Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd urlopowy?

Podczas wyjazdu urlopowego może dojść do różnego rodzaju zdarzeń, które skutkują koniecznością odwiedzenia lekarza. Na terenie Polski można skorzystać z pomocy dowolnej placówki. Problem pojawia się w trakcie wyjazdów za granicę. Wówczas przyda się ubezpieczenie turystyczne.

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów nie tylko leczenia w trakcie wyjazdu za granicę, lecz także ewentualnych akcji ratowniczych czy transportu do Polski. W niektórych krajach takie wydatki wynoszą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wykupienie ubezpieczenia pozwala na zaoszczędzenie tej kwoty – sama polisa kosztuje około 50-100 zł za tygodniowy pobyt. Wówczas wszelkie koszty są pokrywane przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego oferta dotycząca polis turystycznych jest dość szeroka. Każda z nich może obowiązywać w razie zupełnie innych zdarzeń. Standardowe pakiety zazwyczaj pozwalają na pokrycie kosztów leczenia podstawowych urazów. Jeśli zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne, konieczne okazuje się dokupienie dodatku – zazwyczaj kosztuje on od kilku do kilkunastu złotych dziennie. Ubezpieczenie turystyczne może obejmować również takie zdarzenia, jak:

  • opóźnienie lotu o kilka godzin,
  • zgubienie, zniszczenie lub kradzież bagażu,
  • kradzież sprzętu elektronicznego lub sportowego.

Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają dopłacenia określonej kwoty za takie usługi. Cena polis jest jednak bardzo niska. Z tego powodu przed wyjazdem dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad swoimi potrzebami i planami. Wiele osób decyduje się na najbardziej rozszerzone pakiety – pozwalają one na pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa lub transportu wynoszących nawet kilkadziesiąt tysięcy euro.

Sprawdź na rankomat, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać. To wygodny sposób na porównanie wielu propozycji różnych towarzystw działających w Polsce.

Porównywarki ubezpieczeń turystycznych

Poszczególne oferty towarzystw ubezpieczeniowych można łatwo porównać, korzystając z porównywarek internetowych. Pozwalają one na zestawienie nawet kilkudziesięciu propozycji w jednym miejscu. W ten sposób można łatwo sprawdzić, jaki jest zakres obowiązywania oraz cena poszczególnych polis. Bardzo często znajdują się tam informacje dotyczące możliwości zakupu dodatkowych rozszerzeń. To rozwiązanie, które pozwala na oszczędzenie czasu. Nie trzeba bowiem przeglądać osobnych ofert, a przejrzysta strona internetowa pozwala na szybkie porównanie i wybranie najlepszego ubezpieczenia turystycznego w Twoim przypadku.

Obecnie ubezpieczenie turystyczne przez internet cieszy się ogromną popularnością. To wygodna opcja dla osób, które nie mają czasu, by udawać się do siedziby stacjonarnej towarzystwa. Poprzez porównywarki internetowe można z łatwością kupić interesujący Cię produkt – wszystko trwa zaledwie kilka minut.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *