Piłka nożna popularna także wśród kobiet

Stereotypy mówią, że piłka nożna to dyscyplina popularna głównie wśród mężczyzn. Poniekąd jest to prawda, bowiem więcej mężczyzn uprawia ten sport, a także regularnie ogląda rozgrywki – czy to na stadionach, czy przed telewizorami. Swoje jednak do powiedzenia mają także panie.

Najlepszym przykładem są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet, w których widać, że kobiety również z powodzeniem mogą uprawiać najpopularniejszą dyscyplinę świata. Płeć piękna zasiada również licznie przed telewizorami oraz na arenach zmagań mistrzowskich. Warto podkreślić, że spotkania piłkarskie kobiet można śledzić na żywo w Internecie, czy to za pośrednictwem transmisji wideo, jak na przykład u bukmachera Betclic (opisuje to strona kod promocyjny) lub także relacji tekstowych.

Turniej podobnie, jak u mężczyzn rozgrywany jest co cztery lata i udział w nim mogą wziąć reprezentacje zrzeszone w FIFA. Po raz pierwszy kobiecy mundial odbył się w 1991 roku. Na turnieju zorganizowanym przez Chiny najlepsze okazały się Amerykanki. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w wielkim finale pokonała Norweżki. W meczu o trzecie miejsce brązowe medale wywalczyły Szwedki, pokonując Niemki.

Od tego czasu mundial kobiecy rozgrywany jest regularnie, co cztery lata. Ostatni czempionat odbył się w 2019 roku we Francji. Chyba nie będzie niespodzianką jeśli napiszemy, które Panie go wygrały. Oczywiście Amerykanki, które są także najbardziej utytułowaną reprezentacją. We Francji pokonały w wielkim finale Holenderki. Trzecie miejsce przypadło Szwedkom.

Amerykanki przywiozły medale z wszystkich mistrzostw świata w Historii. Turniejów było osiem, a reprezentantki Stanów Zjednoczonych zdobyły 4 złote krążki, 1 srebrny i 3 brązowe. Drugie miejsce na liście najbardziej utytułowanych reprezentacji Pań zajmują Niemki oraz Norweżki.

Niestety Polkom jeszcze nigdy nie udało się zakwalifikować na Mistrzostwa Świata, ale nic straconego – najbliższa okazja już za trzy lata. Największą gwiazdą biało-czerwonych jest bez wątpienia Katarzyna Kiedrzynek, występująca we francuskim PSG. Mamy też Aleksandrę Sikorę z Juventusu FC, czy Ewę Pajor z niemieckiego VfL Wolfsburg. Wydaje się, że z gwiazdami światowego formatu awans na Mistrzostwa Świata wydaje się tylko kwestią czasu. Oby tak było, trzymamy kciuki za nasze piękne Panie!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *