Oświetlenie niczym artystyczna instalacja – odmień swoje wnętrze

Aby odmienić swoje dotychczasowe wnętrze, nie potrzeba nam wymyślnych wystrojów, przemalowywania ścian czy kupowania nowych mebli. Wiele możemy zdziałać modyfikując jedynie sposób oświetlania domowych pomieszczeń. W 2020 roku na topie są między innymi lampy, które nie znoszą samotności, za to świetnie się prezentują połączone w artystyczne instalacje. Przyjrzyjmy się tym propozycjom!

Czerp z propozycji loftowych

Jeśli pamiętamy trendy dotyczące wnętrz industrialnych i typowych loftów, to doskonale! Czas powrócić do nich myślami i rozejrzeć się za lampami tego typu. 2020 rok przynosi nam bowiem propozycje artystycznych instalacji, które bazują na transparentnych kloszach, przewodach, lampach pająkach, drucianych kompozycjach i metalu. To możliwość stworzenia zupełnie nowej aranżacji domowych przestrzeni, jedynie albo aż, decydując się na zmianę oświetlenia.

Pójdźmy w stronę geometrii, która jest chętnie widziana w wielu stylach. W tym najnowszym i tak modnym, możemy zabawić się w grę świateł i cieni. Na suficie wystarczy umieścić lampę z geometrycznym kloszem, zwisającą na długiej lince. Do tego dobrać barwę światła, jego moc i zadecydować o kierunku. Przemyśleć, co ma zostać wyeksponowane. W jaki sposób oświetlić wybrany pokój, aby światło i cienie się przenikały malując w przestrzeni artystyczny nieład. Lampy, które nadają się do tego wprost idealnie, znajdziemy między innymi w sklepie Azzardo.

Już nie samotnie

Zamiast pojedynczych lamp samotnie wiszących na suficie, warto postawić na stworzenie z nich całej grupy. Innym rozwiązaniem jest oświetlenie z wieloma źródłami umieszczonymi na końcu chaotycznie poprzeplatanych ramion. Jeśli dodatkowo zakończenie będą stanowiły błyszczące i delikatnie mieniące się złotem klosze, przywołamy na myśl ducha PRL-u, a i ten element nawiązuje do tegorocznych trendów.

Skoro nie samotnie to musimy skierować swój wzrok na bardzo modne i inspirujące lampy pająki. Jest to oświetlenie uniwersalne, które dopieści każdy wystrój wnętrza. Pozwoli również na uzyskanie bardzo jasnych wnętrz, a co za tym idzie – niezwykle komfortowych. Przyglądając się propozycjom lamp pająków, można odnieść wrażenie, że wnoszą one powiew elegancji, a wręcz luksusu. Daleko im do przepychu, nawet oferując wiele punktów świetlnych. Możemy być za to pewni, że dzięki nim domowe wnętrza staną się jeszcze przytulniejsze i przyjaźniejsze.

Nie zapominamy o wnętrzach industrialnych

Na chwilę jeszcze powróćmy do wystrojów typowo industrialnych. Nie musimy z nich tylko czerpać, możemy w nich po prostu pozostać! Zamiast jednak ciężkich opraw metalowych, obszernych kloszy w ciemnych barwach, wybierzmy lekkość. Tę są w stanie nadać, wspomniane już wcześniej, ażurowe oprawy druciane.

Na suficie (choć nie tylko) mamy sporo miejsca. Wykorzystajmy je jak najlepiej. Pozostawmy to, co na podłogach i ścianach, a zabawmy się oświetleniem. Zasięgnijmy inspiracji w obecnych trendach, ale wciąż mając na uwadze, że wystrój ma odzwierciedlać nasze potrzeby i pasować do pozostałych elementów wyposażenia.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *