Lśniąca czystość z każdego prania: Przewodnik po środkach piorących i nie tylko

pralka w łaznience

Idealnie czyste pranie jest możliwe i to bez większego wysiłku, jednak aby za każdym razem wyjmować z pralki lśniące czystością ubrania, należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki piorące. Współczesny rynek detergentów rozbudowuje się coraz bardziej, a klienci mają coraz więcej problemów z wyborem tego, czego naprawdę potrzebują. Nasz artykuł pomoże Ci rozeznać się w tym, co możesz znaleźć na półkach, dzięki czemu szybko wybierzesz odpowiednie środki pielęgnacji.

Żel, proszek, płyn – w czym prać?

Przez wiele lat pranie rozpoczynało się od nasypania odpowiedniej ilości proszku do miski z gorącą wodą lub do szuflady pralki. Obecnie mamy do wyboru nie tylko mnóstwo rozmaitych proszków, ale także płyny i żele do prania. Wybór między nimi w dużym stopniu zależy od indywidualnych preferencji, przybliżymy jednak w skrócie, czym różnią się między sobą poszczególne detergenty. 

Proszek do prania – najbardziej tradycyjne rozwiązanie, które znajdziemy prawdopodobnie w każdym domu. Proszki radzą sobie skutecznie z usuwaniem brudu i plam różnego pochodzenia, mogą być używane w różnych temperaturach, nadają się do prania ręcznego i w pralce, ale jeżeli chcesz uzyskać miękkie i pachnące pranie, warto uzupełnić proszek o płyn do płukania. 

Żele i płyny do prania – to środki piorące o płynnej konsystencji, które wielu klientów ceni za to, że są to produkty bardzo skoncentrowane, przez co wydajne i ekonomiczne. Zarówno żel, jak i płyn można wlewać bezpośrednio do bębna pralki, co jest szczególnie przydatne w przypadku uporczywych plam. Można je polać żelem przed włożeniem ubrania do pralki. Część preparatów tego rodzaju jest uzupełniona o składniki zmiękczające pranie i nadające mu świeżego i przyjemnego zapachu.

Czysta i pachnąca odzież

Wybór odpowiedniego detergentu do prania to dopiero początek, W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy uzupełnić proszek lub płyn czy żel o inne produkty. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się na przykład chusteczki wyłapujące barwnik, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że zabłąkana czerwona skarpetka zabarwi nam całe pranie. Suszenie prania na świeżym powietrzu nie zawsze jest możliwe, ale jeżeli chcemy, aby nasze pranie miało piękny zapach, warto dodać do niego płyn do płukania o ulubionym aromacie. Płyny tego typu dodatkowo zmiękczają pranie, jednak nie powinno się używać ich do prania ręczników, ponieważ można osiągnąć odwrotny od zamierzonego efekt. Tu zdecydowanie lepiej sprawdzą się perełki zapachowe dodawane do prania. 

Po praniu niestety często musimy wziąć się za prasowanie, a mało kto tak naprawdę lubi tę czynność. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom także i prasowanie może przebiegać szybciej. Wystarczy, że kupisz płyn do prasowania, który ułatwi rozprasowywanie zagnieceń. Jeżeli dodatkowo chcesz coś usztywnić, na przykład pościel, wybierz krochmal w sprayu. Rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu ani ochoty na prasowanie jest tak zwane żelazko w sprayu: popryskaj, rozprostuj, rozwieś i gotowe.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *