Kompletny przewodnik po chłopięcych kurtkach na jesień

Kiedy przychodzi jesień, nastaje czas na uzupełnienie dziecięcej garderoby o cieplejsze okrycia wierzchnie. Najlepiej jeszcze by były wodoodrporne i uchroniły od wiatru. Jak dobrać najlepszą chłopięcą kurtkę na jesień? Oto krótki przewodnik z poradami, kiedy wybrać jaki rodzaj kurtki.

Chłopięce kurtki wodoodporne

Polska jesień często przynosi nam dni chłodne, deszczowe lub dżdżyste. Dlatego w dziecięcej szafie musi znaleźć się kurtka, która nie tylko zapewni komfort termiczny, ale również ochroni przed zmoknięciem. Najważniejszymi kryteriami, jakimi powinniśmy się kierować wybierając chłopięcą kurtkę woododporną, to jej parametry. Każdy producent umieszcza najważniejsze dane o okryciu na metkach. By kurtka mogła spełniać swoją funkcję, powinna mieć minimum 2000-3000 mm słupa wody, co oznacza, że sprawdzi się podczas spędzenia godziny na średnim deszczu. Im wyższa liczba, tym lepsza ochrona przeciwdeszczowa.

Parki – modne kurtki dla chłopców

Parki to od kilku lat jeden z najmodniejszych fasonów kurtek dla chłopców i dziewcząt. Jest to kurtka sięgająca za biodro, z lekko wydłużonym tyłem. Posiada praktyczne kieszenie i kaptur. Dzięki temu zapewnia odpowiednią ochronę przed zimnem, deszczem i wiatrem. Parki dla chłopców są kurtkami, które doskonale sprawdzą się jesienią lub zimą (w wersji ocieplanej). Są uniwersalne, a ich wygląd pasuje zarówno do stylizacji wyjściowych, jak i bardziej sportowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat, jaką wybrać kurtkę przejściową na jesień dla dziecka, zajrzyj na bloga olalaKids.

Kurtka bomberka dla chłopca – wygodna i funkcjonalna

Dla wielbicieli bardziej sportowego stylu, idealną kurtką na jesień będzie bomberka. Ta chłopięca kurtka jest krótsza niż parka, ale posiada na dole ściągacz, dzięki czemu zimno i wiatr na pewno się pod nię nie dostaną. Kurtka bomber nie ma kaptura, przez co nada się raczej na dni bezdeszczowe. Jest jednak bardzo wygodna. Zobacz więcej kurtek dla chłopców z oferty sklepu online olalaKids.

Chłopięca kurtka przeciwwiatrowa – kiedy robi się zimno

Jesienne dni i wieczory, szczególnie od listopada, potrafią być bardzo wietrzne. Warto wtedy mieć na podorędziu praktyczną kurtkę chłopięcą przeciwwiatrową. Ten typ okrycia wierzchniego wyróżniają szczelnie wykonane wykończenia. Zastosowane do jej uszycia materiały posiadają właściwości zatrzymywania wiatru. Równocześnie jednak przepuszczają pot i parę wodną wytwarzaną przez organizm dziecka. Podsumowując, chłopięca kurtka przeciwwiatrowa ochroni przed podmuchami powietrza i równocześnie nie pozwoli maluchowi się zapocić.

Kurtka puchowa dla chłopca – na zimną jesień

Zdarzają się jesienie bardzo zimne, w których  typowa kurtka nie wystarcza już do zapewnienia dziecku ciepła. Dlatego warto zaopatrzyć się w puchową kurtkę jesienną dla chłopca. Jest ona cieńsza niż jej zimowy odpowiednik, jednak dzięki właściwościom puchu i pierza daje doskonałą izolację cieplną. Tego typu okrycie sprawdzi się również w sytuacji, kiedy dziecko nie lubi nosić na sobie zbyt wielu warstw ubrań lub też po jej zdjęciu przebywa w bardzo ciepłym pomieszczeniu. Puchówka dla chłopca będzie okryciem wygodnym i praktycznym, zwłaszcza jeśli wybierzemy model z kapturem. Warto wybierać okrycia o dobrych proporcjach puchu do pierza, tak by uzyskać sporo ciepła, ale by kurtka nie była zbyt ciężka.

Kurtka to nie wszystko – zadbajmy o dodatki

Uzupełnieniem jesiennego stroju dziecka, oprócz kurtki, powinny być również odpowiedniej grubości czapki i szaliki. O tym, jak je dobierać dowiesz się z tekstu, jaką czapkę kupić dziecku na jesień. Pamiętajmy, że maluchowi powinno być przede wszystkim ciepło i wygodnie. Starajmy się go nie przegrzewać, ponieważ może to w krótkim czasie doprowadzić do choroby. Biegający chłopiec nie potrzebuje większej ilości warstw, niż my mamy na sobie. Warto brać to pod uwagę, dobierając ubiór do przedszkola czy szkoły.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *