Piłka nożna popularna także wśród kobiet

Stereotypy mówią, że piłka nożna to dyscyplina popularna głównie wśród mężczyzn. Poniekąd jest to prawda, bowiem więcej mężczyzn uprawia ten sport, a także regularnie ogląda rozgrywki – czy to na stadionach, czy przed telewizorami. Swoje jednak do powiedzenia mają także panie.

Najlepszym przykładem są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet, w których widać, że kobiety również z powodzeniem mogą uprawiać najpopularniejszą dyscyplinę świata. Płeć piękna zasiada również licznie przed telewizorami oraz na arenach zmagań mistrzowskich. Warto podkreślić, że spotkania piłkarskie kobiet można śledzić na żywo w Internecie, czy to za pośrednictwem transmisji wideo, jak na przykład u bukmachera Betclic (opisuje to strona kod promocyjny) lub także relacji tekstowych.

Turniej podobnie, jak u mężczyzn rozgrywany jest co cztery lata i udział w nim mogą wziąć reprezentacje zrzeszone w FIFA. Po raz pierwszy kobiecy mundial odbył się w 1991 roku. Na turnieju zorganizowanym przez Chiny najlepsze okazały się Amerykanki. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w wielkim finale pokonała Norweżki. W meczu o trzecie miejsce brązowe medale wywalczyły Szwedki, pokonując Niemki.

Od tego czasu mundial kobiecy rozgrywany jest regularnie, co cztery lata. Ostatni czempionat odbył się w 2019 roku we Francji. Chyba nie będzie niespodzianką jeśli napiszemy, które Panie go wygrały. Oczywiście Amerykanki, które są także najbardziej utytułowaną reprezentacją. We Francji pokonały w wielkim finale Holenderki. Trzecie miejsce przypadło Szwedkom.

Amerykanki przywiozły medale z wszystkich mistrzostw świata w Historii. Turniejów było osiem, a reprezentantki Stanów Zjednoczonych zdobyły 4 złote krążki, 1 srebrny i 3 brązowe. Drugie miejsce na liście najbardziej utytułowanych reprezentacji Pań zajmują Niemki oraz Norweżki.

Niestety Polkom jeszcze nigdy nie udało się zakwalifikować na Mistrzostwa Świata, ale nic straconego – najbliższa okazja już za trzy lata. Największą gwiazdą biało-czerwonych jest bez wątpienia Katarzyna Kiedrzynek, występująca we francuskim PSG. Mamy też Aleksandrę Sikorę z Juventusu FC, czy Ewę Pajor z niemieckiego VfL Wolfsburg. Wydaje się, że z gwiazdami światowego formatu awans na Mistrzostwa Świata wydaje się tylko kwestią czasu. Oby tak było, trzymamy kciuki za nasze piękne Panie!

Piłka nożna popularna także wśród kobiet
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *