Jakie zabawki kreatywne dla dziecka?

misiu - zabawka kreatywna dla dziecka

Zabawki dla dziecka powinny nie tylko dostarczać mu rozrywki, ale też wspomagać jego rozwój, pobudzać go do twórczego działania i pomagać mu odkrywać w sobie artystyczne talenty. Doskonale tę rolę spełniają zabawki kreatywne ukierunkowane na maksymalizację potencjału intelektualnego maluchów. Podpowiadamy, na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę.

Jakie zabawki najlepiej rozwijają dziecięcą kreatywność?

Zabawki kreatywne dzielą się na kilka kategorii. Najważniejszą z nich stanowią akcesoria plastyczne. Znajdziemy wśród nich kolorowe kredki, flamastry i farbki, czyli to, co wszystkie dzieci uwielbiają i chętnie wykorzystują do ozdabiania otaczającej je przestrzeni. A ponieważ ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic, najlepiej postawić na zmywalne flamastry i ścieralne kredki – po zabawie nimi nie zostanie trwały ślad, co z pewnością docenią rodzice, którzy dzięki temu będą mieli mniej sprzątania. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom na pewno spodobają się też naklejki wielorazowego użytku, ponieważ można je przyklejać i odklejać do woli, nie niszcząc dekorowanych w ten sposób powierzchni. Inną kategorią zabawek kreatywnych są akcesoria muzyczne. Do najciekawszych z nich należą: ksylofony, tamburyny, flety i kastaniety. Instrumenty te wydają różnorodne, a przy tym miłe dla ucha dźwięki, dzieci więc podchodzą do nich z dużym zainteresowaniem i chętnie testują ich możliwości. Poza akcesoriami plastycznymi i muzycznymi polecamy też takie kreatywne zabawki dla dziecka jak układanki, przeplatanki, drewniane teatrzyki i tablice magnetyczne. Zabawa nimi daje dużo radości i satysfakcji, i na długo zajmuje maluchy. Więcej na Kidaroo.pl

Czym się kierować przy wyborze zabawek kreatywnych?

Wybierając zabawki kreatywne warto mieć na uwadze, że muszą one być odpowiednie do wieku i zainteresowań dziecka. Zabawki dla niemowlaka będą zbyt nudne dla kilkulatka, a zabawki dla kilkulatka zbyt skomplikowane dla niemowlaka, nie spełnią więc dobrze swojej roli. Nie ma też sensu zmuszać malucha do zabawy instrumentami muzycznymi, jeśli nie przepada za bodźcami dźwiękowymi, albo nakłaniać go do układania układanek, jeśli woli zamiast tego malować kredkami, ponieważ w ten sposób tylko zniechęcimy go do danej aktywności. Jako rodzice na pewno najlepiej znacie upodobania swoich pociech, dopasowanie akcesoriów do wieku natomiast ułatwią Wam stosowane w sklepach z zabawkami oznaczenia i kategorie wiekowe – dzięki temu bez problemu wybierzecie zabawki kreatywne idealne dla Waszego szkraba.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *