas z ludźmi, którzy lubią to, co my i możemy wspólnie oddawać się beztroskiej zabawie przy rytmach, które towarzyszą nam na co dzień w domu czy w samochodzie. Największą zaletą jest jednak to, że oglądamy swojego idola na żywo, śledzimy jego kreację sceniczną, a niejednokrotnie mamy okazję wejść z nim w interakcje i otrzymać autograf.

W kwietniu na scenie Starego Maneżu wystąpi zespół Lady Pank, grając koncert w wersji akustycznej. To prawdziwa gratka dla fanów kultowej polskiej muzyki, która łączy pokolenia. Jest to świetna propozycja koncertu dla całej rodziny, bo utwory Lady Pank znamy wszyscy! To wydarzenie będzie miało miejsce 22 kwietnia. Maj to czas dla fanów klasyki w iście fantazyjnym wykonaniu. Już 12 maja odbędzie się koncert Nigela Kennedy’ego wraz z Capellą Gedanensis. Brytyjski wirtuoz skrzypiec prezentuje „The New Four Seasons” – swoją najnowszą interpretację „Czterech pór roku” Vivaldiego. Artysta zaprezentuje także kompozycje z najnowszego albumu „My World”. Tego nie można przegapić!

Na szczęście, jest coraz więcej miejsc, które proponują posłuchanie dobrej muzyki na żywo. Publiczność ceni sobie połączenie sali koncertowej z dobrym pubem i restauracją, w których można połączyć kilka rozrywek na raz. Co wyróżnia Stary Maneż spośród innych tego typu miejsc w Trójmieście?

Oprócz wysokiej jakości dźwięku i starannie dobranego międzynarodowego repertuaru, Maneż wyróżnia bogata oferta gastronomiczna oraz przede wszystkim lokalny Browar Vrest. Dzięki inwencji naszych kolegów z kuchni, tworzymy unikalną ofertę gastronomiczną, którą cechuje szybkie i zgrabne podanie. Inspiracji szukaliśmy pośród popularnych tapas, tureckich meze, czy baskijskich pincho. Daje to naszym gościom możliwość szybkiej przekąski pomiędzy piosenkami czy wypicia czegoś orzeźwiającego w trakcie energetycznego koncertu rockowego – zapewniają właściciele.

Zapraszamy was serdecznie do Starego Maneżu. Poniżej zestawienie najbliższych koncertów.

Kalendarium koncertów na najbliższe miesiące w Starym Maneżu

11.03.2017 – Mikromusic

24.03.2017 – Domowe Melodie

21.04.2017 – Riverside – Towards The Blue Horizon Tour 2017

22.04.2017 – Lady Pank Akustycznie

12.05.2017 – Nigel Kennedy – The New 4 Seasons + My World z towarzyszeniem Cappelli Gedanensis

Tekst: Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *