Polska moda na najwyższym poziomie

Fot. Piotr Żagiell

Już 9 września 2017, ponownie w przepięknym budynku Muzeum Miasta Gdyni, odbędzie się pokaz polskich projektantów w ramach 3. edycji projektu Marka Wspiera Markę. Jakie niespodzianki przygotowali tym razem Organizatorzy? Co nowego nas czeka i jakie marki będziemy mogli zobaczyć? Zapytaliśmy o to organizatorkę pokazu i promotorkę polskich marek, Annę Szubert z Personal Branding Polska.

Co zaskoczy nas podczas trzeciego już wieczoru Marka wspiera Markę?

W tej edycji wprowadziliśmy małą zmianę, dając markom możliwość zaprezentowania sylwetek ze swoich najnowszych kolekcji. Dzięki temu goście pokazu będą mieli okazję zobaczyć propozycje m.in. od La Metamorphose, Furelle, De La Fotta czy Taranko na jesień-zimę 2017/18 oraz poznać trendy, jakie zdominują nadchodzący sezon.

Nie odchodzimy jednak od głównej idei projektu, która opiera się na zasadzie współpracy i łączenia marek, dlatego w czasie pokazu prezentowane będą również stylizacje składające się z kolekcji różnych firm i projektantów – znanych i początkujących. Tym razem do współpracy i ich przygotowania zaprosiliśmy Natalię Turkenich, stylistkę, doradcę personalnego i analityka rynku mody, założycielkę Agencji Turkenich Style i Szkoły Stylu w Moskwie.

Jest to również kolejny krok do realizacji naszego marzenia o stworzeniu eventu, który ma być najbardziej prestiżowym wydarzeniem lokalnym, ale jednocześnie o międzynarodowym zasięgu. To śmiała wizja, ale dzięki pracy całego zespołu i współpracy z naszymi partnerami staramy się ją konsekwentnie realizować.

Wielu polskich projektantów tworzy kolekcje na światowym poziomie i śmiało mogą one konkurować z zagranicznymi firmami. Chcemy dać im tę szansę, zapraszając do współpracy zagranicznych gości i potencjalnych klientów.
Okazją do rozmów i nawiązania zawodowych kontaktów będzie również niedzielne śniadanie. Mamy nadzieję, że takie wspólne spotkanie projektantów, VIP-ów, sponsorów i naszych zagranicznych gości zaowocuje nowymi pomysłami i projektami biznesowymi.

Fot. Piotr Żagiell

Wiadomo też, że pojawi się gość specjalny.

Tak, gościem specjalnym 3. edycji projektu Marka Wspiera Markę będzie Maciej Zień – od wielu lat jedna z najwybitniejszych postaci na polskiej scenie mody. Twórca luksusowej marki, utożsamianej z klasą i elegancją. W Gdyni Maciej Zień zaprezentuje wybrane sylwetki ze swojej najnowszej kolekcji „First Lady” inspirowanej stylem Pierwszych Dam – tych, które często były ikonami stylu i wzorem dla kobiet nie tylko w swoich krajach.

A co z młodymi projektantami?

Misją projektu Marka Wspiera Markę jest również promocja młodych artystów, stawiających dopiero pierwsze kroki na rynku mody, dlatego przy tej edycji zaprosiliśmy do współpracy absolwentów Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. W czasie wieczornego pokazu swoje projekty zaprezentują Hojnatzka i Maciej Soja.

Marka wspiera Markę powstaje dzięki współpracy wielu osób, firm i instytucji. Jakie z nich wesprą imprezę podczas kolejnej edycji?

Ogromnie się cieszę, że po raz drugi swoje gościnne progi otworzyło dla nas Muzeum Miasta Gdyni- miasta będącego kolebką polskiego designu, kochającego nowoczesność i tradycję. Po raz trzeci do grona partnerów wydarzenia dołączyła firma Oceanic, która w tej edycji odpowiadać będzie za makijaże modelek w oparciu o AA Wings od Color – własną linię kosmetyków kolorowych. Po raz drugi jest z nami także Holistic Clinic z Gdyni. Dziękuję również Villi Antonina za udostępnienie do zdjęć pięknych wnętrz hotelu i przygotowanie poczęstunku dla gości wieczoru.

Tylko tyle z naszych planów mogę w tym momencie ujawnić. Wiele rozmów jeszcze trwa, ciągle jeszcze zgłaszają się do nas firmy chcące wziąć udział w naszym wydarzeniu. Jedno jest pewne – zapowiada się niezapomniany wieczór i warto być z nami w Gdyni 9 września.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *