Mężczyźni kontra kobiety – kto jest lepszym hazardzistą?

Sprawdź czy kobiety uprawiają hazard.

Od zarania świata toczy się walka między mężczyznami i kobietami o to, która płeć jest lepsza w pewnych sprawach. Mówi się, że mężczyźni są lepsi w szybkości, ale kobiety są lepsze w dystansie. Mówi się, że faceci są silniejsi od kobiet, ale pani pozostają silniejsze przez dłuższy okres czasu. Pani będą pytać o drogę, ale faceci są bardziej skłonni do nawigacji. Więc, gdzie stoją mężczyźni i kobiety pod względem hazardu? Przeczytaj poniżej, aby odkryć, która płeć jest lepszym graczem.

Uczestnictwo

Badania wykazały, że mężczyźni uczestniczą w grach hazardowych w znacznie większym stopniu niż kobiety. Według informacji statystycznych zamieszczonych na stronie hazardowej kasyn online https://polskiekasynaonline.net, faceci są szczególnie zainteresowani grami hazardowymi opartymi na umiejętnościach, do których należą baccarat, poker, blackjack i kości. Mężczyźni grają w pokera z częstotliwością trzykrotnie wyższą niż kobiety. Pani częściej grają w video pokera, automaty, zdrapki, loterie, bingo, loterie i loterie.

Ponadto faceci w przeważającej większości lubią gry online. Badania wykazały, że spośród osób uprawiających hazard online 82 procent stanowią mężczyźni, a tylko 18 procent kobiety. Podczas gdy mężczyźni spędzają 14 miesięcy swojego życia na grach, kobiety grają dużo, spędzając ponad 21 miesięcy na grach.

Pieniądze wydawane na gry

Mężczyźni wydają więcej pieniędzy na gry niż kobiety o ponad 1000 dolarów rocznie, według niektórych badań. Faceci wydają średnio blisko 4 000 dolarów rocznie na działalność hazardową, podczas gdy pani wydają około 3 000 dolarów. Jednak liczba ta wzrasta wśród graczy. Mężczyźni, wydają ponad 25 000 dolarów rocznie na gry hazardowe, a kobiety, wydają nieco mniej, około 24 500 dolarów, co jest ogromną sumą pieniędzy.

Rodzaje gier hazardowych online – jakie są różnice między mężczyznami i kobietami?

Różnice między mężczyznami i kobietami. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii zapytały 1000 dorosłych, równo podzielonych między mężczyzn i pani, którzy powiedzieli, że grają, o ich ulubione gry. Wszyscy powiedzieli, że grają w gry online. Po pierwsze, uczestnicy powiedzieli, że grają z różnych powodów. Faceci mówili, że grają, aby zarobić pieniądze, dla dreszczyku emocji i dla zabawy. Kobiety powiedziały, że grają dla aktywności społecznej, aby zarobić pieniądze, bawić się i uwolnić się od nudy. Co ciekawe, zarówno mężczyźni jak i kobiety mieli stosunkowo podobne odpowiedzi.

kto więcej uprawia hazard, kobiety czy mężczyźni?

Mężczyźni są ponad dwukrotnie bardziej narażeni na problem z hazardem niż kobiety. Badania wykazały, że podczas gdy wskaźnik problemowego hazardu wynosi około 1,3 procent dla mężczyzn, pani, które są problemowymi hazardzistami stanowią 0,6 procent populacji, która uprawia hazard. Jeden wyjątek od tej liczby jest z kobietami i maszynami do pokera wideo. Kobiety, które grają w pokera wideo, zwanego w niektórych krajach pokies, mają znacznie większy problem z hazardem niż mężczyźni.

Kto jest lepszym hazardzistą?

W badaniu przeprowadzonym na Harvardzie grupa 30 mężczyzn i 30 kobiet otrzymała po 200 dolarów i kazano im grać. Powiedziano im, że mają grać w wybraną grę, aby zobaczyć, czy mogą przynieść pieniądze do badania. Po tygodniu gry badacze stwierdzili, że kobiety zarobiły na swoich pieniądzach o 15 procent więcej niż faceci. Badanie ujawniło kilka cech hazardu, które mają kobiety. Podczas gdy kobiety podejmują mniejsze ryzyko niż mężczyźni, pani mają tendencję do grania bardziej agresywnie niż mężczyźni i wykazują oznaki bezwzględności podczas gry. Jest to w bezpośredniej sprzeczności z obrazem kobiet jako opiekunów i pielęgniarek. Badania wykazały, że kiedy kobiety uprawiają hazard, są równie konkurencyjne jak mężczyźni i nie pozwalają, aby relacje osobiste definiowały ich grę.

Badania wykazały również, że kobiety zaczynają uprawiać hazard wcześniej niż faceci, w wieku około 29 lat. Badania wykazały, że kobiety odwiedzają kasyna, zarówno stacjonarne jak i internetowe, ponieważ lubią się rozluźnić dzięki grze, zwłaszcza po urodzeniu dzieci. Mężczyźni zaczynają grać średnio w wieku 33 lat, kiedy to zaczynają dostrzegać wzrost zarobków, który pozwala im na swobodne dysponowanie pieniędzmi.

Przez wieki argumentem było to, że faceci są lepszymi hazardzistami. Zakładano tak, ponieważ mężczyźni są rzekomo lepsi w grach strategicznych. Uważano, że mężczyźni mogą również kontrolować swoje emocje i nie zdradzać swoich zamiarów, zwłaszcza w grach zręcznościowych. Jednak coraz częściej pani są postrzegane jako równe mężczyznom w grach zręcznościowych i mogą przetwarzać gry zręcznościowe tak samo logicznie jak faceci. A więc, proszę bardzo, okazuje się, że kobiety są lepszymi graczami niż mężczyźni, przynajmniej według niektórych badań.


Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *